Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 30-31 października 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na październik 2019r. swoją premierę w ofercie ma dziś jeden nowy film. Wczoraj zadebiutował w ofercie też jeden nowy film.

Dzisiejsza nowość

Rozdzieleni: Dramat na granicy / TORN APART: SEPARATED AT THE BORDER (2019) | film dokumentalny | 38m | 15+ | polskie napisy i lektor

Dokument przedstawia historię dwóch matek, które na długie miesiące zostały rozdzielone ze swoimi dziećmi tuż po dotarciu do Stanów Zjednoczonych. Obydwie uciekły z ojczyzny przed niebezpieczeństwem z nadzieją na uzyskanie azylu w USA. Kobiety współpracują z prawnikami działającymi na zasadzie pro-bono i wolontariuszami, aby połączyć się ze swoimi oddalonymi o tysiące mil dziećmi, do których mają bardzo ograniczony dostęp. Wyreżyserowany przez laureatkę Oscara i nagrody Emmy Ellen Goosenberg Kent (Crisis Hotline: Veterans Press 1) film pokazuje kryzys na granicy amerykańsko-meksykańskiej. W bezkompromisowy sposób opowiada, w jak bardzo desperacki sposób rozdzielone rodziny próbują odnaleźć się w skomplikowanym amerykańskim systemie prawnym, aby odzyskać kontakt ze swoimi dziećmi.

Reżyseria: Ellen Goosenberg Kent
Kraj: USA


Wczorajsza nowość


Wielcy malutcy / GIANT LITTLE ONES (2018) | film, dramat, romantyczny | 89m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Franky (Josh Wiggins) i Ballas (Darren Mann) są najlepszymi przyjaciółmi, przed którymi świat stoi otworem. Przystojni członkowie drużyny pływackiej uchodzą za najpopularniejszych w szkole. Z okazji swoich siedemnastych urodzin Franky postanawia zorganizować imprezę urodzinową. Niestety w jego domu nie dzieje się najlepiej. Jego ojciec (Kyle MacLachlan) decyduje się wyprowadzić, aby zamieszkać z innym mężczyzną. Chłopak jest skołowany i zagubiony. Nie wie, co myśleć. Podczas przyjęcia dochodzi do dwuznacznej sytuacji pomiędzy nim a Ballasem (Darren Mann). W jednej chwili z lubianej w szkole osoby Franky staje się wyrzutkiem. Kolejny szczery i pełen wrażliwości film w reżyserskim dorobku Keitha Behrmana (Flower & Garnet), który pokazuje młodość jako zarówno fascynujący, jak i przerażający okres w życiu człowieka. Odtwórcami głównych ról są Josh Wiggins (Piekielny chłopak), Darren Mann (Noc czarownicy), Taylor Hickson (serial Szkoła zabójców), Maria Bello (Wygrane marzenia) oraz znany z serialu Miasteczko Twin Peaks zdobywca Złotego Globu Kyle MacLachlan. Obraz został wyróżniony na Festiwalu Filmowym w Göteborgu.

Reżyseria: Keith Behrman
Obsada: Kyle Maclachlan, Maria Bello, Taylor Hickson, Kiana Madeira, Darren Mann, Peter Outerbridge, Josh Wiggins
Kraj: Kanada


Polecamy również

Netflix Polska: Zapowiedź trailera serialu „Wiedźmin”

Nowy serial HBO „Mroczne materie” z Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem zadebiutuje w HBO GO już 4 listopada, na antenie HBO od 5 listopada

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...