Premiera filmu „Braterstwo ” w ofercie HBO GO Polska

Facebooktwitter

hbo go

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2020r. i jego aktualizacjami swoją premierę w ofercie ma dziś jeden nowy film.

Dzisiejsza nowość

Braterstwo / LEAVING AFGHANISTAN (2019) | film, dramat, wojenny | 90m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.6/10

Rok 1989. Wojna radziecko-afgańska ma się ku końcowi, a ZSRR zaczyna wycofywać swoje wojska. Niespodziewanie jednak pilot i zarazem syn sowieckiego generała Wasiliewa zostaje porwany przez mudżahedinów po katastrofie swojego samolotu. W rezultacie długo oczekiwany powrót 108. dywizji piechoty zmotoryzowanej zostaje wstrzymany. Żołnierze muszą udać się w swoją ostatnią misję i sprowadzić chłopaka z powrotem do domu. Oparta na prawdziwych wydarzeniach i nieopowiedziana wcześniej historia odważnej i tragicznej w skutkach operacji, która miała miejsce pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku podczas wojny radziecko-afgańskiej. Obraz pokazuje przerażenie i złożoność ludzkiej natury w czasie działań zbrojnych. Reżyserem sprawnie skonstruowanego obrazu jest Pavel Lungin (Złota Palma na MFF w Cannes za reżyserię filmu Taxi blues), a w główne role wcielają się Kirill Pirogov (Brat 2: Misja w Chicago), Yan Tsapnik (Brygada), Vitaliy Kischenko (Kamienna głowa), Fedor Lavrov (Moskwo, kocham Cię) oraz Oleg Vasilkov (Bitwa o Sewastopol).

Reżyseria: Pavel Lungin
Obsada: Roman Kolotukhin, Kirill Pirogov, Mikhail Kremer, Yan Tsapnik, Aleksandr Kuznetsov, Vitaliy Kischenko, Fedor Lavrov, Oleg Vasilkov
Kraj: Rosja

#zostanwdomu


Polecamy również

HBO GO: Co oglądać, siedząc w domu? | Filmy i seriale nie z tego świata

Jeffrey Wright i Ashton Sanders w filmie „Cały dzień i noc” | Oficjalny zwiastun od Netflix Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner