Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 16 czerwiec 2019

Facebooktwitter

hbo go Ostatni portret
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś nowe filmy:

Ostatni portret / FINAL PORTRAIT (2017) | film biograficzny, dramat | 86m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.2/10

Rok 1964. Amerykański pisarz i wielbiciel sztuki James Lord (Armie Hammer) wybiera się w krótką podróż do Paryża. Na miejscu jego przyjaciel, znany na całym świecie artysta – Alberto Giacometti (Geoffrey Rush), proponuje mu namalowanie jego portretu, przekonując, że zajmie to tylko kilka dni. Tak zaczyna się opowieść o procesie twórczym razem z jego pięknem, frustracją, głębią i chaosem. Opowieść o geniuszu i niecodziennej przyjaźni w reżyserii wielokrotnie nagradzanego aktora Stanleya Tucciego (Wielkie otwarcie). Obraz pokazuje jak ciągle ewoluujący akt artystyczny zbliża do siebie dwóch, z pozoru bardzo różnych, mężczyzn. Rzuca on również światło na sam proces twórczy – na przemian radosny i irytujący. Film próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wielki talent jest bardziej błogosławieństwem czy przekleństwem. Brawurowe kreacje tworzą zdobywca Oscara Geoffrey Rush (Jak zostać królem) oraz nominowany do Złotego Globu Armie Hammer (Tamte dni, tamte noce).

Reżyseria: Stanley Tucci
Obsada: Geoffrey Rush, Armie Hammer, Tony Shalhoub, Sylvie Testud, Clémence Poésy
Kraj: GB


hbo go Bracia
Bracia / BROTHERS (2017) | film dramat, kino drogi | 102m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.6/10

Lukas (Jonas Smulders) i Alexander (Niels Gomperts) są braćmi, którzy różnią się bardzo od siebie. Łączy ich jednak bardzo silna więź. Pierwszy jest nieśmiały i całkowicie wpatrzony w swojego charyzmatycznego brata. Kiedy Alexander niespodziewanie decyduje się udać się do Francji, młodszy bez wahania rusza z nim. Podróż na południe sprawia, że bracia stają się sobie bliżsi. Jednak podczas jednego z noclegów we francuskiej wiosce, ogromne różnice między nimi zostają obnażone. Staje się jasne, że Lukas musi zacząć szukać swojej tożsamości. Przejmujący film drogi mówiący o podążaniu swoją drogą i szukaniu własnego „ja”. Jonas Smulders (We will never be royals) oraz Niels Gomperts (Shocking Blue) występują w rolach dwóch braci, którzy muszą zrozumieć, że mimo łączącej ich więzi, bardzo różnią się od siebie. Reżyser Bram Schouw (Sevilla) zapewnia intrygujące spojrzenie na temat rodzinnych więzi i dorastania.

Reżyseria: Bram Schouw, Bram Schouw
Obsada: Dragan Bakema, Hanna Van Vliet, Patrick Descamps, Rufus, Grégory Gatignol, Christa Théret, Niels Gomperts, Tim Linde, Jonas Smulders
Kraj: Holandia


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 16 czerwiec 2019

Premiery serialowe i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 14 czerwiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...