Netflix zapowiada dwie komedie z udziałem Reese Witherspoon

Facebooktwitter

Netflix filmy

Netflix zapowiada dwie komedie romantyczne z udziałem Reese Witherspoon zrealizowane wspólnie z jej firmą Hello Sunshine Producing.

Netflix zawarł umowę z Reese Witherspoon i jej firmą Hello Sunshine, na mocy której zrealizuje dwie pełnometrażowe komedie romantyczne. Główne role w obydwu projektach zagra Witherspoon.

Założona przez Jasona Batemana firma Aggregate Films wyprodukuje film Aline Brosh McKenny “YOUR PLACE OR MINE” wspólnie z Hello Sunshine.

„YOUR PLACE OR MINE” to film na podstawie oryginalnego scenariusza autorstwa Aline Brosh McKenny („Diabeł ubiera się u Prady”, „Crazy Ex-Girlfriend”), który zarazem będzie pełnometrażowym reżyserskim debiutem scenarzystki. Producentami filmu będą Jason Bateman i Michael Costigan dla Aggregate Films (w ramach zawartej z Netflix umowy pierwokupu), jak również Witherspoon i Lauren Neustadter dla Hello Sunshine oraz McKenna dla Lean Machine.

W 2018 r. Netflix ogłosił zawarcie z Aggregate wieloletniej umowy obejmującej filmy, seriale oraz programy dokumentalne. Jason Bateman jest producentem wykonawczym, gwiazdą i reżyserem serialu „Ozark”.

Netflix nabył od Hello Sunshine prawa do ekranizacji umieszczonej na liście bestsellerów New York Timesa książki “The Cactus” z Reese Witherspoon w roli głównej

THE CACTUS” to film na podstawie powieści z listy bestsellerów „New York Timesa” autorstwa Sarah Haywood’s pod tym samym tytułem, która została wyróżniona przez prowadzony przez Reese klub książki w czerwcu 2019 r. Witherspoon i Neustadter będą producentkami filmu dla Hello Sunshine.

„Już od jakiegoś czasu szukaliśmy pełnometrażowego projektu, który moglibyśmy zrealizować we współpracy z Tedem Sarandosem, Scottem Stuberem i resztą zespołu Netflix. Cieszymy się, że będziemy z nimi pracować właśnie nad tymi dwoma komediami romantycznymi. Napisane przez Sarah Haywood i Aline Brosh McKennę historie mają w sobie to, co uwielbiamy w komediach romantycznych, a jednocześnie wprowadzają do nich mocno zarysowane, silne i inteligentne postaci kobiece”, wyjaśnia Witherspoon.

„Jason i ja jesteśmy bardzo podekscytowani wizją produkcji pełnometrażowego reżyserskiego debiutu Aline wspólnie z naszymi przyjaciółmi i partnerami z Netflix, a dodatkowo również z naszą niezwykle utalentowaną przyjaciółką Reese i Hello Sunshine. Nasz film znalazł tu swój dom i doskonałych partnerów kreatywnych, wspólnie z którymi stworzymy wyrafinowaną i bardzo współczesną komedię romantyczną. Jesteśmy przekonani, że przypadnie ona do gustu widzom na całym świecie”, mówi Michael Costigan w imieniu Aggregate Films.

„Cieszymy się na myśl o współpracy nad filmem »Your Place or Mine« z naszymi wieloletnimi partnerami i przyjaciółmi, jakimi są Jason i Michael z Aggregate. Gdy pewnego dnia zaproponowali nam genialnie zabawną komedię autorstwa Aline, wszyscy od razu się w niej zakochaliśmy. Nie możemy się już doczekać chwili, w której wraz z Aggregate i Hello Sunshine powołamy ten scenariusz do życia”, dodaje Scott Stuber, dyrektor ds. filmów oryginalnych Netflix.

Stuber kontynuuje: „Reese i jej ekipa z Hello Sunshine wywarli ogromny wpływ na całą branżę, zatem wizja współpracy z nimi nad dwoma wspaniałymi projektami jest dla nas niezwykle ekscytująca”.

„Jestem największym fanem Reese Witherspoon na świecie. Uwielbiam nie tylko jej talent aktorski, ale też jej umiejętności jako producentki. Bardzo cieszy mnie, że mogę wyreżyserować dla Netflix film we współpracy z Aggregate i Hello Sunshine”, mówi Brosh McKenna.

YOUR PLACE OR MINE” to historia o dwójce przyjaciół na odległość, których życie zmienia się na zawsze, gdy ona postanawia wreszcie zrealizować swoje wieloletnie marzenie, zaś on zgadza się w tym czasie zaopiekować jej nastoletnim synem.

THE CACTUS” przedstawia historię powściągliwej kobiety, która w wieku 45 lat nieoczekiwanie zachodzi w ciążę. To wydarzenie skłania ją do ponownego przemyślenia swojego dotychczas uporządkowanego życia i rozpoczęcia podróży ku miłości, rodzinie i otwartości na to, co przyniesie los. Książka „The Cactus” ukazała się 7 maja 2019 r. nakładem wydawnictwa Park Row.

Informacje o firmie Hello Sunshine
Misją założonej przez Reese Witherspoon spółki medialnej Hello Sunshine jest tworzenie, celebrowanie i odkrywanie historii, w których na pierwszym planie znajdują się kobiety. Hello Sunshine opowiada historie na różnych platformach, od programów i seriali ze scenariuszem i bez, przez filmy pełnometrażowe, seriale animowane, podcasty, opowieści audio, aż po seriale cyfrowe. Niezależnie od formatu produkcje Hello Sunshine ukazują życia współczesnych kobiet i pomagają im w pełni zrealizować swój potencjał. Hello Sunshine jest również siedzibą prowadzonego przez Witherspoon klubu książki pod nazwą Reese’s Book Club — dynamicznie rozwijającej się wpływowej społeczności skoncentrowanej na budowaniu głębokich relacji z opowieściami i autorami, a także pomiędzy członkami klubu. Reese’s Book Club jest przede wszystkim miejscem rozmów, zarówno tych internetowych, jak i odbywających się twarzą w twarz. Wiele spośród wyróżnionych przez klub bestsellerów zostaje zaadaptowanych, wyprodukowanych i przeniesionych na ekran przez Hello Sunshine. Wśród zrealizowanych przez firmę projektów telewizyjnych znajdują się m.in. uznany przez krytyków serial „The Morning Show”, którego premiera odbyła się w listopadzie zeszłego roku na platformie Apple TV+, a drugi sezon jest obecnie na etapie produkcji; miniserial „Little Fires Everywhere” (na platformie Hulu), którego premiera miała miejsce w marcu; nagrodzony statuetką Emmy serial HBO „Wielkie kłamstewka”; jak również serial „Truth Be Told” dla Apple TV+, który niedawno przedłużono na drugi sezon. W najbliższych planach firmy znajdują się miniserial „Daisy Jones and the Six” (Amazon), miniseriale „From Scratch” (Netflix) i „Kin” (Starz), a także realizowany dla Netflix program „Zrób porządek z The Home Edit” z udziałem Clei Shearer i Joanny Teplin. Ponadto Hello Sunshine zapowiedziało produkcję filmów metrażowych „A White Lie” (Tristar), „The League of Wives”, „Where the Crawdads Sing” wspólnie z 3000 Pictures, „Eleanor Oliphant is Completely Fine” (MGM) oraz „Legalna Blondynka 3” (MGM). Aby przedstawiać najwyższej jakości opowieści jak najszerszemu gronu odbiorców, Hello Sunshine korzysta z doświadczenia najbardziej znanych światowych marek, z którymi zawiera głębokie i kierowane poczuciem misji partnerstwa. Niedawno firma ogłosiła utworzenie działu poświęconego animacji i programom dla dzieci, którego celem będzie tworzenie skierowanych do młodszej widowni treści skupionych wokół doświadczeń i przyszłości dziewczynek w dzisiejszym świecie. Ostatnio magazyn „Fast Company” umieścił Hello Sunshine na 2. miejscu listy najbardziej innowacyjnych firm medialnych w 2020 r.

#zostanwdomu


Polecamy również

The Umbrella Academy — sezon 2 | Oficjalna zapowiedź premiery od Netflix Polska

Aktualizacje oferty Netflix Polska – finałowe odcinki serialu „Ostatni taniec”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner