Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 2 grudnia 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na grudzień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Cienista dolina / SHADOWLANDS (1993) | film, dramat, romantyczny | 133m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.3/10

Wielka Brytania lata pięćdziesiąte XX wieku. Zadziorna i energiczna Amerykanka Joy Gresham (Debra Winger) po rozwodzie z mężem przyjeżdża do Anglii, gdzie poznaje uznanego pisarza i nauczyciela akademickiego C.S. Lewisa (Anthony Hopkins). Kobieta wywraca jego ułożone życie do góry nogami. Ich serdeczna przyjaźń przeradza się z czasem w głębokie uczucie. Lewisowi przyjdzie jednak szybko przekonać się, że beztroskie chwile szczęścia mają wysoką cenę.Wyróżniony dwiema Nagrodami Akademii reżyser Richard Attenborough (Gandhi) zabiera widzów do Anglii lat pięćdziesiątych i tworzy opowieść o prawdziwej, wymykającej się schematom, ale też doświadczonej przez życie miłości. Filmowiec przytacza historię autora słynnych „Opowieści z Narnii” C.S.Lewisa i amerykańskiej poetki Joy Gresham. Doskonały duet w filmie tworzą – laureat Oscara Anthony Hopkins (Milczenie owiec) oraz trzykrotnie nominowana do Nagrody Akademii Debra Winger (Czułe słówka). W obsadzie znaleźli się także Edward Hardwicke (Elizabeth), Joseph Mazzello (Bohemian Rhapsody) oraz Michael Denison (Brat marnotrawny).

Reżyseria: Richard Attenborough
Obsada: Anthony Hopkins, Debra Winger, Edward Hardwicke, Michael Denison, John Wood, Joseph Mazzello
Kraj: GBEmma Peeters
(2018) | film, komedia | 83m | 12+ | polskie napisy i lektor

Emma (Monia Chokri) ma trzydzieści pięć lat i po dekadzie spędzonej w Paryżu musi zmierzyć się z bezduszną rzeczywistością. Jej kariera aktorska od dawna stoi w miejscu, a dziewczyna nie ma na siebie pomysłu. W końcu decyduje się na radykalny krok i postanawia popełnić samobójstwo. Podczas przygotowań poznaje pracownika domu pogrzebowego, Alexa Bodarta (Fabrice Adde), który zgadza się jej pomóc…Belgijska czarna komedia debiutantki Nicole Palo (nagroda za reżyserię na Monte-Carlo Comedy Film Festival). Obraz śledzi losy kobiety na życiowym zakręcie, która decyduje się na dramatyczny ruch. W jej rolę wciela się znana z Wyśnionych miłości Monia Chokri. Obok niej występują Fabrice Adde (Zabójczy Jacques), Stéphanie Crayencour (Nie mówmy jej), Andréa Ferréol (Blaszany bębenek) oraz Anne Sylvain.
Reżyseria Nicole Palo, Nicole Palo

Obsada Monia Chokri, Andréa Ferréol, Stéphanie Crayencour, Fabrice Adde, Fabrice Adde, Jean-Henri Compère, Anne Sylvain
Kraj Belgia


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 1 grudnia 2019

Netflix: Mario Casas, Aura Garrido, Alexandra Jiménez zagrają główne role w serialu „Niewinny” na podstawie bestsellerowej powieści Harlana Cobena

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner