Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 30 grudnia 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na grudzień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Szukając Louise / AFTER LOUISE (2019) | film, komedia, dramat | 85m | 12+ | polskie napisy i lektor

Kath (Alice Sykes) jest nieśmiałą młodą kobietą, która planuje wyjść za mąż za Steve’a (Lewis Rainer). Uroczystość ma odbyć się w nadmorskim hotelu. Dziewczyna jest jednak coraz mniej pewna co do słuszności swojej decyzji. W końcu postanawia uciec sprzed ołtarza i ruszyć na poszukiwanie matki, z którą została rozdzielona w dzieciństwie. Przypadkowo Kath porywa ogrodnika hotelowego o imieniu Bob (Greg Wise). Razem wyruszają w podróż pełną mrocznych i zarazem komicznych zwrotów akcji.Brytyjski film drogi o poszukiwaniu siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń. Produkcja w reżyserii Danny’ego i Davida Scheinmannów (krótki metraż The Divorce) bawi i wzrusza. Twórcy zadbali o pełną absurdu i ironii oprawę. W role wyrazistych bohaterów wcielają się Greg Wise (Rozważna i romantyczna), Alice Sykes (serial Milczący świadek), Tessa Peake-Jones (Duma i uprzedzenie), Lewis Rainer (Hologram dla króla) oraz Martin Marquez (Les misérables: Nędznicy).

Reżyseria: Danny Scheinmann, David Scheinmann
Obsada: Greg Wise, Alice Sykes, Tessa Peake-Jones, Lewis Rainer, Martin Marquez
Kraj: GB


Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę (1964) | film, komedia, satyra | 91m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.4/10

Komandor amerykańskich sił zbrojnych Jack D. Ripper (Sterling Hayden) oraz dowódca sił powietrznych Turgidson (George C. Scott) nakazują eskadrze bombowców atomowych zaatakować ZSRR. To uruchamia tajną śmiercionośną sowiecką broń. Katastrofie próbuje zapobiec brytyjski kapitan Lionel Mandrake. Natomiast prezydent USA (Peter Sellers) w nieporadny sposób stara się przekonać radzieckiego premiera, że cała sytuacja jest tylko głupią pomyłką. Rolę jego doradcy pełni szalony były nazista…Klasyczna czarna komedia dwunastokrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Stanleya Kubricka (Mechaniczna pomarańcza) o grupie wojskowych, którzy planują nuklearną apokalipsę. W obsadzie znalazły się, takie sławy jak: Peter Sellers (Wystarczy być), George C. Scott (Anatomia morderstwa), Sterling Hayden (Ojciec chrzestny), Keenan Wynn (Rekord Annie) oraz Slim Pickens (Ucieczka gangstera). Ponadczasowa produkcja otrzymała cztery nominacje do Oscara – w tym w kategoriach najlepszy reżyser i najelpszy scenariusz adoptowany.

Reżyseria: Stanley Kubrick
Obsada: Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden, Keenan Wynn, Slim Pickens
Kraj: GB


Polecamy również

Netflix: 6 Underground vs. polskie prawo jazdy – materiał wideo

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 29 grudnia 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner