Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter

Jak zaczynali twórcy marvelowskich superprodukcji?

 

Ja, ty i on (You, Me and Dupree) – Premiera: 9 sierpnia

Chyba każdy kinoman zna braci Russo – marvelowskich tuzów odpowiedzialny za największe dzieła tej stajni, z epickim Avengers: Wojna bez granic na czele. Panowie, zanim wzięli się za wysokobudżetowe superprodukcje, specjalizowali się w mniej widowiskowym kinie. Ja, ty i on to komedia, której zarówno głównym, jak i czarnym charakterem jest Dupree (Owen Wilson), wiecznie młody trzydziestosześciolatek spędzający czas głównie na imprezach. Gdy w jego życiu pojawia się kryzys finansowy, wprowadza się do swojego dawnego, już ustatkowanego kumpla Carla (Matt Dillon) i jego żony Molly (Kate Hudson). Styl Dupree mocno kontrastuje z życiem codziennym młodego małżeństwa. Jak łatwo się domyślić, wynika z tego wiele przezabawnych sytuacji.

 

Hot Fuzz – Ostre psy (Hot Fuzz) – Premiera: 9 sierpnia

Edgar Wright to jeden z najbardziej pożądanych twórców filmowych naszych czasów. Jednak włodarze  Marvela i tak zdecydowali się usunąć go z fotela reżysera obrazu Ant-Man, w trakcie realizacji filmu. Całe szczęście Wrightowi udało się nadać całości estetykę charakterystyczną dla swoich dokonań. Aby lepiej poznać styl tego reżysera, warto obejrzeć chociażby Hot Fuzz – Ostre psy. Ta zwariowana brytyjska komedia opowiada o londyńskim policjancie Nicholasie Angelu (Simon Pegg), który zostaje przeniesiony do małego miasteczka, gdzie wraz ze swoim nowym, niezbyt rozgarniętym zastępcą (Nick Frost) musi rozszyfrować serię tajemniczych zdarzeń. W obrazie występują również Jim Broadbent (Atlas chmur), Paddy Considine (Peaky Blinders) i Timothy Dalton (Licencja na zabijanie).

 

Sztuka zrywania (The Break-Up) – Premiera: 15 sierpnia

Zanim Peyton Reed został reżyserem dwóch części marvelowskiej historii o człowieku mrówce (Ant-Man i Osa właśnie trafiają do polskich kin), specjalizował się w lekkich, ale też przewrotnych komediach. Sztuka zrywania to obraz opowiadający o parze, którą bardzo szybko zaczyna łączyć jedynie wspólne mieszkanie. Jak poradzić sobie z sytuacją, kiedy nie można znieść siebie nawzajem, a mimo to codziennie trzeba oglądać swoje twarze? Czy tocząca się wojna domowa to walka jedynie o lokum, czy może o coś więcej? W głównych bohaterów tej sympatycznej komedii wcielają się Jennifer Aniston i Vince Vaughn. Aktorzy po nakręceniu filmu zostali parą, która niestety nie przetrwała próby czasu. Czyżby Sztuka zrywania miała okazać się filmem proroczym?

KOMENTARZE:

Jeden komentarz do “Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner