Ostre przedmioty – nowy miniserial HBO z Amy Adams w roli głównej na podstawie powieści Gillian Flynn Premiera już 9 lipca 2018r. w HBO i HBO GO – mamy zwiastun, zdjęcia oraz opisy odcinków

Facebooktwitter

HBO Ostre przedmioty
Amy Adams występuje w głównej roli dziennikarki powracającej po latach do swojej rodzinnej miejscowości, aby zebrać materiały do reportażu o zaginięciu dwóch dziewczynek. Premiera nowego miniserialu HBO Ostre przedmioty (Sharp Objects), nakręconego na podstawie powieści Gillian Flynn o tym samym tytule, odbędzie się 9 lipca 2018r. w HBO i HBO GO.

Ostre przedmioty (Sharp Objects) to ośmioodcinkowy miniserial HBO opowiadający historię dziennikarki Camille Preaker (Amy Adams), która zostaje wysłana do rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby przygotować materiał o dwóch zaginionych dziewczynkach. Starając się rozwiązać zagadkę, wraca wspomnieniami do przeszłości i zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami. Zadanie, które łączy ponownie Camille z jej apodyktyczną matką Adorą (Patricia Clarkson), ojczymem Alanem Crellinem (Henry Czerny) i przyrodnią siostrą Ammą (Eliza Scanlen), przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym śmierć młodszej siostry Camille – Marian. Udręczona przeszłością i szukająca ucieczki w alkoholu, Camille łączy siły z detektywem Richardem Willisem (Chris Messina) i szefem policji Vickerym (Matt Craven) w poszukiwaniu tropów, które mogą rzucić światło na los dwóch zaginionych dziewcząt.

Serial wyreżyserował Jean-Marc Vallée (serial HBO Wielkie kłamstewka, Witaj w klubie), który jest także współautorem produkcji. W pracach nad scenariuszami odcinków brały udział zarówno Marti Noxon będąca showrunnerką tego serialu, jak i autorka powieści Gillian Flynn (Zaginiona dziewczyna).

W Ostrych przedmiotach występują: pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams (American Hustle, Mistrz) – jako Camille Preaker, Patricia Clarkson (serial HBO Sześć stóp pod ziemią, Party) – jako Adora, Chris Messina (serial HBO Newsroom, Operacja Argo) – jako detektyw Richard Willis, Matt Craven (Życie za życie, Deja Vu) – Vickery, Henry Czerny (serial Dynastia Tudorów) – jako Allan, Eliza Scanlen jako Amma, oraz Elizabeth Perkins (serial Trawka), Taylor John Smith, Sophia Lillis i Madison Davenport.

HBO Ostre przedmioty

Producentami wykonawczymi są Jason Blum, Charles Layton i Jessica Rhoades, jak również Amy Adams, Gillian Flynn, Marti Noxon, Jean-Marc Vallée, Nathan Ross oraz Gregg Fienberg. Obraz jest koprodukcją Entertainment One (eOne) oraz Blumhouse Television.

Premiera pierwszego odcinka serialu HBO Ostre przedmioty odbędzie się w poniedziałek, 9 lipca 2018r. w HBO i HBO GO o godz. 3.00 nad ranem, powtórka zaplanowana została w HBO tego samego dnia o godz. 20.10. Odcinek będzie dostępny od rana w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.

Opisy odcinków

Ostre przedmioty, odcinek 1

Premiera: poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10 HBO, od rana w HBO GO

Camille Preaker, dziennikarka „St. Louis Chronicle”, zostaje wysłana przed redaktora naczelnego swojej gazety do Wind Gap – położonego na prowincji miasteczka, w którym się urodziła. Ma zebrać tam materiały do reportażu o dwóch zaginionych dziewczynach. Ciało jednej z nich zostało odnalezione i policja podejrzewa, że została zamordowana, druga natomiast właśnie zniknęła bez śladu.

Na miejscu bohaterka odnawia kontakty ze swoją despotyczną matką Adorą, ojczymem Alanem Crellinem oraz przyrodnią siostrą Ammą. Wracają do niej wspomnienia nieszczęśliwego dzieciństwa, a zwłaszcza śmierci jej młodszej siostry Marian, która zmarła, kiedy obie były jeszcze w szkole.

Camille nie jest pogodzona ze swoją przeszłością i szuka ukojenia w alkoholu. Wraz z detektywem Richardem Willisem i szefem policji, Vickerym, przeprowadza wizję lokalną wszystkich miejsc w miasteczku, które mogą dostarczyć im cennych wskazówek na temat losów dwóch zaginionych dziewcząt.

Ostre przedmioty, odcinek 2

Premiera: poniedziałek, 16 lipca 2018, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10, HBO, od rana w HBO GO

Podczas pogrzebu i stypy ostatniej ofiary w Wind Gap, Camille szuka dalszych wskazówek. Odbywa też nieprzyjemną rozmowę z matką, która nie rozumie, dlaczego córka wróciła do miasteczka. Richard w dość niekonwencjonalny sposób wyciąga wnioski na temat charakterystyki zabójcy. Camille odwiedza małego chłopca, który twierdzi, że był świadkiem porwania. Dziennikarka próbuje ustalić z Vickerym, szefem policji, dlaczego te zeznania zostały pominięte.

Ostre przedmioty, odcinek 3

Premiera: poniedziałek, 23 lipca 2018, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10, HBO, od rana w HBO GO

Camille bardzo przeżywa ostatnie zabójstwo i sama stara się rozwiązać zagadkę morderstw w Wind Gap. Richard jest coraz bardziej niezadowolony z typowanych przez Vickeryego potencjalnych podejrzanych. Przekorna Amma pokazuje się Camille od nieznanej strony, a Adora krytykuje córkę, która coraz bardziej angażuje się w prywatne śledztwo i zadaje niewygodne pytania mieszkańcom pogrążonego w żałobie miasteczka.

Ostre przedmioty, odcinek 4

Premiera: poniedziałek, 30 lipca 2018, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10, HBO, od rana w HBO GO

Camille zgadza się pokazać Richardowi kilka miejsc w Wind Gap, w których doszło do morderstw. Robi to, mimo że ich odwiedzenie otwiera stare rany.  Alan i Adora rozmawiają na temat szefa policji, który martwi się, że Crellinsowie organizują doroczny „Dzień  Calhounów” z udziałem miejscowej młodzieży. John zostaje zwolniony z farmy Preakerów i dzieli się z Camille pewnymi rewelacjami, które wzbudzają w reporterce duże wątpliwości.


Czytaj również:

Oferta Netflix Polska na lipiec 2018 – planowane premiery – lista filmów i seriali, materiały wideo

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (26.06.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner