Watchmen – nowy serial HBO autorstwa Damona Lindelofa z Reginą King, Jeremym Ironsem oraz Donem Johnsonem zadebiutuje już 21 października 2019r. w ofercie HBO oraz HBO GO

Facebooktwitter


Watchmen
– najnowszy serial HBO, którego twórcą jest Damon Lindelof – to osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy wyjęci są spod prawa. Premiera serialu odbędzie się już 21 października 2019r. w HBO oraz HBO GO.

Akcja serialu Watchmen rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której zamaskowani strażnicy – superbohaterowie – wyjęci są spod prawa. Produkcja ma przywoływać atmosferę oryginalnej, przełomowej powieści graficznej, tworząc jednocześnie nową jakość.

Na planie tej produkcji Damon Lindelof po raz kolejny pracował z Reginą King (serial HBO Pozostawieni, zdobywczyni Oscara oraz Złotego Globu za film Gdyby ulica Beale umiała mówić, nagrody Emmy za seriale Seven Seconds i American Crime). W serialu Watchmen King wciela się w główną bohaterkę, Angelę Abar, która nosi dwie maski – jest głównym detektywem w lokalnej policji oraz żoną i matką trójki dzieci.

W rolach głównych występują także: Jeremy Irons (wyróżniony Oscarem za rolę w filmie Druga prawda,  a także nagrodą Emmy za Big Cat Week oraz Elżbieta I) jako Lord of the Country Estate; Don Johnson (zdobywca Złotego Globu za Policjantów z Miami) jako Judd Crawford, szef policji; Jean Smart (nagrodzona Emmy za Kim jest Samantha? oraz Frasier) jako agentka FBI, Laurie Blake; Tim Blake Nelson jako detektyw Looking Glass; Louis Gossett Jr. (Oscar oraz Złoty Glob za Oficer i dżentelmen, nagroda Emmy za serial Korzenie) jako Will Reeves; Yahya Abdul-Mateen II jako Cal Abar; Tom Mison jako pan Phillips; Frances Fisher jako Jane Crawford i Sara Vickers jako pani Crookshanks. W serialu zagrali również: Hong Chau jako Lady Trieu, tajemnicza miliarderka, Andrew Howard, Jacob Ming-Trent, Dylan Schombing i James Wolk.

Twórcą scenariusza i producentem serialu jest Damon Lindelof (serial HBO Pozostawieni oraz serial Zagubieni). Reżyserami produkcji są Nicole Kassell, która jest odpowiedzialna również za pierwszy odcinek, oraz Stephen Williams. Producentami zaś są, poza Lindelofem: Nicole Kassell, Tom Spezialy, Stephen Williams oraz Joseph Iberti.

Serial Watchmen wyprodukowany został dla HBO przez White Rabbit we współpracy z Warner Bros. Television na podstawie kultowej powieści graficznej współtworzonej i zilustrowanej przez Dave’a Gibbonsa i opublikowanej przez DC.

Premiera pierwszego odcinka serialu HBO Watchmen odbędzie się w poniedziałek, 21 października równolegle z amerykańską premierą, czyli o godzinie 3.00 nad ranem zarówno w HBO, jak i HBO GO. Powtórka na antenie HBO zaplanowana została tego samego dnia o godz. 20.10. Premiery kolejnych odcinków będą się odbywały co tydzień, w poniedziałki, o tej samej porze – zarówno w HBO, jak i HBO GO. Serial liczyć będzie 10 9 odcinków.

Opisy odcinków 

Watchmen, odcinek 1 – It’s Summer and We’re Running Out of Ice

Premiera: poniedziałek, 21 października, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10 HBO, od rana w HBO GO

Akcja serialu toczy się w alternatywnej rzeczywistości w Ameryce, gdzie policjanci ukrywają swoją tożsamość, aby bronić się przed terrorystami. Z pomocą swojego przyjaciela, szefa policji Judda Crawforda (Don Johnson) detektyw Angela Bar (Regina King) prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa policjanta. W tym samym czasie Lord of the Country Estate (Jeremy Irons) otrzymuje jubileuszowy upominek od swoich lojalnych służących.

 

Watchmen, odcinek 2 – Martial Feats of Comanche Horsemanship

Premiera: poniedziałek, 28 października, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10 HBO, od rana w HBO GO

Angela przypomina sobie traumatyczne chwile ataku na swoją rodzinę i zatrzymuje tajemniczego mężczyznę (Lou Gossett Jr.), który twierdzi, że jest odpowiedzialny za ostatnie morderstwo w Tulsie. Gdzieś daleko trwa premierowy spektakl grany dla jednego widza.

 

Watchmen, odcinek 3 – She Was Killed by Space Junk

Po nocnych odwiedzinach senatora, który wprowadził w stanie Oklahoma przepisy w sprawie zamaskowanej policji, agentka FBI Laurie Blake (Jean Smart) jedzie do Tulsy, żeby rozpocząć na miejscu dochodzenie w sprawie morderstwa. Lord of the Country Estate otrzymuje utrzymany w ostrym tonie list i odpowiada na niego w podobnym tonie.

 

Watchmen, odcinek 4 – If You Don’t Like My Story, Write Your Own

Na scenie pojawia się niespodziewanie stroniąca od ludzi miliarderka Lady Trieu (Hon Chau), która składa tajemniczą ofertę. Blake (Jean Smart) jest bliska odkrycia prawdy o swojej drugiej tożsamości, a Angela (Regina King) prosi detektywa Looking Glassa (Tim Blake Nelson) o pomoc. W tym samym czasie Lord of the Country Estate (Jeremy Irons) szkoli dwóch nowych służących.

 

Watchmen, odcinek 5 – Little Fear of Lightning

Poznajemy w końcu historię detektywa Looking Glassa (Tim Blake Nelson) oraz prawdę o największym przekręcie w amerykańskiej historii. Gdzieś daleko Najmądrzejszy człowiek na świecie (Jeremy Irons) planuje brawurową ucieczkę.

 

Watchmen, odcinek 6 – This Extraordinary Being

Będąc pod olbrzymim wpływem Nostalgii, Angela (Regina King) poznaje szczegóły dotyczące podróży swojego dziadka.


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 10 października 2019

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 9-10 października 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...