Netflix zapowiada nowy serial oryginalny produkcji holenderskiej „Dirty Lines”

Facebooktwitter

Netflix filmy

Netflix zapowiedział produkcję Dirty Lines, nowego serialu oryginalnego produkcji holenderskiej.

Inspirowany książką „06-Cowboys” autorstwa Freda Saueressiga serial opowiada o rosnącej popularności erotycznych serwisów telefonicznych pod koniec lat 80. Scenarzystą „Dirty Lines” jest Pieter Bart Korthuis („Vechtershart”, „Penoza”), a za produkcję serialu odpowiadać będzie amsterdamskie studio Fiction Valley.

Serial opowiada historię młodego biznesmena Franka Stigtera, który kilkukrotnie bez powodzenia próbował poprowadzić własną działalność. Gdy krajowy operator telefoniczny PPT wprowadza do swojej oferty numery o podwyższonej opłacie, Frank widzi w tym swoją szansę na sukces. Z pomocą brata, siostry oraz inwestorów o wątpliwej reputacji zakłada pierwszy sekstelefon w Europie. Biznes, który początkowo jest jedynie nieporadnym eksperymentem prowadzonym z garażu rodziców, szybko przeradza się w warte miliony dolarów imperium. Osadzony w realiach zmierzającej ku końcowi Zimnej Wojny serial przedstawia portret młodego pokolenia, które odrzuca apokaliptyczne obawy swoich rodziców i skupia się na życiu pełnią życia. Amsterdam staje się centrum rewolucji kulturowej, w której pierwsze skrzypce grają nowe odsłony muzyki (house) i narkotyków (ecstasy). Erotyczne serwisy telefoniczne oferują nowe, anonimowe doznania seksualne, zmieniając moralność zarówno swoich użytkowników, jak i twórców. Każda z tych grup poszukuje nowych sposobów wyrażania swoich najbardziej skrytych erotycznych fantazji.

Tesha Crawford,  dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflix na obszar Europy Północnej: „Z ogromną radością zapowiadamy nasz najnowszy serial oryginalny Dirty Lines, który opowiada o młodych przedsiębiorcach chwytających niepowtarzalną okazję. Dirty Lines to brutalnie szczery portret Amsterdamu końca lat 80. Bardzo chcieliśmy przedstawić zaskakującą opowieść, która ukazywałaby Amsterdam z punktu widzenia, który dla większości z nas będzie zaskakujący. We współpracy z Fiction Valley możemy odtworzyć wyjątkową atmosferę tamtych czasów”.

Dirty Lines to spojrzenie na końcówkę lat 80. w Holandii, która wówczas przechodziła ogromne zmiany. Narodziny amsterdamskiej sceny klubowej, którym towarzyszyły szybkie pieniądze i szemrane interesy, stanowią doskonałe tło dla serialu opowiadającego o seksualności i władzy. Cieszy nas, że Netflix tak bardzo uwierzył w nasz pomysł” — mówi Pieter Bart Korthuis.

Annemieke van Vliet, dyrektor kreatywna i producent dla Fiction Valley: „Czuję się zaszczycona tym, że Ficton Valley będzie producentem »Dirty Lines« właśnie we współpracy z Netflix. Mam już pewne doświadczenie we współpracy z nimi i podziwiam ich ogromny profesjonalizm i zaangażowanie. Mamy przed sobą bardzo ekscytujący projekt i już nie mogę się doczekać, aż wspólnie rozpoczniemy nad nim pracę”.


Polecamy również

Premiery w ofercie Netflix Polska – „The 100”, „Warrior Nun” i „Thiago Ventura: Uliczna filozofia”

4 Blocks – nagradzana saga o berlińskich gangsterach w trzech sezonach już dostępna w HBO GO Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner