Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

Ludzkie dzieci (Children of Men) – Premiera: 23 sierpnia

Zastanawialiście się kiedyś, jakby wyglądał świat, w którym przestałyby się rodzić dzieci? Taką dystopijną przyszłość prezentuje nam Alfonso Cuarón (Grawitacja, Harry Potter i więzień Azkabanu) w filmie na podstawie powieści P. D. Jamesa z 1992 roku o tym samym tytule. Film przedstawia historię byłego aktywisty Theo Farona, który trafia na kobietę będącą w zaawansowanej ciąży. To pierwszy taki przypadek od kilkunastu lat, więc przyszła matka jest prawdziwym ewenementem. Mężczyzna postanawia chronić dziewczynę za wszelką cenę przed różnymi grupami, które chcą wykorzystać ciężarną do swoich celów. W roli Theo zobaczymy Clive’a Owena. Oprócz niego w filmie występują: Julianne Moore, Michael Caine, Chiwetel Ejiofor, Peter Mullan, Charlie Hunnam oraz polski aktor Jacek Koman. Ludzkie dzieci to jedna z perełek reżyserskich współczesnej kinematografii. W produkcji jest kilka niezwykle długich ujęć, bez żadnych montażowych cięć (mastershoty), w tym widowiskowa scena starcia w obozie uchodźców, która trwa ponad 6 minut.

Klasyka Woody’ego Allena:

Bananowy czubek (Bananas) – Premiera: 30 sierpnia

Drugi pełnometrażowy obraz w filmografii Woody’ego Allena został zadedykowany braciom Marx i ich dziełu Kacza zupa. Reżyser zapytany kiedyś o to, dlaczego nazwał swoją produkcję Bananas, odpowiedział: „Ponieważ nie ma w nim żadnych bananów”. Film opowiada o pewnym sympatycznym, acz mało atrakcyjnym i wciąż niezadowolonym mężczyźnie imieniem Fielding. Bohater, nie potrafiąc zaimponować dziewczynie, zaczyna karierę polityczną. Wkrótce wyjeżdża do republiki bananowej San Marcos, gdzie przyłącza się do rebelii, a po niej zostaje dyktatorem. Jak łatwo się domyślić, to dopiero początek jego perypetii.

Hannah i jej siostry (Hannah and her sisters) – Premiera: 30 sierpnia

Film Woody’ego Allena nagrodzony trzema Oscarami, z wybitnymi kreacjami Michaela Cane’a i Diane Wiest. Lee (Barbara Hershey), Hannah (Mia Farrow) i Holly (Diane Wiest) to trzy siostry, które zmagając się z życiem, próbują zrozumieć się nawzajem. Nie jest to prosta sprawa, bo różnią się prawie wszystkim, a na dodatek pojednanie utrudnia im miłość, mająca wobec nich swoje plany.  W filmie Hannah i jej siostry świetną rolę tworzy również sam reżyser, wcielający się w pewnego hipochondryka, który niespodziewanie musi odnaleźć odpowiedź na kilka ważnych pytań egzystencjalnych.

Manhattan – Premiera: 30 sierpnia

Tym razem muzą znerwicowanego nowojorczyka została Mariel Hemingway, wnuczka słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya. Mimo że aktorka nie zrobiła wielkiej kariery w Hollywood, za swoją interpretację młodziutkiej Tracy zdobyła zasłużoną nominację do Oscara. Nie jest ona jedyną kobietą w obsadzie Manhattanu. Oprócz Hemingway w filmie występują między innymi Diane Keaton i Meryl Streep. A fabuła? Tu nie będzie zaskoczeń. Po raz kolejny Woody Allen w konwencji komedii przedstawia przezabawną historię o miłości i życiu, mającą w sobie więcej mądrości niż dziesiątki poważnych melodramatów.

Purpurowa róża z Kairu (The Purple Rose of Cairo) – Premiera: 30 sierpnia

Mia Farrow i Jeff Daniels w jednym z najbardziej przewrotnych filmów Woody’ego Allena, będącym wielkim hołdem dla kinematografii. Życie nie rozpieszcza Cecili. Gburowaty mąż, nudna praca, szara rzeczywistość… Ucieczką od tego świata są regularne wizyty w kinie. Wkrótce magia kina staje się jeszcze bardziej intensywna. Podczas jednego z seansów dzieje się coś niezwykłego – Cecilia poznaje młodego romantycznego archeologa Toma. Nie jest on jednak rzeczywistą postacią, a bohaterem filmu Purpurowa róża z Kairu, który właśnie zszedł z ekranu. Woody Allen wysyła tę dwójkę w pełną przygód podróż, gdzie nic nie jest oczywiste, a surrealizm, absurd i abstrakcja są na porządku dziennym.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...