ROJST – nowy serial Showmax trafi do oferty jeszcze w tym roku

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]


Showmax Polska nie zwalnia tempa i ogłasza kolejną produkcję oryginalną. Osadzony w Polsce lat 80. serial zatytułowany będzie Rojst. Wystąpią Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

Serial będzie można obejrzeć wyłącznie w ofercie Showmax Polska. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, którą będzie można zobaczyć w tym roku. Cieszymy się, że to właśnie Showmax jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 80., w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd – powiedział Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE.

Od kilku lat marzyłem o tym, by zrealizować serial osadzony w latach osiemdziesiątych – czasie mojego wczesnego dzieciństwa, które do dzisiaj pozostają dla mnie najsilniejszą inspiracją. Bardzo się cieszę, że poza opowieścią i świetnymi bohaterami, jakich wkrótce zobaczą widzowie, udało nam się stworzyć unikalną, mroczną atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu – powiedział Jan Holoubek.

O serialu
Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Reżyser
Jan Holoubek, ur. 1978 w Warszawie – reżyser, operator filmowy.

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2001). Współpracował, jako autor zdjęć, przy pełnometrażowych produkcjach fabularnych, teatrach telewizji oraz serialach m.in. Supermarket, Król Życia, Odwróceni, Prokurator, Kruk – szepty słychać po zmroku. Jako reżyser zadebiutował filmem Słońce i cień, a następnie zrealizował Pocztówki z republiki absurdu.

O Showmax
Showmax to serwis internetowy – w ramach miesięcznej opłaty 19,90 zł umożliwia dostęp do katalogu filmów, seriali i programów dla dorosłych i dzieci online, które można oglądać w dowolnych ilościach, w dowolnym czasie i miejscu – bez reklam. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com. Dzieci mogą oglądać treści w bezpiecznym środowisku dzięki możliwości ustawienia profili zabezpieczonych PIN.

Dostępne seriale to m.in.: Fargo, dwa sezony Opowieści podręcznej, Żona idealna, Californication, Dr House; seriale Marvela: Agenci T.A.R.C.Z.Y, Inhumans, Runaways; filmy i programy: Body/Ciało, Kolekcja filmów Pitbull, Planeta singli, Służby specjalne, Miasto 44, Ostatnia rodzina, serial Botoks; Top Gear, Indiana Jones, Szybcy i wściekli, kolekcja filmów Woody’ego Allena; dla dzieci: Ratched & Clank, Jak wytresować smoka, Madagaskar 2 i setki innych seriali, filmów i programów; polskie produkcje oryginalne: satyra polityczna Ucho Prezesa, animacja dla dorosłych Egzorcysta, serial Botoks, najgłośniejszy rozrywkowy show na żywo – SNL Polska.


Czytaj również:

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie (09.05.2018)

Netflix Polska: Santa Clarita Diet – trzeci sezon potwierdzony!


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...