Premiery filmowe w ofercie HBO GO i HBO Polska (29.07.2018)

Facebooktwitter

hbo-thor_ragnarok
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na lipiec 2018r. dziś swoją premierę w ofercie mają nowe filmy:

Thor: Ragnarok (2017) | film | 125 min | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.9/10

Los nie sprzyja Thorowi (Chris Hemsworth). Bohater nie dość, że został pozbawiony swojego młota, to jeszcze uwięziono go po drugiej stronie wszechświata. Co gorsza – nie ma czasu do stracenia. Musi powrócić do Asgardu, aby ocalić świat przed marzącą o zagładzie cywilizacji, potężną i złowrogą Helą (Cate Blanchett). Wcześniej jednak zostaje zmuszony do wzięcia udziału w turnieju gladiatorów, gdzie przyjdzie mu stoczyć pojedynek na śmierć i życie ze swoim przyjacielem Hulkiem (Mark Ruffalo). Kolejna widowiskowa część serii filmów o nordyckim bogu Thorze, który jest bohaterem popularnego komiksu. W jego rolę po raz kolejny wciela się rewelacyjny Chris Hemsworth (Avengers: Czas Ultrona). W obsadzie superprodukcji autorstwa nominowanego do Oscara Taika Waititi (Boy) znalazły się, takie wielkie gwiazdy amerykańskiego przemysłu filmowego jak: wyróżniony Złotym Globem Tom Hiddleston (miniserial Nocny recepcjonista), laureatka dwóch Oscarów Cate Blanchett (Blue Jasmine), zdobywca Złotego Globu Idris Elba (serial Luther) oraz nominowany do Nagrody Akademii Jeff Goldblum (Dzień Niepodległości). Obraz nawiązuje do stylistyki kina science-fiction z lat osiemdziesiątych i zapewnia doskonałą rozrywkę wszystkim wielbicielom kina o superbohaterach. Film okazał się być wielkim hitem kasowym, zarabiając ponad 850 milionów dolarów.

Obsada: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Idris Elba, Jeff Goldblum
Reżyseria: Taika Waititi
Kategoria: akcja, fantasy

Chris Hemsworth powraca jako Thor, aby wziąć udział w turnieju bogów i ocalić świat przed apokalipsą.

 


hbo king_arthur_legend_of_the_sword
King Arthur Legend of the Sword / Król Artur: Legenda miecza (2017) | film | 121 min | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.8/10

Artur (Charlie Hunnam) wychował się między prostytutkami, które znalazły go i postanowiły otoczyć opieką, gdy ten był jeszcze mały. Chłopak dorastał na ulicy, gdzie uczył się walki o przetrwanie. Teraz włóczy się ze swoją ferajną po szemranych zakamarkach Londynu. Pewnego dnia w jego ręce trafia niezwykły miecz – Excalibur. Za jego sprawą młody mężczyzna ląduje w więzieniu, w którym odwiedza go król Vortigern (Jude Law). Władca wyznaje Arturowi, że jest on jego bratankiem i zarazem synem prawowitego króla Uthera (Eric Bana). W obawie przed zemstą król decyduje się skazać młodzieńca na śmierć. Podczas egzekucji wydarza się jednak cud i Artur uchodzi z życiem. Uciekinier bez zastanowienia dołącza do rebeliantów i planuje odzyskać należną mu pozycję. Uznany, charakteryzujący się oryginalnym i dynamicznym stylem reżyser Guy Ritchie (Sherlock Holmes) bierze na warsztat klasyczną opowieść o Excaliburze. Nieśmiertelna angielska legenda ukazana jest przez niego jako pełna nieukrywanego wdzięku komedia gangsterska. W postać charyzmatycznego głównego bohatera wciela się Charlie Hunnam (Synowie Anarchii). W produkcji występują również czterokrotny zdobywca nominacji do Złotego Globu Jude Law (Utalentowany pan Ripley), Astrid Bergès-Frisbey (Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach), dwukrotnie nominowany do Oscara Djimon Hounsou (Krwawy diament) oraz Eric Bana (Kochanice króla).

Obsada: Charlie Hunnam, Jude Law, Astrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou, Eric Bana
Reżyseria: Guy Ritchie
Kategoria: przygodowy, fantasy

Reżyser Guy Ritchie na nowo opowiada angielską legendę o Królu Arturze i jego niezwykłym mieczu.

 


HBO who_will_save_the_rosesWHO WILL SAVE THE ROSES? / Kto uratuje róże? (2017) | film | 99 min | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.7/10

Giulio (Carlo Delle Piane) jest starszym, eleganckim panem, który niegdyś był prawnikiem. Porzucił jednak tę drogę kariery i zaczął zarabiać na życie jako pokerzysta. Jego życia nie ułatwia skomplikowana relacja z córką (Caterina Murino). Mężczyzna cały swój wolny czas poświęca Claudio, ciężko choremu, bliskiemu przyjacielowi (Lando Buzzanca). Giulio opiekuje się nim i odwiedzając go codziennie, przynosi mu różę. Kiedy sytuacja finansowa mężczyzn bardzo się komplikuje, były hazardzista musi stoczyć swoją ostatnią grę o wszystko. Bezpretensjonalna historia miłosna, która bawi i wzrusza. Film, którego reżyserem jest debiutant Cesare Furesi pokazuje głębie i piękno uczucia, które łączy dwóch dojrzałych mężczyzn. Prezentuje też dynamikę ich niecodziennej relacji. W ich role wciela się doskonały duet – Carlo Delle Piane (Dzień rozdania dyplomów) oraz Lando Buzzanca (Dziewczyna z Parmy). Produkcja jest swoistym popisem ich gry aktorskiej. W obsadzie znaleźli się również Caterina Murino (Casino Royale), Antonio Careddu (20 papierosów) oraz nominowany do BAFTY Philippe Leroy (Nikita).

Obsada: Carlo Delle Piane, Caterina Murino, Lando Buzzanca, Antonio Careddu, Philippe Leroy
Reżyseria: Cesare Furesi
Kategoria: dramat

Dwójka starzejących się Włochów musi znaleźć sposób, aby podreperować swoją sytuację finansową.

 


Czytaj również:

Oferta Netflix Polska na sierpień 2018 – planowane premiery – oficjalna lista filmów i seriali, materiały wideo

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (29.07.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner