Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 3 czerwiec 2019

Facebooktwitter

hbo go Syndykat świętego Bernarda
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś nowe filmy:

Syndykat świętego Bernarda / ST. BERNARD SYNDICATE (2018) | film komedia, satyra | 100m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.4/10

U Rasmusa (Rasmus Bruun) zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne i jego rokowania nie przedstawiają się najlepiej. Pewnego dnia mężczyzna spotyka swojego starego przyjaciela (Frederik Cilius Jørgensen), który namawia go do zainwestowania w swój nowy projekt: sprzedaż psów bernardynów jako produktu premium przedstawicielom chińskiej klasy średniej. Duńczycy zabierają psa o imieniu Dollar i jadą do Państwa Środka spełniać marzenia. Szybko przyjdzie im się przekonać, że poruszanie się po chińskim świecie biznesu nie jest tak łatwe, jak im się na początku wydawało. Wyreżyserowana przez Madsa Brüggera (dokument: Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?), pełna absurdów komedia o dwóch starych kumplach, którzy postanawiają zrobić interes życia w Chinach. Nieznajomość obcej kultury przysparza im jednak wiele kłopotów i doprowadza do licznych nieporozumień. W ich rolach występują Frederik Cilius Jørgensen (serial Grand danois) oraz Rasmus Bruun (serial Sjit Happens). Produkcja zdobyła dwie nagrody na Tribeca Film Festival.

Reżyseria: Mads Brügger
Obsada: Frederik Cilius Jørgensen, Frederik Cilius Jørgensen, Rasmus Bruun, Rasmus Bruun, Flemming Sørensen, Flemming Sørensen, Vibeke Manniche, Vibeke Manniche, Mohamed Ali Osman, Mohamed Ali Osman
Kraj: Dania

Syndykat świętego Bernarda – zwiastun


hbo go Cały ten zgiełk
Cały ten zgiełk / ALL THAT JAZZ (1979) | film dramat, musical | 118m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.8/10

Joe Gideon (Roy Scheider) jest wziętym choreografem i uznanym reżyserem filmowym. Mężczyzna jednocześnie zajmuje się przygotowaniem kolejnego spektaklu na Broadwayu i kończy pracę nad filmem w Hollywood. Joe jest pracoholikiem. Żyje intensywnie. Nadużywa alkoholu, papierosów i leków. Nie stroni od zabawy i przygodnego seksu z tancerkami i aktorkami. Jego dziewczyna Kate (Ann Reinking), była żona Audrey (Leland Palmer) oraz nastoletnia córka Michelle (Erzsebet Foldi) starają się ze wszystkich sił mu pomóc. Niestety, stan jego zdrowia bardzo szybko się pogarsza. Brawurowo zrealizowany dramat muzyczny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Boba Fosse’a (Kabaret, Lenny). Ten niezwykły film jest lekko zakamuflowaną opowieścią o życiu samego Fosse’a – jego pasji tworzenia, związkach z kobietami, zatraceniu się w pracy. Pełen intensywnych emocji obraz ma formę nietypowego musicalu, w którym sceny realistyczne przeplatają się z onirycznymi sekwencjami tanecznymi. Wybitną, nominowaną do Oscara kreację stworzył w produkcji Roy Scheider (Francuski łącznik, Szczęki), któremu partnerują na ekranie dwukrotna laureatka Nagrody Akademii Jessica Lange (Tootsie, Błękit nieba), broadwayowska aktorka i tancerka Leland Palmer (Valentino) oraz Ann Reinking (Annie, Micki i Maude). Obraz został uhonorowany licznymi nagrodami, w tym canneńską Złotą Palmą i czterema statuetkami Oscara (za scenografię, kostiumy, montaż i muzykę Ralpha Burnsa). Krytyka porównywała dzieło Fosse’a ze słynnym filmem Felliniego Osiem i pół.

Reżyseria: Bob Fosse
Obsada: Ann Reinking, Roy Scheider, Jessica Lange, Cliff Gorman, Leland Palmer
Kraj: USA

Cały ten zgiełk – zwiastun


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 3 czerwiec 2019

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 1 czerwiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...