Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 24 listopada 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na listopad 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 3 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Green Book (2018) | film biograficzny, komedia obyczajowa | 124m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.2/10

Rok 1962, USA. Tony Lip (Viggo Mortensen) jest pochodzącym z klasy robotniczej drobnym cwaniaczkiem z Bronxu, który zostaje szoferem Dona Shirleya (Mahershala Ali), wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka pochodzenia afroamerykańskiego. Mężczyźni wyruszają razem w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko. Z czasem jednak okazuje się, że ich pełna przygód podróż staje się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.Kameralny film drogi, którego fabuła koncentruje się na relacji dwóch mężczyzn wywodzących się z odległych, obcych klasowo światów. Akcja obrazu rozgrywa się w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to rasizm królował na południu Stanów Zjednoczonych. Niezapomniane role tworzą Viggo Mortensen (nominacja do Oscara) oraz Mahershala Ali (zasłużona Nagroda Akademii dla najlepszego aktora drugoplanowego). W obsadzie pojawiają się także Linda Cardellini (Legalna blondynka), Sebastian Maniscalco (Dom wygranych) oraz Dimiter D. Marinov (serial Barry). Produkcja zdobyła aż trzy Oscary – w tym dla najlepszego filmu.

Reżyseria: Peter Farrelly
Obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco, Dimiter D. Marinov
Kraj: USAOdcięci / CUT OFF / ABGESCHNITTEN (2018) | film kryminalny, horror | 126m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.7/10

Podczas sekcji zwłok doktor Paul Herzfeld (Moritz Bleibtreu) w mózgu denata znajduje kapsułkę, zawierającą imię i numer komórki swojej córki Hannah (Barbara Prakopenka). Dziewczyna została porwana, a jej ojciec musi skontaktować się z niejakim Erikiem w celu uzyskania dalszych instrukcji. Telefon odbiera artystka o imieniu Linda (Jasna Fritzi Bauer). Właśnie znalazła ciało Erika na plaży na wyspie Helgoland, gdzie szaleje koszmarna burza. Herzfeld zdaje sobie szybko sprawę, że kolejne instrukcje mogą znajdować się w zwłokach chłopaka. Chcąc za wszelką cenę uratować Hannah, lekarz pragnie przekonać Lindę do przeprowadzenia sekcji zwłok. Mając tylko kontakt telefoniczny, dziewczyna zmuszona jest pokonać swój strach i dokonać niemożliwego.Niemiecki horror o niebanalnej fabule w reżyserii specjalizującego się w kinie grozy Christiana Alvarta (Pandorum). Pełna zaskoczeń i zwrotów akcji produkcja od początku wciska widza w fotel. W głównych rolach pojawiają się Moritz Bleibtreu (Biegnij, Lola, biegnij), Jasna Fritzi Bauer (Przetrąceni), Lars Eidinger (Personal Shopper), Fahri Yardim (Medicus) oraz Enno Hesse (Gdyby miłość była prosta). Klimatyczne zdjęcia w filmie w budują napięcie oraz atmosferę strachu i odizolowania.

Reżyseria: Christian Alvart
Obsada: Moritz Bleibtreu, Jasna Fritzi Bauer, Lars Eidinger, Fahri Yardim, Enno Hesse
Kraj: NiemcyDobro własne
/ MY OWN GOOD / IL BENE MIO (2018) | film, dramat | 91m | 12+ | polskie napisy i lektor

Elia (Sergio Rubini) jest ostatnim ocalałym mieszkańcem zniszczonej przez trzęsienie ziemi wioski Provvidenza. Mężczyzna odmawia porzucenia przeszłości i przesiedlenia się do Nuova Provvidenza. Dla Elii jego miasto wciąż żyje. Kiedy burmistrz nakazuje mu je porzucić, mężczyzna powoli zaczyna dawać za wygraną. Gdy jednak nagle wyczuwa obecność młodej kobiety o imieniu Noor (Sonya Mellah) – ukrywającej się w gruzach szkoły, w której jego żona straciła życie – Elia postanawia zostać strażnikiem zrujnowanego miasteczka nie zważając na konsekwencje.Poetyckie dzieło pokazujące człowieka w krytycznej sytuacji. Po tym jak jego życie legło w gruzach, główny bohater stara się poradzić sobie z traumą i odnaleźć utracony spokój ducha. Twórcą obrazu jest Pippo Mezzapesa (Annalisa), a głównych rolach występują Sergio Rubini (Pasja), Sonya Mellah (The Grintingales), Dino Abbrescia (Kilka słów o miłości), Francesco De Vito (Mission: Impossible III) oraz Teresa Saponangelo (Widzę to w twoich oczach). Na uwagę zasługują minimalistyczne, dopracowane zdjęcia.

Reżyseria: Pippo Mezzapesa
Obsada: Sergio Rubini, Sonya Mellah, Dino Abbrescia, Francesco De Vito, Michele Sinisi, Teresa Saponangelo
Kraj: Włochy


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 23 listopada 2019

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 22-23 listopada 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner