Premiery filmowe i nowe odcinki seriali w ofercie HBO GO Polska (25.08.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

hbo Aladyn i król złodziei
Zgodne z planem wydawniczym HBO GO Polska na sierpień 2018 dziś swoją premierę w ofercie mają nowe filmy oraz nowy odcinek serialu:

Aladdin and the King of Thieves / Aladyn i król złodziei (1996) | film animowany | 78m | polski dubbing
IMDb: 6.4/10

Szykuje się wielki dzień w królestwie. Aladyn i księżniczka Dżasmina organizują ogromne przyjęcie weselne, w którym mają wziąć udział wszyscy mieszkańcy Agrabahu. Panuje powszechne poruszenie. Radości nie ma końca. Niestety, przepiękna ceremonia zostaje przerwana przez nikczemnego Kasima i jego bandę czterdziestu rozbójników. Zdesperowany mężczyzna szuka cudownego skarbu – Złotej Ręki Midasa, która przemienia wszystko w złoto. Co z tego wyniknie? Klasyczna produkcja Walta Disneya, która zachwyca wpadającymi w ucho piosenkami, niepowtarzalnym klimatem, niezwykłymi postaciami oraz doskonałą animacją. Film wciąga bez reszty. Czaruje humorem oraz niespodziewanymi zwrotami akcji. Za jego reżyserię odpowiedzialny był Tad Stones (Aladyn: Powrót Dżafara). W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli m.in.: Krzysztof Tyniec, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Tucholski oraz Stanisław Brudny

Gatunek:Animacja, Przygodowy, Komedia, Familijne i dla dzieci, Fantasy, Musical, Romans
Reżyseria: Tad Stones


hbo maze
Maze / Ucieczka z Maze (2017) | film | 89m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.9/10

Larry Marley (Tom Vaughan-Lawlor) jest członkiem IRA, który trafia za kratki w 1977 roku. W trakcie pobytu w więzieniu coraz poważniej zaczyna myśleć o planie ucieczki. W końcu nawiązuje kontakt ze strażnikiem Gordonem Close’em (Barry Ward). Mimo że mężczyzn dzieli wszystko, Marley zdaje sobie sprawę, że Close może być bardzo przydatny w skutecznej organizacji spektakularnej ucieczki grupy więźniów. Pełen suspensu dreszczowiec autorstwa (reżyseria oraz scenariusz) Stephena Burke’a (After 68). Obraz przywołuje wydarzenia z 1983 roku, kiedy trzydziestu ośmiu więźniów należących do Irlandzkiej Armii Republikańskiej zdołało uciec z pilnie strzeżonego więzienia. Ich spektakularna akcja odbiła się szerokim echem na całym świecie. Rewelacyjne kreacje aktorskie tworzą Tom Vaughan-Lawlor (Trial of the Century), Barry Ward (serial The End of the F***ing World), Martin McCann (miniserial HBO Pacyfik), Eileen Walsh (Siostry Magdalenki) oraz Aaron Monaghan (Piotruś. Wyprawa do Nibylandii). To oni budują klimat i napięcie w filmie. Produkcja zdobyła cztery nominacje do nagrody IFTA.

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...