Netflix: Zwiastun i plakat miniserialu “GAMBIT KRÓLOWEJ” z Marcinem Dorocińskim w obsadzie

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix Polska udostępnia zwiastun i plakat najnowszej produkcji Scotta Franka pt. GAMBIT KRÓLOWEJ.

W obsadzie miniserialu m.in. Anya Taylor-Joy, Harry Melling oraz Marcin Dorociński.

Premiera miniserialu już 23 października 2020r na Netflix.

O serialu
Oparty na powieści Waltera Tevisa miniserial Netflix pt. GAMBIT KRÓLOWEJ to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy),  która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

Netflix seriale

Reżyserem serialu i autorem jego scenariusza jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank. Za produkcję wykonawczą odpowiadają Scott Frank, William Horberg i Allan Scott, który jest również współtwórcą serialu. W GAMBICIE KRÓLOWEJ grają Anya Taylor-Joy, Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling, Bill Camp oraz Marcin Dorociński.

Z czym zostaniesz, gdy wygrana zabierze ci wszystko? „Gambit królowej” opowiada historię genialnej młodej szachistki, która z sierocińca trafiła do najwyższej światowej ligi. Za wybitne zdolności przyjdzie jej jednak zapłacić wysoką cenę.


 

Polecamy również

Netflix Polska usunie z oferty ponad 30 tytułów z początkiem października 2020r

Netflix: Cały świat patrzy – oficjalny zwiastun filmu „Proces Siódemki z Chicago”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner