Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

Science fiction pełną gębą:

Trylogia Powrót do przyszłości (Back to the future) – Premiera: 2 sierpnia

Obszerna oferta science fiction w Showmax zostaje zasilona właśnie przez kolejną niezwykle mocną pozycję, a w zasadzie trzy powiązane ze sobą filmy. Minęły 33 lata, a opowieść o podróżach w czasie Marty’ego McFlya i doktora Emmetta Browna nie zestarzała się nawet odrobinę. Filmy wciąż obecne są w popkulturze, o czym co jakiś czas informują światowe media. Wystarczy przypomnieć sobie niedawną superprodukcję Stevena Spielberga Player One i auto, którym przemieszczali się bohaterowie.

W 2015 roku Jimmy Kimmel zaskoczył wszystkich, odgrywając w swoim talk show segment z filmu, podczas którego dwójka głównych bohaterów przybywa niespodziewanie z przeszłości. Christopher Lloyd i Michael J. Fox zadziwili dyspozycją – na scenie prezentowali się wybornie. Nie było to tak oczywiste, ponieważ pierwszy jest przecież już bardzo wiekowym aktorem, drugi natomiast cierpi na chorobę Parkinsona (co nie przeszkadza mu jednak kontynuować kariery aktorskiej – ostatnimi czasy pojawił się między innymi w serialu Designated Survivor). Jakiś czas później Jimmy Kimmel w rozmowie z Donaldem Trumpem wspomniał, że postać Biffa Tannena inspirowana była przyszłym prezydentem USA. Trump, nie znając kontekstu i nie wiedząc, że Biff to wyjątkowej klasy antagonista, przyjął tę informację jako komplement.

Zrealizowaną w latach 1985 – 1990 trylogię, wyreżyserowaną przez Roberta Zemeckisa, znają chyba wszyscy. Niewielu wie jednak, że pierwotnie wehikułem czasu miała być lodówka, a nie DeLoreanem, a Marty’ego McFly’a miał zagrać Eric Stoltz. Finalnie wyszło inaczej, a twórcy dokonali czegoś, czego jeszcze w kinie nie było. W sequelu udało im się powrócić do oryginalnego filmu! Kultowa seria Powrót do przyszłości to jedna z tych filmowych trylogii, które najzwyczajniej w świecie trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu, a można też oglądać raz do roku niczym wigilijnego Kevina.

Super 8 – Premiera: 2 sierpnia

Grupka nastolatków z małego amerykańskiego miasteczka, podczas kręcenia filmu, jest świadkiem widowiskowej katastrofy kolejowej. Okazuje się, że wykolejony pociąg przewoził coś tajemniczego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego. Po  wypadku to „coś” wydostaje się na wolność, siejąc zniszczenie w okolicy. Grupka młodych bohaterów musi walczyć o życie, rozwiązując przy okazji swoje nastoletnie problemy. Super 8 to obraz J.J. Abramsa, wizjonera kina odpowiedzialnego za takie hity jak Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Star Trek czy serial Zagubieni.  Film spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, zostając okrzykniętym hołdem dla kina nowej przygody spod znaku Stevena Spielberga. W rolach głównych Super 8 wystąpili młodzi aktorzy, którzy nie mieli problemów z pociągnięciem opowieści do przodu. Najbardziej znana z nich, Elle Fanning, zdążyła już sobie wyrobić markę w Hollywood, występując w takich obrazach jak Czarownica, Babel czy Neon Demon.

Istota (Splice) – Premiera: 9 sierpnia

Po sukcesie filmu Cube, reżyser Vincenzo Natali chciał od razu iść za ciosem i nakręcić intrygujący obraz o eksperymentach nad ludzkim DNA. Jego projekt został jednak zatrzymany ze względu na zbyt powolny rozwój technologiczny w przemyśle rozrywkowym. Finalnie Istotę udało się zrealizować dopiero ponad 10 lat później. Historia o dwójce naukowców, którzy eksperymentując z ludzkim DNA, tworzą niepokojącą istotę, weszła do kin w 2009 roku. Film z Adrienem Brodym w roli głównej to bio-thriller w konwencji science fiction, poruszający tematy moralne i etyczne. Po zrealizowaniu Istoty Vincenzo Natali przeniósł się na stałe do telewizji, gdzie realizował odcinki takich seriali, jak Westworld, Wirus, Hannibal czy dostępny na Showmax Darknet.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...