Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 16 lutego 2020

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na luty 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Brightburn: Syn ciemności / BRIGHTBURN (2019) | film, horror, science fiction | 87m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.1/10

Tori Breyer (Elizabeth Banks) i jej mąż Kyle (David Denman) od zawsze chcieli zostać rodzicami. Niestety para przez długie lata zmagała się z niepłodnością. Pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach pojawia się w nich życiu niemowlę. Brandon (Jackson A. Dunn) jest wszystkim, czego zawsze pragnęli – utalentowanym i zainteresowanym światem dzieckiem. Kiedy jednak chłopak wchodzi w okres dojrzewania, zaczynają się poważne problemy.Intrygujący horror z elementami kina science fiction o tajemniczym przybyszu z kosmosu, który sieje spustoszenie na Ziemi. Twórcy scenariusza biorą na warsztat opowieść o Supermanie. Za głównego bohatera obierają jednak negatywny odpowiednik nieskazitelnego protagonisty. Reżyserii obrazu podjął się David Yarovesky (The Hive), a odtwórcami głównych ról są natomiast Elizabeth Banks (Igrzyska śmierci), David Denman (1000 lat po Ziemi), Jackson A. Dunn (Avengers: Koniec gry), Matt Jones (serial Breaking Bad) oraz Meredith Hagner (Nieracjonalny mężczyzna).

Reżyseria: David Yarovesky
Obsada: Elizabeth Banks, David Denman, Jackson A. Dunn, Abraham Clinkscales, Matt Jones, Christian Finlayson, Meredith Hagner
Kraj: USA


Peel (2019) | film, komedia, dramat | 97m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.1/10

Ojciec trzydziestoletniego Peela (Emile Hirsch) odszedł, gdy ten miał pięć lat. Od tamtej pory chłopak wychowywany był przez kochającą, ale też niestabilną emocjonalnie i nadopiekuńczą matkę. Kiedy kobieta niespodziewanie umiera, Peel nie wie, co ze sobą zrobić. Bez pracy, rodziny i przyjaciół decyduje się wynająć kilka pokoi, aby być w stanie spłacić rodzinny dom. Jednak pewnego dnia jeden ze współlokatorów nadwyręża jego zaufanie, co zmusza Peela do wyruszenia na poszukiwanie jego dawno zaginionych, prawdziwych braci, których stracił wiele lat temu. Błyskotliwy komediodramat w reżyserii Rafaela Monserrate’a (Poundcake) przedstawiający losy wycofanego trzydziestolatka, który postanawia odnaleźć utraconych w dzieciństwie braci. Kameralny film mówi o skomplikowanych relacjach rodzinnych i próbie ich naprawienia. W obsadzie znaleźli się Emile Hirsch (Wszystko za życie), Jack Kesy (Baywatch. Słoneczny patrol), Shiloh Fernandez (Dziewczyna w czerwonej pelerynie), Jacob Vargas (Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej) oraz Garrett Clayton (Powrót z zaświatów).

Reżyseria: Rafael Monserrate
Obsada: Emile Hirsch, Jack Kesy, Shiloh Fernandez, Jacob Vargas, Garrett Clayton
Kraj: GB


Klub Literatury Pięknej / MADAM YANKELOVA’S FINE LITERATURE CLUB (2017) | film, horror, komedia obyczajowa | 85m | 15+ | polskie napisy i lektor

Klub książki Madam Yankelovej to tajne kobiece stowarzyszenie, którego członkinie nienawidzą mężczyzn i nie wierzą w prawdziwą miłość. Kobiety rywalizują między sobą, która z nich zdoła przyprowadzić na cotygodniowe spotkanie najprzystojniejszego mężczyznę. Na koniec każdy z nich zostaje zamordowany i przerobiony na parówki. Kiedy Sophie – starzejąca się członkini klubu – poznaje młodego, przystojnego Josepha, musi zdecydować, co jest dla niej ważniejsze – ostatnia szansa na prawdziwą miłość, czy wierność zasadom wyznawanym przez stowarzyszenie.Mroczna opowieść o miłości, nienawiści, kobiecości, starzeniu się oraz silnej przyjaźni i umiejętności żegnania się autorstwa początkującego filmowca Guilhada Emilio Schenkera (krótki metraż Lavan). Oryginalna produkcja cechuje się niezwykłym klimatem oraz brawurowym aktorstwem. W głównych rolach występują Keren Mor (Tramwaj w Jerozolimie), Yiftach Klein (Siedem dni), Hana Laslo (Free zone), Ania Bukstein (serial HBO Gra o tron) oraz Razia Israeli (Lista Schindlera). Obraz otrzymał dwie nagrody przyznawane przez przez Izraelską Akademię Filmową.

Reżyseria: Guilhad Emilio Schenker
Obsada: Alex Ansky, Razia Israeli, Ania Bukstein, Hana Laslo, Yiftach Klein, Leah Koenig, Keren Mor
Kraj: Izrael


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 15-16 lutego

HBO GO Polska: Premiery i aktualizacje filmowe w ofercie – 15 lutego 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner