Showmax Polska: Piekło kobiet Gileadu powraca – zdjęcia z pierwszego odcinka 2. sezonu “Opowieści podręcznej”

Facebooktwitter

showmax-handmaids-tale-bg1-1
Showmax Polska:
Więziona na łańcuchu ciężarna i pochód zakneblowanych podręcznych w kierunku areny z szubienicami – To koniec, czy początek? – zastanawia się przewożona w ciemnej więźniarce June.

Nowe zdjęcia z powrotu piekła kobiet Gileadu wywołują ciarki, a to dopiero pierwszy odcinek długo wyczekiwanego drugiego sezonu Opowieści podręcznej.

Pamiętasz uczucie zaciskającego się żołądka, które towarzyszyło podczas oglądania pierwszej serii? Producenci postarali się, żeby tym razem było jeszcze mocniej. Jeszcze bardziej dobitnie. W June coś pęka. Jest rozdarta, ale chce walczyć. Ulubione powiedzenie Ciotki Lydii brzmi Gilead jest w tobie. Od momentu przejęcia władzy przez ekstremalnych fundamentalistów wydarzyło się wystarczająco, żeby podjąć heroiczną walkę, ale za wiele, żeby zapomnieć. Czy ucieczka z Gileadu jest właściwie możliwa?

Premiera drugiego sezonu „Opowieści podręcznej” już w czwartek, 26 kwietnia 2018r. tylko w Showmax!

Zapowiedzi drugiego sezonu:

O pierwszym sezonie „Opowieści podręcznej”:

Slut-shaming. Zmuszanie do rodzenia. Ekstremalny patriarchat. Wykorzystywanie religii do manipulowania społeczeństwem. Kobieta jako własność.

To teoretycznie nie rzeczywistość, tylko niektóre wątki poruszane w najnowszym serialu Showmax „Opowieść podręcznej” opartym na powieści Margaret Atwood. Opowiada alternatywną, dystopijną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead – totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka malejąca płodność kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne, płodne kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej. Traktowane jako własność państwa i reglamentowane jak towar, nazywane są podręcznymi. Poddawane są praniu mózgu i są częścią domostw zarządzanych przez Komendantów i ich bezpłodne żony. Do nich należy właśnie główna bohaterka Offred (Elisabeth Moss), której celem jest przetrwanie i odnalezienie córki, którą jej odebrano. Współproducentem serialu jest sama autorka książki Margaret Atwood.

W rolach głównych wystąpią Elisabeth Moss (Freda), znana m.in. z serialu Mad Men, Joseph Fiennes (Komendant), Yvonne Strahovski (Joy) i Samira Wiley (Moira), i Alexis Bledel (Kochane kłopoty).

O Showmax
Showmax to internetowy serwis z serialami i filmami. W ramach miesięcznej opłaty 19,90zł użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com.


Czytaj również:

Netflix przedstawia światu nowe historie prosto z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – informacja prasowa, zwiastuny oraz zdjęcia

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (18.04.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner