HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 26 stycznia 2020

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na styczeń 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Aquaman (2018) | film, akcja, Inspirowane komiksem | 137m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7/10

Władca jednej z siedmiu podwodnych krain – król Orm (Patrick Wilson) – chce zjednoczyć wszystkie królestwa Atlantydy, aby raz na zawsze zniszczyć ludzi żyjących na powierzchni. Obwinia ich za niszczenie środowiska naturalnego i co za tym idzie – zatruwanie niewinnych obywateli Atlantydy. Na drodze króla staje jego przyrodni brat Arthur (Jason Momoa), znany powszechnie jako Aquaman. Razem z księżniczką Merą (Amber Heard) poszukuje on niezwykłego trójzębu, który może uchronić świat przed wybuchem krwawej wojny.Wysokobudżetowa adaptacja kultowego komiksu opowiadającego o przygodach Aquamana. W jego postać wciela się znany z serialu HBO Gra o tron i Ligi Sprawiedliwości Jason Momoa. W obsadzie swoje miejsce znalazły również, takie gwiazdy jak: Amber Heard (Piekielna zemsta), wyróżniony czterema nominacjami do Oscara Willem Dafoe (American Psycho), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Patrick Wilson (serial Fargo) oraz Dolph Lundgren (Uniwersalny żołnierz). Ogromnymi atutami obrazu są efekty specjalne oraz jego cała warstwa wizualna. Za reżyserię widowiska odpowiedzialny był James Wan (Szybcy i wściekli 7, Piła). Produkcja zarobiła ponad miliard dolarów na całym świecie.

Reżyseria: James Wan
Obsada: Amber Heard, Jason Momoa, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Patrick Wilson, Dolph Lundgren
Kraj: USA

Opis dystrybutora
Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz.
Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego
świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie
pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.Gloria Bell (2018) | film romantyczny, komedia obyczajowa | 97m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Gloria (Julianne Moore) jest rozwódką po pięćdziesiątce, która stara się żyć pełnią życia. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje sobie młodszą partnerkę. Pewnej nocy kobieta w jednym z klubów nocnych w Los Angeles poznaje Arnolda (John Turturro), a niespodziewany romans wywraca jej codzienność do góry nogami… Nadzieja miesza się z niepewnością, a euforia z lękiem przed rozczarowaniem. Wyróżniony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie twórca Fantastycznej kobiety Sebastián Lelio powraca z komedią romantyczną, która pokazuje, że miłość może dopaść człowieka w dowolnym momencie. Do współpracy przy projekcie twórca zaprosił laureatkę Nagrody Akademii Julianne Moore (Motyl Still Alice), która wciela się w postać doświadczonej przez życie kobiety po pięćdziesiątce. W pozostałych rolach w błyskotliwym i pełnym wdzięku obrazie występują zdobywca canneńskiej Złotej Palmy John Turturro (Barton Fink), nominowany do BAFTY Michael Cera (Juno), Caren Pistorius (Światło między oceanami) oraz wyróżniony trzema statuetkami Emmy Brad Garrett (serial Wszyscy kochają Raymonda).

Reżyseria: Sebastián Lelio
Obsada: Julianne Moore, John Turturro, Caren Pistorius, Michael Cera, Brad Garrett
Kraj: USAMoja mała
/ MY LITTLE ONE (2019) | film, dramat | 97m | 12+ | polskie napisy i lektor

Jade (Anna Mouglalis) namawia dwóch Europejczyków, z którymi niegdyś łączyły ją namiętne relacje – Alexa (Vincent Bonillo) i Bernardo (Mathieu Demy) – do przyjazdu do leżącego na pustyni w Arizonie Navajo Nation. Mężczyźni odkrywają ekscentryczny styl życia kobiety oraz poznają jej beztroską 10-letnią córkę Fridę (Ruby Matenko). Spotkanie sprawi, że ich poglądy na życie, miłość, a nawet śmierć zmieniają się raz na zawsze. Twórcy Frédéric Choffat i Julie Gilbert (Mangrove) zabierają widzów w niezwykłą podróż po świecie sentymentów i namiętności. Przepięknie zrealizowany obraz tworzą niezależne i wymykające się wszelkim schematom postacie. W ich role wcielają się Anna Mouglalis (Gainsbourg), Mathieu Demy (Bóg jest wielki, a ja malutka), Vincent Bonillo (Prawda absolutna), Ruby Matenko (serial HBO Figurantka) oraz John Doe (Podróż przedślubna). Poruszająca egzystencjalne wątki produkcja zmusza do myślenia i na długo zostaje w pamięci widza.

Reżyseria: Frédéric Choffat, Julie Gilbert
Obsada: John Doe, Anna Mouglalis, Mathieu Demy, Carma Harvey, Vincent Bonillo, Ruby Matenko
Kraj: Szwajcaria


Polecamy również

Premiera serialu „Star Trek: Picard” w ofercie Amazon Prime Video Polska

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 25 stycznia 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner