Showmax Polska: Podręczne stają do walki – “tam gdzie wolność wydaje się gwarantem, nikt nie jest bezpieczny” – zwiastun 2. sezonu i zdjęcia

Facebooktwitter

Opowieść podręcznaj s02 - poster 2 min
Showmax Polska: Włóż czerwoną sukienkę. Zakryj włosy. Nie odzywaj się. Bądź grzeczną dziewczynką. Obróć się i rozłóż nogi. Tak, proszę pani. Niech Bóg otworzy. Co to właściwie…?

Tymi słowami główna bohaterka Opowieści podręcznej, June (nazwana na potrzeby pełnienia swojej funkcji Offred), zapowiada powrót serialu. Podręczne stają do walki. Gilead chwieje się w posadach. Nadchodzi rewolucja. Ze specjalnym zaproszeniem do polskich widzów zwraca się Yvonne Strahovski – australijska aktorka z polskimi korzeniami, odtwórczyni roli pani Waterford, właścicielki Offred. Premiera 2. sezonu Opowieści podręcznej już 26 kwietnia 2018r. tylko na Showmax.

Wyobraź sobie świat, w którym władza skupiona jest w rękach ultraprawicy. Partii, która przejmuje władzę po cichu, krok po kroku. Niemal niezauważalnie wprowadza kolejne zmiany w ustawodawstwie, z czasem eliminuje też opozycję. Rząd, powołując się na wolę Stwórcy, zaostrza kolejne ustawy. Obywatele, w szczególności kobiety, tracą swoje fundamentalne prawa. Demokracja powoli staje się wspomnieniem. Wprowadzony zostaje całkowity zakaz aborcji czy używania środków antykoncepcyjnych. Ogranicza się również prawa kobiet do pracy, a te, które decydują się połączyć rolę matki z wykonywaniem swojego zawodu, poddawane są ostracyzmowi. W efekcie tracą swoje stanowiska. Decyzje o losie kobiet podejmowane są przez mężczyzn, wspieranych przez ortodoksyjne aktywistki. Ludzie masowo wychodzą na ulice, protestują, ale jest już za późno. Wolność, którą cieszyli się przez tyle lat przysłoniła im obraz zmieniającego się świata i nie zdążyli zareagować w porę… Kobiety, które mogą zajść w ciążę, stały się własnością państwa, a ich rola sprowadzona została do pełnienia wyłącznie jednej funkcji – rodzenia dzieci za wszelką cenę, w imię dobra ogółu.

Czy wizja świata przedstawionego w Opowieści podręcznej nie wydaje się przerażająco znajoma? Czy naprawdę tylko tak brutalne posunięcia ze strony władzy są w stanie wybudzić obywateli z letargu? Dla kobiet Gileadu śmierć, w porównaniu do życia w okowach nieludzkiego systemu, zdaje się być przywilejem. Rewolucja wisi w powietrzu. Zbliża się przewrót, który po raz kolejny stanowić będzie dowód na niezłomność kobiet. Kobiet, które nigdy nie przestaną walczyć o wolność, o swoje prawa, o rodzinę…

Czas stawić opór! Jeszcze bardziej aktualny drugi sezon Opowieści podręcznej, w którym zobaczymy sprzeciw obywateli wobec reżimu, znacząco zbiega się w czasie nie tylko z aktualnymi wydarzeniami na świecie, ale też z wyjątkową okolicznością dla Polek. W 2018 roku przypada 100. rocznica przyznania kobietom praw wyborczych. Zmiany, jakie nastąpiły wówczas w społeczeństwie były efektem karkołomnej, wieloletniej walki kobiet z niesprzyjającym im światem. Mimo, że przez te 100 lat zmieniło się wiele, jedno pozostaje wciąż takie samo – hart ducha kobiet i gotowość do przeciwstawienia się wszystkiemu, co zagraża ich wolności.

Zobacz, jak kobiety, którym kraj odebrał nawet prawo do własnego ciała, przeciwstawiają się brutalnemu systemowi! Premiera 2. sezonu Opowieści podręcznej 26 kwietnia, tylko na Showmax.

 

O pierwszym sezonie „Opowieści podręcznej”:
Slut-shaming. Zmuszanie do rodzenia. Ekstremalny patriarchat. Wykorzystywanie religii do manipulowania społeczeństwem. Kobieta jako własność.

To teoretycznie nie rzeczywistość, tylko niektóre wątki poruszane w najnowszym serialu Showmax „Opowieść podręcznej” opartym na powieści Margaret Atwood. Opowiada alternatywną, dystopijną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead – totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka malejąca płodność kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne, płodne kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej. Traktowane jako własność państwa i reglamentowane jak towar, nazywane są podręcznymi. Poddawane są praniu mózgu i są częścią domostw zarządzanych przez Komendantów i ich bezpłodne żony. Do nich należy właśnie główna bohaterka Offred (Elisabeth Moss), której celem jest przetrwanie i odnalezienie córki, którą jej odebrano. Współproducentem serialu jest sama autorka książki Margaret Atwood.

W rolach głównych wystąpią Elisabeth Moss (Freda), znana m.in. z serialu Mad Men, Joseph Fiennes (Komendant), Yvonne Strahovski (Joy) i Samira Wiley (Moira), i Alexis Bledel (Kochane kłopoty).

O Showmax
Showmax to internetowy serwis z serialami i filmami. W ramach miesięcznej opłaty 19,90zł użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com.


Czytaj również:

Premiery w ofercie Netflix Polska cz. 2 (13.04.2018)

Premiery w ofercie Netflix Polska cz. 1 (13.04.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner