Warto zobaczyć – Orphan Black (2013)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 4.5]

orphan blackNigdy nie zastanawiałem się, jakby to było mieć brata bliźniaka. Ale gdybym pewnego dnia spotkał kogoś, kto wygląda identycznie jak ja. Skąd pochodzi? Jaka jest jego historia? Jak bardzo jest ode mnie różny, a co mamy wspólnego? Co chwilę mnożyłyby się nowe pytania i takie spotkanie z pewnością byłoby surrealistycznym doświadczeniem.

Z takim właśnie doświadczeniem ma do czynienia Sarah Manning, główna bohaterka serialu Orphan Black (2013), gdy na dworcu kolejowym spotyka kobietę wyglądającą kropla w kroplę jak Sarah.

I być może na część pytań odpowiedź byłaby natychmiastowa, gdyby nie fakt, że kobieta chwilę później rzuca się pod pędzący pociąg. Sarah uciekając z dworca kradnie jej torebkę, a następnie postanawia przybrać nową tożsamość, aby tym samym zostawić za sobą poprzednie życie. Ale przeszłość przypomni o sobie, a Sarah będzie musiała dowiedzieć się kim była tamta kobieta i kim tak naprawdę jest ona sama.

Tak zaczyna się historia serialu, który wciągnął mnie kilka dni temu do tego stopnia, że śledzę już drugi sezon. Produkcja BBC America zabiera nas do świata, gdzie pomimo rozwoju fabuły, pytania pietrzą się tylko pozornie dając nam poczucie, że znamy na nie odpowiedzi. Na słowa uznania zasługuje główna odtwórczyni, Tatiana Maslany, która wciela się aż w kilka różnych… a może nie będę zdradzał. Ten serial zdecydowanie warto zobaczyć!

Filmweb 8,0IMDb 8,4; Rotten Tomatoes 93%

Serial dostępny z napisami.

KOMENTARZE:

6 myśli nt. „Warto zobaczyć – Orphan Black (2013)

  1. Ja z kolei polecam Line of Duty, koncze drugi sezon i wg mnie jest genialny. Hociaz to raczej dla ludzi ktorzy lubia watki detektywistyczne i dosc wplna akcje. I sa polskie napisy, wiec to dla wielu tez plus.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...