Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

 

Komedie na wakacje:

 

Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus (De l’autre côté du lit) – Premiera: 2 sierpnia

Piękna Sophie Marceu powraca w przezabawnej francuskiej komedii o małżeństwie w kryzysie. On zarządza firmą budowlaną i siedzi w pracy do późnego wieczora. Ona dba o dzieci i zajmuje się domem. Ariane i Hugo nadal bardzo się kochają, ale czasami mają siebie serdecznie dość. Aby zmienić coś w swoim związku, postanawiają zamienić się miejscami. Ona zostaje bizneswoman, on przejmuje obowiązki swojej żony, które wcześniej traktował z lekceważeniem. Czy ta dziwaczna zamiana miejsc wyjdzie im na zdrowie? Film Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus początkująca artystka Pascale Pouzadoux wyreżyserowała na podstawie popularnego, fabularyzowanego poradnika dla pań.

 

Państwo młodzi: Chuck i Larry (I Now Pronounce You Chuck and Larry) – Premiera: 9 sierpnia

Adam Sandler i Kevin James jako dzielni strażacy i najlepsi przyjaciele, którzy muszą podjąć trudną decyzję, gdy jeden z nich zostaje wdowcem i popada w problemy finansowe. Aby otrzymać zasiłek dla par, panowie postanawiają udawać związanych ze sobą homoseksualistów. Będzie to twardy orzech do zgryzienia dla ich otoczenia, a w szczególności dla kumpli ze straży pożarnej. Reżyserem obrazu jest Dennis Dugan, który na swoim koncie ma już 8 filmów z Adamem Sandlerem w roli głównej. Co ciekawe, jednym ze scenarzystów tej niezobowiązującej komedii jest Aleksander Payne, specjalista od kina artystycznego.

 

Okrucieństwo nie do przyjęcia (Intolerable Cruelty) – Premiera: 23 sierpnia

Opowieść o pewnej pani żyjącej z rozwodów i przebiegłym adwokacie, dorównującym sprytem pięknej oszustce, to według części krytyków jeden z najbardziej komercyjnych obrazów braci Coen. Wystarczy spojrzeć na aktorów wcielających się w dwójkę głównych bohaterów. George Clooney i Catherine Zeta-Jones to absolutny hollywoodzki top. Również fabuła tym razem nie jest mocno skomplikowana i dość przystępna dla masowego widza. Co ciekawe, scenariusz napisany przez braci Coen miał pierwotnie posłużyć innym reżyserom. Do nakręcenia filmu przemierzali się między innymi Ron Howard i Jonathan Demme, który chciał zatrudnić do głównych ról Julię Roberts i Hugh Granta.

 

 Zakochany Szekspir (Shakespeare in Love) – Premiera: 30 sierpnia

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych oscarowych laureatów trafia właśnie na Showmax. Siedem statuetek na trzynaście nominacji to całkiem niezły wynik, choć według wielu ten film nie zasłużył na takie wyróżnienie. To właśnie za ten obraz Gwyneth Paltrow zdobyła nagrodę za rolę pierwszoplanową i właśnie tu Judi Dench zaliczyła jeden z najkrótszych występów ekranowych nagrodzonych Oscarem. Zakochany Szekspir jest też filmem, w którym swoją pierwszą wielką rolę zagrał Joseph Fiennes (brat Ralpha Fiennesa), wcielający się ostatnio w postać Komendanta z Opowieści podręcznej, a barwne tło aktorskie tworzą Ben Affleck, Colin Firth, Simon Callow, Geoffrey Rush i Tom Wilkinson. Dzięki olbrzymiemu rozmachowi Zakochanego Szekspira można traktować jako hołd zarówno dla Hollywood, jak i dla twórczości Williama Szekspira. Aby jak najsumienniej oddać Londyn z 1593 roku, nad scenografią pracowało 115 konstruktorów, którzy w ciągu ośmiu tygodni wykonali 17 budynków, w tym dwa teatry, tawernę, dom publiczny, rynek targowy, mieszkanie Williama Szekspira oraz liczne kręte londyńskie uliczki i zaułki.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...