Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter

Niewygodne tematy, ambitne opowieści:

 

Zgoda – Premiera: 15 sierpnia

Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz i Julian Świeżewski w opowieści o miłości w nieludzkich czasach. Zgoda to obóz pracy dla  Niemców, Ślązaków i Polaków utworzony w 1945 roku przez UB. To właśnie tam zatrudnia się jako wartownik Franek, próbujący za wszelką cenę odnaleźć Annę, w której jest zakochany. To tutaj również przebywa jego przyjaciel sprzed wojny, Niemiec Erwin, również darzący dziewczynę uczuciem. Trójka ta staje przed wielkim wyzwaniem. Jak uratować miłość i zachować przyjaźń w świecie, w którym rządzi terror i zbrodnia? Film Zgoda w reżyserii młodego twórcy, Macieja Sobieszczańskiego, epatuje brutalnym realizmem, okrucieństwem i bezkompromisową dosłownością, pokazując mechanizmy zbrodniczego systemu. Obraz z pewnością spodoba się miłośnikom estetyki proponowanej przez Wojciecha Smarzowskiego.

Roman Polański. Ścigany i pożądany (Roman Polanski: Wanted and Desired) – Premiera: 15 sierpnia

W Stanach Zjednoczonych jest ścigany, we Francji pożądany. Co się wydarzyło po tym, jak Roman Polański otworzył szampana w towarzystwie pewnej trzynastolatki podczas imprezy w domu Jacka Nicholsona? Film dokumentalny nie odpowiada jasno na to pytanie, ale dobitnie zabiera głos w dyskusji na temat mrocznej przeszłości reżysera Lokatora, skupiając się na procesie sądowym, w którym Polański był oskarżony o wykorzystanie seksualne Samanthy Gailey w 1978 roku. Film ma ogromne znaczenie – Roman Polański uważa, że sprowokował jego aresztowanie w Zurychu w 2009 roku. Dokument  zdobył dwie nagrody Emmy w 2009 roku: za najlepszą reżyserię i scenariusz programu dokumentalnego,  a nominowano go także w trzech innych kategoriach. Był pokazywany między innymi w Sundance (wyróżnienie za najlepszy montaż filmu dokumentalnego) oraz w Cannes (pokaz specjalny).

 

Chłopiec A (Boy A) – Premiera: 23 sierpnia

Chłopiec A to doceniony i nagrodzony (4 statuetki Bafta) brytyjski dramat telewizyjny z Andrew Garfieldem (Niesamowity Spider-Man, Przełęcz Ocalonych) w roli głównej. Jest on adaptacją powieści Jonathana Trigella pod tym samym tytułem. Fabuła przedstawia losy 24-letniego Jacka, który jako dziecko dopuścił się morderstwa i trafił do więzienia. Teraz wychodzi na wolność i dostaje wielką szansę od losu na odkupienie swoich win. Niestety na jego drodze pojawiają się coraz nowsze utrudnienia, a przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.

O Showmax
Showmax to serwis, w którym można oglądać seriale i filmy przez internet. W ramach miesięcznej opłaty użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com.


Czytaj również:

Vectra pierwszym operatorem kablowym z ofertą Showmax

Premiery w ofercie Netflix Polska (01.08.2018)


 

KOMENTARZE:

Jeden komentarz do “Sierpień 2018 na Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner