Premiery w ofercie HBO GO Polska (18.04.2019)

Facebooktwitter

hbo go TOP OF THE LAKE S2UNDER THE TREE
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś nowy serial i film:

Tajemnice Laketop / TOP OF THE LAKE (2013) | serial, sezon 1-2 | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.5/10

Sezon 1: 7 odcinków

Elisabeth Moss jako detektyw Robin Griffin, która prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dwunastoletniej dziewczynki z małego miasteczka.

 

W małym miasteczku w Nowej Zelandii bez śladu znika ciężarna dwunastolatka Tui Angel Mitcham (Jacqueline Joe), córka narkotykowego bossa Matta (Peter Mullan). Tajemniczą sprawą jej zaginięcia zaczyna interesować się detektyw Robin Griffin (Elisabeth Moss), która powraca do rodzinnego miasta, aby opiekować się swoją umierającą na raka matką (Robyn Nevin). Prowadząca dochodzenie kobieta szybko zaczyna odkrywać mroczne sekrety mieściny i jej mieszkańców… Trzymający w napięciu, świetnie zagrany serial kryminalny, którego twórcami są laureatka Oscara Jane Campion (Fortepian) oraz Gerard Lee (Wszyscy mężczyźni to świnie). Obraz, w którym panuje iście lynchowski klimat pokazuje zaściankowość małego miasteczka i obnaża jego sekrety. W roli pracowitej pani detektyw występuje Elisabeth Moss (serial Opowieść podręcznej), która za stworzoną przez siebie postać została wyróżniona nagrodą Emmy. W obsadzie znalazły się również, takie gwiazdy jak: laureatki Nagrody Akademii Holly Hunter (Trzynastka) i Nicole Kidman (Godziny). Produkcja zdobyła wiele różnych wyróżnień i nagród.

Obsada: Elisabeth Moss , David Wenham , Peter Mullan , Thomas M. Wright , Holly Hunter
Reżyseria: Garth Davis , Jane Campion

Sezon 2: 6 odcinków

Elisabeth Moss powraca jako detektyw Robin Griffin, aby zmierzyć się z kolejną sprawą i swoją przeszłością.

 

Detektyw Robin Griffin (Elisabeth Moss) wraca do Sydney, żeby zająć się swoim życiem prywatnym. W tym czasie na plaży Bondi znalezione zostaje ciało młodej Azjatki. Policjantka wierzy, że śledztwo pomoże jej zapomnieć o własnych problemach. Robin desperacko próbuje odnaleźć córkę, którą porzuciła zaraz po urodzeniu… Trzymający w napięciu i świetnie zagrany serial kryminalny powraca z drugim sezonem. Jego twórcami są laureatka Oscara Jane Campion (Fortepian) oraz Gerard Lee (Wszyscy mężczyźni to świnie). W roli pracowitej i pełnej tajemnic pani detektyw występuje Elisabeth Moss (serial Opowieść podręcznej),Pokaż więcej

Reżyseria: Jane Campion
Obsada: Elisabeth Moss , Gwendoline Christie , Alice Englert , David Dencik , Nicole Kidman


hbo go UNDER THE TREE
W cieniu drzewa / UNDER THE TREE (2017) | film | 85m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

Przedmieścia Reykjaviku zdają się być pełne sielanki. Królują tu cisza i spokój. Pewnego dnia w tym idyllicznym miejscu wybucha jednak gorący sąsiedzki konflikt. Kością niezgody jest należące do Baldvina (Sigurður Sigurjónsson) i Ingi (Edda Björgvinsdóttir) stare, olbrzymich rozmiarów drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg (Selma Björnsdóttir) i Konrada (Þorsteinn Bachmann). Spokojna okolica szybko przeradza się w miejsce sąsiedzkiej walki. Komediodramat mówi o pełnym absurdu sąsiedzkim konflikcie, w którym emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Reżyserem tego intrygującego, obnażającego zawiłości ludzkiej psychiki obrazu jest Hafsteinn Gunnar Sigurðsson (Inna droga). Wyróżnikiem filmu jest doskonała gra aktorska. W główne role z powodzeniem wcielają się Steinþór Hróar Steinþórsson (Afinn), Edda Björgvinsdóttir (Stella í framboði), Sigurður Sigurjónsson (Barany. Islandzka opowieść), Þorsteinn Bachmann (Życie na kredycie), a także Selma Björnsdóttir (miniserial Allir litir hafsins eru kaldir). Produkcja miała swoją premierę na MFF w Wenecji, gdzie została bardzo ciepło przyjęta. Zdobyła również sześć nagród Edda przyznawanych przez Islandzką Akademię Filmową i Telewizyjną.

Obsada: Steinþór Hróar Steinþórsson, Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson, Þorsteinn Bachmann, Þorsteinn Bachmann, Selma Björnsdóttir, Selma Björnsdóttir
Reżyseria: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Hafsteinn Gunnar Sigurðsson


Czytaj również:

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska (18.04.2019)

Premiery filmowe cd. i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (17.04.2019)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner