Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

 

Mocne kino:

 

Oszukana (Changeling) – Premiera: 15 sierpnia

Mocny obraz Clinta Eastwooda na  podstawie scenariusza napisanego przez J. Michaela Straczynskiego. Fabuła filmu oparta została na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w USA – serii porwań, molestowania i morderstw na młodych chłopcach. Przestępstwa te nazwano „Wineville Chicken Coop Murders”. Samotna matka, Christine Collins (Angelina Jolie), wychowuje dziewięcioletniego syna, który niespodziewanie znika. Trwające poszukiwania nie dają rezultatu. Gdy wszyscy oprócz matki tracą nadzieję, nagle pojawia się chłopiec. Policja próbuje wmówić pani Collins że to jest jej syn, ona jednak jest pewna, że odnalezione dziecko to ktoś inny. Wkrótce znajduje potwierdzenie swoich przypuszczeń, a tajemniczy chłopiec wyjawia przerażające informacje mogące pomóc Christine namierzyć syna. Produkcja Oszukana zdobyła 3 nominacje do Oscara, w tym dla Angeliny Jolie za pierwszoplanową rolę kobiecą.

 

Safe House – Premiera: 15 sierpnia

Denzel Washington w roli byłego agenta CIA Tobina Frosta, który teraz jest jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie. Ryan Reynolds jako Matt Weston, młody oficer prowadzący jedną z placówek agencji wywiadowczej. Drogi obu panów przecinają się, gdy ten pierwszy zostaje przewieziony na przesłuchanie do oddziału tego drugiego. Sytuacja szybko jednak wymyka się spod kontroli, bo jednostka zostaje zaatakowana przez najemników. Walcząc o przetrwanie, Weston staje się partnerem Frosta, ale jak daleko jest w stanie się posunąć, aby przeżyć? Oprócz Reynoldsa i Washingtona w obsadzie znajdują się również Vera Farmiga, Brendan Gleeson, Sam Shepard, Robert Patrick, Liam Cunningham, Joel Kinnaman i Fares Fares. Reżyserem jest Daniel Espinosa, który wkrótce ma stworzyć widowisko o marvelowskim superbohaterze, wampirze Morbiusie z Jaredem Leto w roli głównej. Muzykę do Safe House skomponował Ramin Djawadi, znany ze ścieżki dźwiękowej do Gry o tron.

 

Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej (Jarhead) – Premiera: 30 sierpnia

Film na podstawie książki Anthony’ego Swofforda opisującej przeżycia autora walczącego w Arabii Saudyjskiej podczas I wojny w Zatoce Perskiej. Młody Tony (Jake Gyllenhaal), zamiast iść na studia, zainspirowany historią swojego ojca, który walczył w Wietnamie, zaciąga się do armii i wyjeżdża na misję do Zatoki Perskiej. Marzenia o wojnie i chwale weryfikuje jednak brutalna rzeczywistość. Żołnierze, zamiast walczyć, ciągle czekają. Aby zabić czas wynajdują sobie coraz bardziej dziwaczne rozrywki. Wkrótce sytuacja w obozie staje się nieco… groteskowa. Czy będą gotowi ruszyć do walki, gdy nadejdzie chwila próby? W Jarhead oprócz Gyllenhaala występują między innymi Jamie Foxx, Peter Sarsgaard, Chris Cooper, Dennis Haysbert i John Krasinski.

 

Skazany (Shot Caller) – Premiera: 23 sierpnia

Znacie go jako Jamie’ego Lannistera z Gry o tron. Nikolaj Coster-Waldau powraca w zupełnie innym wcieleniu. W jednej z ról drugoplanowych zobaczymy również słynnego Punishera, Jon Bernthala. Skazany to obraz opowiadający o destrukcyjnej sile więzienia. Makler giełdowy Jacob Harlon –  po tym, jak prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, zabija człowieka – trafia do placówki zamkniętej o zaostrzonym rygorze. W więzieniu rozpoczyna nowe życie, pełne brutalnych praw i reguł. Z czasem przekracza kolejne granice, trafiając do miejsca, z którego już nie ma powrotu.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...