Netflix: W Szkocji ruszają zdjęcia do filmu „OUTLAW KING” w reżyserii Davida Mackenzie

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.8]

netflix-outlaw-king-photo-bg-1Chris Pine, Aaron Taylor-Johnson, Florence Pugh oraz Billy Howle wystąpią w legendarnej opowieści o Robercie I, królu wyjętym spod prawa.

Londyn, Anglia (8 września 2017 r.) — Netflix ogłosił rozpoczęcie zdjęć w Wielkiej Brytanii do filmu Outlaw King w reżyserii Davida Mackenzie. Dramat historyczny będący opowieścią o losach legendarnego króla Szkocji Roberta I ponownie łączy na planie filmowym Davida Mackenzie’ego i Chrisa Pine’a. Ten duet reżyser/aktor ostatnio pracował razem nad nominowanym do Oscara Aż dopiekła. Pine wcieli się w postać Roberta I, a u jego boku wystąpią Aaron Taylor-Johnson (Zwierzęta nocy), Florence Pugh (Lady M.), Tony Curran (Synowie Anarchii), Stephen Dillane (Gra o tron) i Billy Howle (On Chesil Beach). Nad produkcją tego pełnometrażowego obrazu czuwają wieloletni partnerzy produkcyjni David Mackenzie i Gillian Berrie za pośrednictwem swojej firmy producenckiej Sigma Films, razem z Richardem Brownem i Stevem Golinem z Anonymous Content.

Autorami scenariusza są Mackenzie (Młody Adam), Bash Doran (Zakazane imperium), James MacInnes, Mark Bomback i znany szkocki dramatopisarz David Harrower. Akcja filmu toczy się w nadzwyczajnym z historycznego punktu widzenia roku, w którym to Robert I po koronacji na króla Szkocji walczy o odzyskanie władzy, ale zostaje pokonany przez króla Anglii i jego armię w niespodziewanym ataku, po czym musi udać się na wygnanie.

„Jestem bardzo zadowolony z tej okazji do zagłębienia się w historię Roberta I i poznania faktów, które często przysłania legenda. To mój szósty film pełnometrażowy realizowany w Szkocji, a jesień jest moją ulubioną porą roku do zdjęć, więc jestem podekscytowany, że mogę filmować ten obraz w pięknej szkockiej aurze — czy to deszcz, słońce, burza, czy śnieg. Jestem dumny z faktu, że Sigma Films, nasza mała firma producencka z Glasgow, może pracować nad tym filmem i dziękuję firmie Netflix za tę możliwość” — skomentował reżyser David Mackenzie.

Dodał jeszcze: „Cieszę się rówież, że Chris Pine, z którym świetnie mi się pracowało nad naszym ostatnim filmem, dołączył do naszej obsady i ekipy ze Szkocji i innych krajów, w której znaleźli się także wybitny Aaron Taylor-Johnson oraz wschodzące gwiazdy Florence Pugh i Billy Howle. Jestem przekonany, że Chris doda wyrazistości i polotu postaci Roberta I i jego walce o odzyskanie kraju. Robert I zostaje ogłoszony królem Szkocji, a następnie ponosi sromotną klęskę i zostaje wygnany z garstką swoich zwolenników, aby dzięki odwadze i przebiegłości ponownie odnieść zwycięstwo i wrócić na szczyt chwały. Była to wczesna forma partyzantki w obliczu liczniejszych sił wroga z o wiele większymi zasobami. To jedna z najświetniejszych historii wielkiego powrotu w naszych dziejach”.

„David ma niezaprzeczalny talent jako filmowiec i narrator opowieści. Jesteśmy zachwyceni, mogąc współpracować z nim nad tym ogromnym projektem, aby przenieść tak wybitną historię na ekran filmowy” — mówi Scott Stuber z firmy Netflix — „Jesteśmy przekonani, że ta historia, przypominająca walkę Dawida z Goliatem, jest tak uniwersalna, że zostanie doceniona przez szerokie grono widzów z całego świata”.

Przy wsparciu Creative Scotland zdjęcia będą kręcone w historycznych lokalizacjach w Szkocji, włączając w to ostatnie znane miejsce spoczynku legendarnego króla.

Premiera filmu jest planowana na rok 2018.


Informacje o firmie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzystają 104 mln użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów, seriali i programów, w tym seriali, dokumentów i filmów oryginalnych. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z Internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i zobowiązań.

Informacje o firmie Sigma Films
Firma producencka założona w 1996 roku przez Gillian Berrie i Davida Mackenzie’ego w Glasgow. Sigma Films to czołowy niezależny producent prestiżowych, wysokiej jakości filmów i dramatów telewizyjnych, które prowokują widza, kwestionując gatunek i przyjęte konwencje. Produkcje firmy cieszą się niesłabnącym uznaniem krytyków. Wytwórnia ma w swoim dorobku filmy Davida Mackenzie’ego, takie jak: „The Last Great Wilderness”, „Hallam Foe”, „Ostatnia miłość na Ziemi”, „Starred Up” oraz „Damnation”.

Informacje o firmie Anonymous Content
Anonymous Content, założona w 1999 roku przez Steve’a Golina, jest czołową agencją i wytwórnią filmów pełnometrażowych, programów telewizyjnych i reklam. Ma na swoim koncie wiele obsypanych nagrodami i cieszących się uznaniem krytyków filmów i seriali, które odniosły również duże sukcesy komercyjne, między innymi: „Babel”, „Do szpiku kości”, „Być jak John Malkovich”, „Zakochany bez pamięci”, „50 pierwszych randek”, „Ukryte piękno”, „Zjawa” oraz „Spotlight”, zdobywcę Oscara w kategorii najlepszy film. W dorobku telewizyjnym tej wytwórni znajdują się takie produkcje jak „Detektyw” (HBO), „The Knick” (Cinemax), „Mr. Robot” (USA Network), „Schitt’s Creek” (POP), „Trzynaście powodów” (Netflix) i „Stacja Berlin” (EPIX), a także będące w przygotowaniu „The Alienist” (TNT) i „Maniac” (Netflix).


Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...