Netflix zapowiada nowe seriale Anime na Anime Expo 2019 w Los Angeles

Facebooktwitter


Los Angeles, USA — 7 lipca 2019 r. — firma Netflix, która niedawno pokazała całemu światu seriale „Aggretsuko”, „ULTRAMAN” i „7SEEDS”, pojawiła się na Anime Expo (już trzeci rok z rzędu), aby pochwalić się szeroką ofertą nowych anime, które przygotowuje.

W dyskusji moderowanej przez redaktorkę serwisu IGN, Laurę Prudom, wzięło udział czterech twórców pracujących nad nowymi oryginalnymi serialami anime Netflix: LeSean Thomas („Cannon Busters”, „The Boondocks”), Alvaro Rodriguez („Sześć pięści”, „Maczeta”, serial „Od zmierzchu do świtu”), Jay Oliva („Trese”, „Avengers: Potęga i moc”, „The Flash”) i Shuzo Shiota („Levius”, „Transformers: Prime”, „Transformers: Robots in Disguise”, „Lost in Oz”).

Rilakkuma, kochany przez fanów miś z serialu Netflix „Rilakkuma and Kaoru”, zrobił wszystkim niespodziankę swoim występem na scenie i fantastycznym selfie z widzami.

Netflix podzielił się informacjami o kilku nadchodzących produkcjach:

  • „Cannon Busters”, nowy serial anime od LeSeana Thomasa, będzie miał globalną premierę 15 sierpnia 2019 r.
  • W serialu „Sześć pięści”, przygotowanym przez studia Viz Media i Powerhouse Animation, głosu postaciom użyczą m.in. Aislinn Derbez, Mike Colter, Jonny Cruz, Angelica Vale, Vic Chao i Danny Trejo.
  • Pokazano też nowe zdjęcia z serialu „Levius”, nad którym pracują bardzo cenieni producenci anime z wytwórni Polygon Pictures.
  • Jay Oliva, twórca i reżyser serialu Netflix „Trese” opartego na filipińskim komiksie pod tym samym tytułem, opowiedział trochę o swoim projekcie, który jest obecnie na etapie produkcji.

W serwisie Netflix widzowie z całego świata mogą znaleźć wiele popularnych tytułów anime, takich jak „ULTRAMAN”, „Aggretsuko”, „Castlevania”, „Devilman Crybaby”, „GODZILLA: The Planet Eater”, „BAKI”, „Violet Evergarden”, „B: The Beginning” czy „The Seven Deadly Sins”. W tym roku Netflix ogłosił też prace nad kilkoma serialami opartymi na znanych globalnych tytułach, w tym „Magic: The Gathering”, „Pacific Rim”, „Altered Carbon”, „Ghost in the Shell: SAC_2045” i „Transformers – War for Cybertron”.

Cannon Busters

„Cannon Busters” opowiada o przygodach S.A.M, zaawansowanej przyjaznej droidki, której towarzyszą porzucony i nieco dziwaczny robot serwisowy oraz arogancki i groźny zbieg. Ta nietypowa trójka wspólnie wyrusza w niezapomnianą podróż przez fantastyczny i niebezpieczny świat w poszukiwaniu najlepszego przyjaciela S.A.M, który jest spadkobiercą królestwa atakowanego przez wrogie siły.

Twórcą, reżyserem i producentem wykonawczym serialu jest LeSean Thomas. Ten artysta pochodzi z południowego Bronksu, ale teraz mieszka w tokijskiej dzielnicy Meguro, gdzie pracuje jako producent i reżyser telewizyjnych seriali animowanych. Jego ostatnie dzieło to serial anime „Children of Ether” dla serwisu Crunchyroll. LeSean Thomas pracował też nad wyprodukowanym przez Adult Swim serialem „The Boondocks”, który był nominowany do nagrody NAACP oraz dostał honorową nagrodę Peabody’ego. Z animatorskich i producenckich umiejętności Thomasa korzystali też Cartoon Network, Sony, Warner Brothers i Nickelodeon.

Serial „Cannon Busters” będzie miał globalną premierę 15 sierpnia 2019 r.

Levius

Jest rok 1842 Nowej Ery. Minęło pięć lat od zakończenia konfliktu toczącego się o prawa do odwiertów w wodach Agarthy. Do napędzania wielu urządzeń stosuje się „hiperparę”, a szczyty popularności osiąga metalboks, czyli walki między zawodnikami, których ciała zostały zmodyfikowane za pomocą mechanicznych elementów.

Głównym bohaterem serialu jest Levius — chłopak, którego rodzice zginęli na wojnie i który teraz wychowywany jest przez wujka o imieniu Zack. Levius zanurza się w świat metalboksu i, jakby wiedziony przeznaczeniem, odkrywa w sobie niezwykły talent do tej sztuki walki.

Levius szybko zdobywa kolejne poziomy wtajemniczenia, po drodze pokonując groźnych rywali. Wszystkiemu przygląda się z kpiącym uśmiechem tajemniczy mężczyzna znany jako Dr Clown. Przez cały ten czas umysł Leviusa nawiedzają mroczne wspomnienia z czasów wojny…

Wreszcie nadchodzi moment, kiedy chłopak musi własnymi rękoma walczyć o wypełnienie swojego przeznaczenia.

Na podstawie mangi „Levius” Haruhisy Nakaty (opublikowanej w magazynie „Ultra Jump” wydawnictwa Shueisha)

Reżyser nadzorujący odpowiadający za kompozycję serialu: Hiroyuki Seshita

Reżyser: Keisuke Ide

Muzyka: Yugo Kanno

Produkcja animacji: Polygon Pictures


KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...