Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter

showmax-sierpien-2018
W sierpniu na Showmax zrobi się mroczno i nostalgicznie – wszystko za sprawą największej premiery tej jesieni, serialu Rojst! Zobacz, czym jeszcze zaskoczy Cię ostatni miesiąc wakacji.

Już 19 sierpnia na platformie pojawi się pierwszy odcinek wyczekiwanej, oryginalnej produkcji Showmax – serialu Rojst z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. Produkcja przeniesie widzów w czasie, do lat 80. w Polsce. W małym miasteczku na południu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które nie dają dziennikarzom lokalnego dziennika spokoju. Prowadzenie prywatnego śledztwa na grząskim, PRLowskim gruncie wciąga bohaterów w tytułowe bagno – bagno systemu, układów, powiązań… Scenariusz Jana Holoubka i Kaspra Bajona zaskakuje widza z każdym kolejnym wątkiem, a konsekwencja utrzymania klimatu produkcji w stylu lat 80. za sprawą m.in. scenografii czy muzyki robi imponujące wrażenie.

Poza najgłośniejszą premierą w tym miesiącu, na platformę wchodzą również dwie amerykańskie nowości: pierwszy sezon Sprawy Idealnej, sequelu uwielbianej Żony idealnej, oraz drugi sezon Dorwać małego, którego premiera odbędzie się na Showmax równolegle z USA.

Nadchodzi też czas na powakacyjne rozstania – jednak czy finałowe odcinki Cloak&Dagger, The Affair czy Dziewczyn nad wyraz oznaczają zamknięcie pewnych rozdziałów na zawsze? Koniecznie przekonaj się sam, oglądając sierpniowe nowości na Showmax!

Wielkie finały:

  • Cloak & Dagger – finał 1.sezonu 3 sierpnia
  • Egzorcysta – finał 2.sezonu 9 sierpnia
  • Dziewczyny nad wyraz – finał 2. sezonu 9 sierpnia
  • Trzy dni Kondora – finał 1.sezonu 16 sierpnia
  • The Affair – finał 4.sezonu 20 sierpnia

 

Już dostępne:

  • Polskie kabarety – Selekcja najlepszych występów największych grup kabaretowych w Polsce. Rozśmieszają Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Łowcy.B,  Kabaret Młodych Panów, Grupa MoCarta i inni

 

Rojst – premiera: 19 sierpnia

Najbardziej wyczekiwany tej jesieni serial i jednocześnie wielki powrót wyśmienitego duetu aktorskiego – Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika. Nostalgiczny powrót do lat 80. w Polsce, a dokładnie w małym miasteczku, którego spokój zakłóca nagle morderstwo lokalnego „bohatera” partyjnego. U boku Seweryna i Ogrodnika zagrają również takie nazwiska, jak: Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Jacek Beler, Wojciech Machnicki oraz Piotr Fronczewski. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

muzyczny prolog – Monika Brodka „Wszystko czego dziś chcę”

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor, Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowym rojście –  bagnie, z którego trudno się wydostać.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor, producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar,  za kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Serial będzie można obejrzeć wyłącznie w Showmax. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

KOMENTARZE:

Jeden komentarz do “Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner