Tryb skalibrowany Netflix pozwala cieszyć się studyjną jakością masteringu obrazu w zaciszu własnego salonu

Facebooktwitter

netflix calibrated mode
Od dawna głównym celem Netflix jest wykorzystywanie technologii tak, by dać widzom wybór i kontrolę nad treściami, które chcą oglądać, oraz by zapewnić im fantastyczną jakość oglądanych materiałów.

Zaawansowane formaty audio i wideo, jak Dolby Atmos, 4K, i HDR, dają filmowcom nowe możliwości twórcze i pozwalają im mocniej angażować widzów w coraz autentyczniej wyglądające opowieści. Widzowie oczywiście nie mają nic przeciwko — ilość materiałów oglądanych w jakości 4K i HDR błyskawicznie rośnie, a około jedna trzecia telewizorów Smart TV obsługujących Netflix pozwala już cieszyć się standardem HDR.

Mamy przyjemność zaprezentować Tryb skalibrowany Netflix — nową funkcję opracowaną przez ekspertów firmy Sony ds. urządzeń i jakości obrazu we współpracy ze specjalistami Netflix zajmującymi się odwzorowaniem kolorów. Ta nowość jest dostępna wyłącznie na telewizorach Sony BRAVIA serii MASTER: A9F OLED i Z9F LED. Poprawia ona jakość wszystkich materiałów dostępnych w serwisie Netflix, nie tylko tych oferowanych w 4K i HDR. Firma Sony wykorzystała swoją wiedzę o obróbce obrazu i dała nam funkcję, która pozwala konfigurować telewizory w taki sam sposób jak technicy kalibrują monitory podczas postprodukcji.

„Wystarczy wybrać jedno z ustawień menu, by cieszyć się w serwisie Netflix serialami, filmami i dokumentami w wersji zgodnej z wizją twórców — z wyraźnymi kolorami, idealnym dynamicznym kontrastem i bez smużenia. To koniec „efektu opery mydlanej”.

Weźmy na przykład serial taki jak „Stranger Things”, jednocześnie rzeczywisty i fantastyczny, z tego i nie z tego świata. Mroczne detale Drugiej Strony i przerażające błyski rozświetlające nocne niebo stają się teraz jeszcze wyraźniejsze i przejmujące. Gdy ostatnio oglądałem „Zagubionych w kosmosie” wpadłem w zachwyt nad efektownymi krajobrazami — soczystozielone lasy, zacienione śnieżne pustynie i inne efekty wizualne pozwoliły mi mocniej wciągnąć się w przygody Robinsonów.

Netflix i Sony są technologicznymi liderami i twórcami treści, dla których studio filmowe jest centrum wszechświata. Dla nas te historie to nie tylko filmy czy seriale — to dzieła sztuki. Uważamy, że zachowanie kreatywnego zamiaru twórców jest istotne nie tylko dla nich samych, ale też dla widzów. W końcu kolory, natężenie światła i dźwięk są ważnymi częściami każdej opowieści.

Cieszymy się, że nasi użytkownicy z całego świata będą mogli korzystać z nowych telewizorów Sony BRAVIA serii MASTER. To będzie dla nich fantastyczne doświadczenie, bo dzięki Trybowi skalibrowanemu Netflix po raz pierwszy będą mogli cieszyć się studyjną jakością obrazu we własnych salonach.


Czytaj również:

Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska, tytuły usunięte i nowe przeznaczone do usunięcia (01.08.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner