Premiery filmowe i aktualizacje w ofercie HBO GO Polska – 1 stycznia 2020

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na styczeń 2020r. swoją premierę w ofercie ma dziś jeden nowy film, nowy koncert zespołu U2, a jeden film ponownie gości w ofercie.

Dzisiejsze nowości

Narodziny gwiazdy / A STAR IS BORN (2018) | film, dramat, musical | 13m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.7/10

Jackson Maine (Bradley Cooper) był niegdyś wielką gwiazdą muzyki country, teraz jego kariera przygasa. Pewnego dnia mężczyzna poznaje utalentowaną piosenkarkę Ally (Lady Gaga) i postanawia pomóc jej wspiąć się na szczyt. Między parą rodzi się płomienne uczucie. Kiedy kariera Ally szybko nabiera tempa, Jacksonowi coraz trudniej jest pogodzić się z własną porażką.Obsypany nagrodami dramat muzyczny, który jest debiutem reżyserskim uznanego aktora Bradleya Coopera (siedem nominacji do Oscara – w tym za American Hustle i Poradnik pozytywnego myślenia). Artysta wciela się również w postać głównego bohatera. Partneruje mu nominowana za stworzoną przez siebie kreację do Nagrody Akademii debiutantka Lady Gaga. Para wypada razem rewelacyjnie zarówno w intymnych, kameralnych scenach jak i podczas występów scenicznych. Pokazująca blaski i cienie show biznesu produkcja zdobyła statuetkę Oscara i siedem nominacji do tej prestiżowej nagrody.

Reżyseria: Bradley Cooper
Obsada: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott, Dave Chappelle, Anthony Ramos, Andrew Dice Clay
Kraj: USAU2: Experience – koncert w Berlinie
/ U2: EXPERIENCE – LIVE IN BERLIN (2019) | film, koncert | 72m | 12+ | polskie napisy

Zapis berlińskiego koncertu U2 podsumowujący trasę koncertową iNNOCENCE + eXPERIENCE z 2018 roku. Ten wyjątkowy, doskonale nakręcony materiał prezentuje najważniejsze momenty występu – od początkowych akordów utworu “Elevation” przez niezwykłe wykonanie “Summer of Love”, po genialne wersje “ONE” oraz “City of Blinding Lights”. Produkcja zachwyca rozmachem przedsięwzięcia, w którym zastosowano najnowocześniejsze technologie oraz system dźwiękowy.

Kraj: GB

Specjalna Świąteczna transmisja


Znowu w HBO GO


Fargo
(1996) | film, kryminalny, komedia obyczajowa | 94m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.1/10

Jerry Lundegaard (William H. Macy) jest safandułowatym sprzedawcą samochodów, któremu grozi bankructwo. Aby szybko zdobyć pieniądze, postanawia upozorować porwanie żony (Kristin Rudrüd) i wyłudzić okup od bogatego teścia (Harve Presnell). Wynajmuje zbirów, którzy mają się podjąć tego zadania (Steve Buscemi i Peter Stormare), jednak akcja się nie udaje. Gdy zaczynają ginąć kolejne osoby, śledztwo przejmuje ciężarna policjantka Marge Gunderson (Frances McDormand). Brawurowe połączenie filmu kryminalnego, dramatu i czarnej komedii to dzieło mistrzowskiego duetu – braci Joela i Ethana Coenów, twórców między innymi Tajne przez poufne czy To nie jest kraj dla starych ludzi. Obraz wzbudził zachwyt zarówno krytyków, jak i publiczności. Jego atutami są inteligentnie skonstruowana fabuła, sugestywny klimat, błyskotliwe dialogi oraz wyraziste aktorstwo. Osadzona na amerykańskiej prowincji historia wciąga, ale i skłania do refleksji nad naturą zła. Film otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę kobiecą (Frances McDormand – U progu sławy, Tajne przez poufne), był również nominowany do tej nagrody w pięciu innych kategoriach. Oprócz McDormand niezapomniane kreacje stworzyli w nim William H. Macy (Magnolia, Sesje), Steve Buscemi (Big Lebowski, serial HBO Zakazane imperium) oraz Peter Stormare (Tańcząc w ciemnościach, serial Skazany na śmierć). W 2014 roku powstał nawiązujący do filmu Coenów serial pod tym samym tytułem.

Reżyseria: Joel Coen, Ethan Coen
Obsada: Frances Mcdormand, Steve Buscemi, Peter Stormare, Harve Presnell, William H. Macy
Kraj: USA


Polecamy również

Top 10 najpopularniejszych filmów i seriali oglądanych w Netflix Polska w 2019 roku

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 31 grudnia 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner