Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska (02.11.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.7]

 

netflix The Other Side of the Wind
The Other Side of the Wind / Druga strona wiatru (2018)
| film | 2g2m | 16+ | UHD/4K/HDR/DolbyVision | można pobrać | polskie napisy

Ten wielowymiarowy film Orsona Wellesa opowiada o ostatnim dniu życia legendarnego reżysera, który próbuje dokończyć nowy projekt i zastanawia się nad swoim dziedzictwem.

W rolach głównych: John Huston, Oja Kodar, Peter Bogdanovich
Obsada: John Huston, Oja Kodar, Peter Bogdanovich, Susan Strasberg, Robert Random, Lilli Palmer, Norman Foster, Edmond O’Brien, Mercedes McCambridge, Cameron Mitchell, Paul Stewart
Gatunki: Dramaty, Dramaty niezależne, Dramaty o show-biznesie, Kino niezależne
Kategorie: Intelektualne
Reżyser: Orson Welles

Dokończona po 40 latach satyra Wellesa na Hollywood zdobyła nagrodę na festiwalu filmowym w Wenecji w 2018 r.

 

Druga strona wiatru (zwiastun)
Wejdź w umysł geniusza kina. Ostatni film Orsona Wellesa opowiada o wzlotach i upadkach legendarnego reżysera, który ma problem z ukończeniem swojego filmu.

W roku 1970 legendarny reżyser Orson Welles („Obywatel Kane”) rozpoczął realizację dzieła, które miało stać się podsumowaniem jego filmowej kariery. W obsadzie znalazła się plejada znanych aktorów, w tym John Huston, Peter Bogdanovich, Susan Strasberg oraz ówczesna partnerka Wellesa, Oja Kodar. Projektowi towarzyszyły ciągłe problemy finansowe — jego produkcja przeciągnęła się do roku 1976, czym zyskał sobie w branży złą sławę, a ostatecznie nigdy go nie zaprezentowano ani nie ukończono. Ponad tysiąc rolek taśmy filmowej tkwiło w paryskim sejfie do marca 2017 r. Wtedy producenci Frank Marshall (który był kierownikiem produkcji oryginalnego filmu) oraz Filip Jan Rymsza postanowili doprowadzić do realizacji wizji Wellesa ponad 30 lat po jego śmierci.Film zyskał nową ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez nagrodzonego Oscarem Michela Legranda („Parasolki z Cherbourga”), a ostateczny kształt nadał mu zespół techniczny prowadzony przez nagrodzonego Oscarem montażystę, Boba Murawskiego („The Hurt Locker. W pułapce wojny”). Głównym bohaterem „Drugiej strony wiatru” jest J.J. „Jake” Hannaford (Huston) — znany filmowiec, który wraca do Hollywood po latach spędzonych w Europie i planuje dokończyć prace nad swoim nowatorskim dziełem mającym umożliwić mu powrót na szczyt. Ostatni film Wellesa jest satyrą na klasyczne studia filmowe oraz nowych graczy, którzy zapoczątkowali rewolucję w branży. Ten wyczekiwany od dziesiątek lat „nowy” obraz geniusza reżyserii jest fascynującą podróżą w czasie do odległego z dzisiejszego punktu widzenia etapu w historii kinematografii.


Czytaj również:

House of Cards sezon 6 – gdzie jesteś, Frank? Recenzja.

 

Netflix: Kronika świąteczna – oficjalny zwiastun [HD]

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...