Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 19 sierpnia 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na sierpień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Robot i Frank / ROBOT AND FRANK (2012) | film, komedia, science fiction | 85m | 12+ |
IMDb: 7.1/10

Świat w niedalekiej przyszłości. Frank (Frank Langella) jest podstarzałym złodziejem, który coraz gorzej radzi sobie z życiem w pojedynkę. Zaniepokojone jego stanem dzieci (Liv Tyler, James Marsden) planują oddać go do domu starców. Pewnego dnia jednak syn Franka wpada na inny pomysł. Mężczyzna postanawia kupić ojcu robota (głosu użycza Peter Sarsgaard), który został zaprogramowany tak, żeby zajmować się kompleksowo swoim podopiecznym. Wkrótce między emerytowanym włamywaczem i jego nowym opiekunem rodzi się silna więź. Ciepłe, słodko-gorzkie kino w gwiazdorskiej obsadzie. Obraz w reżyserii debiutanta Jake‘a Schreiera bawi, ale i zmusza do myślenia. Prowokuje do rozważań na temat życia oraz różnych aspektów starości. Pokazuje jak ważne dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, są przyjaźń i zrozumienie. Film zwraca uwagę inteligentnym scenariuszem oraz dojrzałym aktorstwem. W główną rolę bezbłędnie wcielił się zdobywca nominacji do Oscara Frank Langella (Dziewiąte wrota, Frost/Nixon). Partnerują mu nominowany do Saturna James Marsden (X-Men, Zaczarowana), Liv Tyler (Ukryte pragnienia, trylogia Władca Pierścieni) oraz laureatka Nagrody Akademii Susan Sarandon (Przed egzekucją, Nostalgia anioła). Produkcja otrzymała nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance, Nagrodę Publiczności na MFF w Sitges w Katalonii oraz nominację do Independent Spirit Award w kategorii „najlepszy debiutancki scenariusz” (Christopher D. Ford).

Reżyseria: Jake Schreier
Obsada: Frank Langella, James Marsden, Liv Tyler, Susan Sarandon, Jeremy Strong
Kraj: USA

Opis dystrybutora: Urokliwa opowieść o niespodziewanej przyjaźni, która rodzi się między emerytowanym złodziejem a dotrzymującym mu towarzystwa robotem.

Świat w niedalekiej przyszłości. Frank (Frank Langella) jest podstarzałym złodziejem, który coraz gorzej radzi sobie z życiem w pojedynkę. Zaniepokojone jego stanem dzieci (Liv Tyler, James Marsden) planują oddać go do domu starców. Pewnego dnia jednak syn Franka wpada na inny pomysł. Mężczyzna postanawia kupić ojcu robota (głosu użycza Peter Sarsgaard), który został zaprogramowany tak, żeby zajmować się kompleksowo swoim podopiecznym. Wkrótce między emerytowanym włamywaczem i jego nowym opiekunem rodzi się silna więź. Ciepłe, słodko-gorzkie kino w gwiazdorskiej obsadzie. Obraz w reżyserii debiutanta Jake’a Schreiera bawi, ale i zmusza do myślenia. Prowokuje do rozważań na temat życia oraz różnych aspektów starości. Pokazuje jak ważne dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, są przyjaźń i zrozumienie. Film zwraca uwagę inteligentnym scenariuszem oraz dojrzałym aktorstwem. W główną rolę bezbłędnie wcielił się zdobywca nominacji do Oscara Frank Langella (Dziewiąte wrota, Frost/Nixon). Partnerują mu nominowany do Saturna James Marsden (X-Men, Zaczarowana), Liv Tyler (Ukryte pragnienia, trylogia Władca Pierścieni) oraz laureatka Nagrody Akademii Susan Sarandon (Przed egzekucją, Nostalgia anioła). Produkcja otrzymała nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance, Nagrodę Publiczności na MFF w Sitges w Katalonii oraz nominację do Independent Spirit Award w kategorii „najlepszy debiutancki scenariusz” (Christopher D. Ford).Pokój do wynajęcia / ROOM FOR RENT (2017) | film, komedia, tajemnica | 86m | 12+ |
IMDb: 5.5/10

W ostatniej klasie liceum Mitch Baldwin (Mark Little) wygrał na loterii. Chłopak szybko przepuścił pieniądze na bzdety i mimo upływu trzech lat dalej mieszka z rodzicami. Jego rodzina zaczyna mieć jednak problemy finansowe. Aby zachować dom, syn sugeruje rodzicom, aby wynajęli jeden z wolnych pokoi tajemniczemu nieznajomemu o imieniu Carl (Brett Gelman). Kiedy nowy domownik wywraca życie Mitcha do góry nogami, chłopak postanawia się zemścić. Błyskotliwa i oryginalna kanadyjska komedia, która jest prawdziwą jazdą bez trzymanki. Reżyserem tego pełnego niepoprawnych gagów i niespodziewanych zwrotów akcji obrazu jest Matthew Atkinson (Dakota). W postacie głównych bohaterów wcielają się Brett Gelman (serial Fleabag) oraz Mark Little (serial Space Riders: Division Earth). Obok nich pojawiają się Carla Gallo (Mission: Impossible III), Stephnie Weir (Dick i Jane: Niezły ubaw) oraz Mark McKinney (Odlotowy duet). Produkcja zdobyła trzy statuetki Canadian Comedy Awards i wiele innych wyróżnień.

Reżyseria: Matthew Atkinson
Obsada: Brett Gelman, Mark Little, Mark Mckinney, Carla Gallo, Stephnie Weir
Kraj Kanada


Czytaj również:

Planowane premiery na wrzesień 2019 w ofercie Netflix Polska – lista nieoficjalna

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 18 sierpnia 2019 i lista filmów dostępnych tylko do końca sierpnia

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...