Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

Sprawa idealna (The Good Fight), sezon 1 – Premiera: 2 sierpnia

Żona idealna to jeden z tych kultowych seriali, które po zakończeniu emisji zostawiły wiernych fanów w nieukojonym żalu. Całe szczęście, w odróżnieniu od innych podobnych produkcji, miłośnicy prawniczych opowieści spod znaku Alicii Florrick, mogli szybko otrzeć łzy smutku. Rok po ostatnim sezonie Żony idealnej, kancelaria Lee & Lockhart powraca, choć prezentowana historia nie ma nic wspólnego z przygodami Alicii.

Pierwszy sezon Sprawy idealnej skupia się na postaci Diane Lockhart (znana z oryginału Christine Baranski), która zatrudnia w swojej kancelarii chrześnicę Maię (Rose Leslie). Życie obu pań szybko staje na głowie, ponieważ w ślad za przekrętem ojca Mai, Diane traci pracę i zostaje zmuszona do znalezienia innej kancelarii. Wkrótce wraz z Maią trafia do nowego miejsca prowadzonego przez afroamerykańskich prawników. Pracuje tam też Lucca Quinn (Cush Jumbo), dawna podwładna Diane, a później jej konkurentka.

Sprawa idealna nie odcina się od serialu, z którego wyrosła, ale jeżeli ktoś nie oglądał Żony idealnej, nie powinien czuć się zagubiony. Ton spin-offu jest nieco poważniejszy, postacie nieprzerysowane, całość mniej poprawna politycznie (pojawiają się nawet nieobecne w oryginale wulgaryzmy). Dzięki temu wszystkiemu produkcja zyskuje nieco odrębny styl, stanowiący nie zwyczajną kontynuację, a autonomiczny twór. W odróżnieniu od Żony idealnej, spin-off ma trzy protagonistki. Diane Lockhart, Lucca Quinn i Maia Rindell, dzięki wielkiej charyzmie portretujących je aktorek, skutecznie zastępują Alicię Florrick, stając się jednymi z najbardziej charakterystycznych postaci kobiecych we współczesnej telewizji. Pierwszy sezon Sprawy idealnej już 2 sierpnia na Showmax!

Dorwać małego (Get Shorty), sezon 2 – Premiera: 13 sierpnia

Pierwszy sezon serialu Dorwać małego, opartego luźno na powieści Elmore’a Leonarda (na podstawie której powstał też film z Johnem Travoltą i Genem Hackmanem) został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i widzów. Serial powraca teraz z drugą odsłoną.

Przypomnijmy – głównym bohaterem Dorwać małego jest Miles (Chris O’Dowd), przestępca na usługach Amary (Lidia Porto), wielkiej szychy kartelu. Jego codziennością jest likwidowanie dłużników i przeciwników swojej szefowej – czasem musi kogoś nastraszyć, czasem zabić, czasem zorganizować coś na boku czy ukryć zwłoki… Ot, codzienność gangstera, która niestety z dnia na dzień coraz bardziej zaczyna go nudzić. Miles ma żonę i córkę, jednak do szczęśliwej rodziny im daleko – jego kobieta odeszła do innego mężczyzny i nie chce mieć nic wspólnego ani z byłym mężem, ani z całym przestępczym światkiem. Córka jednak jest oczkiem w głowie ojca, więc gdy niespodziewanie pojawia się możliwość zaangażowania w branżę filmową, Miles bardzo chętnie z niej skorzysta. Okazuje się, że niezwykle łatwo jest zostać producentem, co podoba się zarówno jemu, jak i całej mafii, która podąża za nim jak cień – perspektywa wyprania pieniędzy poprzez inwestycję w nowo powstający film wydaje się bardzo interesująca.

Drugi sezon kontynuuje historię rozpoczętą w premierowej odsłonie. Czego możemy się po niej spodziewać? Zapewne podobnej jazdy bez trzymanki i estetyki charakterystycznej dla przewrotnego i nieoczywistego kina gangsterskiego. W serialu pojawi się kilka nowych twarzy. W produkcji zadebiutują między innymi Alex Sawyer (The End of the F***ing World) i Sonya Walger (Zagubieni). Ten pierwszy zagra Davida Oumou, aktora, który wykonuje najbardziej mizerne prace do czasu, gdy pewne dziwaczne morderstwo sprawia, że światło reflektorów pada właśnie na niego, czyniąc go gwiazdą. Walger natomiast zagra Lilę z kartelu Los Angeles, który konkuruje z grupą Amary. W przeciwieństwie do przestępców z Nevady, Lila jest skuteczna bez zabijania ludzi.

To jednak nie wszystko. Do obsady dołączą również Steven Weber (Skrzydła) i Andrew Leeds (Kości), którzy otrzymają regularne role. Weber wcieli się w Lawrence’a Budda, potężnego producenta z Hollywood, który przemieszcza się po mieście helikopterem i sadzi w ogródku wyrośnięte drzewa. Choroba sprawiła, że wyłysiał, toteż nosi peruki i dokleja sobie brwi. Producent podejmie współpracę z Milesem i Rickiem przy nowym filmie. Leeds natomiast zagra agenta specjalnego FBI, Kena Stevensona, który robi z Moreweathera swojego informatora i zamierza obalić kartel narkotykowy.

Wisienką na torcie będzie z pewnością znana z Gotowych na wszystko Felicity Huffman. Wcieli się w Clarę Dillard, agentkę FBI, którą producenci opisują słowami: połączenie hippiski, terapeutki z J. Edgarem Hooverem. W 2. sezonie jej postać przejmuje śledztwo związane z organizacją przestępczą. Nowy sezon Dorwać małego już 13 sierpnia, równo z amerykańską premierą!

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...