Premiera filmu „Łatwy kraj” w ofercie HBO GO Polska

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na lipiec 2020r. swoją premierę w ofercie ma dziś jeden nowy film.

Nowość

Łatwy kraj / EASY LAND (2019) | film, dramat | 88 min | 12+ | polskie napisy i lektor

Utalentowana architektka Jasna (Mirjana Jokovic) i jej córka Nina (Nina Kiri) są serbskimi uchodźczyniami, które zaczynają nowe życie w Toronto. Zdrowie psychiczne Jasny jest bardzo kruche z powodu traumy po wydarzeniach, których była świadkiem w swoim rodzinnym kraju. Dodatkowo kobieta musi podejmować się przeróżnych zajęć, aby opłacić rachunki. Nina natomiast stara się jakoś odnaleźć w grupie rówieśniczej w liceum, co też jest ogromnym wyzwaniem. Każda z nich stara się poprawić jakoś swoją sytuację, przy jednoczesnym dbaniu o ich wzajemne relacje.

Serbsko-kanadyjska reżyserka Sanja Zivkovic (Marijina epizoda) analizuje doświadczenia imigrantów poprzez pryzmat relacji matka-córka. Pokazuje przy tym, że zaczynanie od zera w nowym kraju nigdy nie jest łatwe. Doskonałe i pełne autentyzmu kreacje aktorskie tworzą w filmie Mirjana Jokovic (Pokojówka na Manhattanie) oraz Nina Kiri (serial Opowieść podręcznej). W pozostałych rolach występują Daniel Kash (Obcy – decydujące starcie), Richard Clarkin (Ziemia żywych trupów) oraz Sarah Deakins (Człowiek widmo II). Produkcja miała swoją premierę na MFF w Toronto.

Reżyseria: Sanja Zivkovic
Obsada: Mirjana Jokovic, Nina Kiri, Daniel Kash, Richard Clarkin, Sarah Deakins
Kraj: Kanada


Polecamy również

Premiery w ofercie Netflix Polska – „The Old Guard”, „Wielkie przygody Kapitana Majtasa w kosmosie”, „Podróże z Zakiem Efronem”, „Alfa”, „The 100” i „Japan Sinks: 2020”

Dzieciaki z showbiznesu – nowy film dokumentalny HBO o młodych gwiazdach wielkiego ekranu trafi do oferty HBO GO i na antenę HBO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner