Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – “Przemytnik” z Clintem Eastwoodem

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2020r. i jego aktualizacjami swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Przemytnik / THE MULE (2018) | film, kryminalny, dramat | 112m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7/10

Earl Stone (Clint Eastwood) jest samotnym mężczyzną po osiemdziesiątce, który nie ma grosza przy duszy i stoi właśnie w obliczu bankructwa swojej firmy. Niespodziewanie otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie prowadzenia samochodu. Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Co więcej, świetnie radzi sobie w nowej roli, a wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w szybkim tempie. Tymczasem mężczyzną zaczyna się interesować znany ze swej determinacji agent Colin Bates (Bradley Cooper)… Kryminał w reżyserii utytułowanego weterana Clinta Eastwooda (zdobywcy czterech Oscarów, w tym za Za wszelką cenę). Artysta wciela się również w główną rolę i po raz kolejny potwierdza swój aktorski talent. Obok niego występują wyróżniony ośmioma nominacjami do Nagrody Akademii Bradley Cooper (Poradnik pozytywnego myślenia), nominowany do Oscara Laurence Fishburne (Czarna eskadra), Michael Peña (American Hustle) oraz laureatka dwóch Oscarów Dianne Wiest (Hannah i jej siostry).

Reżyseria: Clint Eastwood
Obsada: Michael Peña, Clint Eastwood, Manny Montana, Dianne Wiest, Bradley Cooper, Taissa Farmiga, Laurence Fishburne
Kraj: USA

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.


hbo go filmy

Miłosny rytm / LOVE BEATS / LA BANDA (2019) | film, romantyczny, dramat | 90m | 12+ | polskie napisy i lektor

Edu (Gonzálo Fernández) jest młodym muzykiem, który porzuca na chwilę swoje monotonne życie w ponurym Londynie, aby powrócić do rodzinnego miasta w Hiszpanii na ślub brata. Po latach nieobecności czuje się bardzo dziwnie wśród rodziny i starych przyjaciół. Z czasem jednak to mija. Tym bardziej, że chłopak spotyka tam dziewczynę swojego najlepszego przyjaciela Alicię (Charlotte Vega), w której od zawsze sekretnie się kochał… Komedia romantyczna pokazująca żyjącego w stolicy Anglii młodego Hiszpana, który wraca w rodzinne strony na wesele brata. Odtwórcami głównych ról w tym lekkim obrazie są Gonzálo Fernández, Charlotte Vega (Księgarnia z marzeniami), Pepo Llopis, Xavi Giner oraz Hugo Rubert (krótki metraż Fuggiro Tanto Amore), a za reżyserię odpowiadał debiutujący w długim formacie Roberto Bueso (krótki metraż La noche de las Ponchongas). Obraz pokazuje doświadczenie całego pokolenia młodych Europejczyków, którzy nierzadko opuścili swoje ojczyzny i wracając na stare śmieci, muszą mierzyć się z poczuciem wyobcowania.

Reżyseria: Roberto Bueso
Obsada: Enric Benavent, Gonzálo Fernández, Carlo Blanco, Charlotte Vega, Pepo Llopis, Xavi Giner, Hugo Rubert
Kraj: Hiszpania

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiera filmu „Potwory” w ofercie HBO GO Polska

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – nowy odcinek serialu „Czarna lista”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner