Avenue 5 – nowy serial komediowy HBO z Hugh Laurie w roli głównej zadebiutuje w HBO GO oraz HBO 20 stycznia 2020r

Facebooktwitter


Nowy serial komediowy HBO Avenue 5, którego pomysłodawcą jest Armando Iannucci, opowie o niedalekiej przyszłości, kiedy turystyka kosmiczna prężnie się rozwija i podróżne po Układzie Słonecznym są na wyciągnięcie ręki. Premiera serialu odbędzie się 20 stycznia 2020r. w HBO oraz HBO GO.

Akcja najnowszego serialu HBO Avenue 5 toczy się w niedalekiej przyszłości. Podróże po Układzie Słonecznym nie są już pomysłem rodem z literatury science-fiction, ale prężnie rozwijającą się, wycenianą na setki miliardów dolarów, gałęzią turystyki.

W roli głównej w produkcji występuje Hugh Laurie jako Ryan Clark – pewny siebie i czarujący kapitan luksusowego kosmicznego wycieczkowca Avenue 5, którego pasażerowie mają do swojej dyspozycji wykwintną restaurację, taras widokowy i lekcje jogi. W pierwszym odcinku turystyczny prom kosmiczny Avenue 5 wyrusza w trwającą osiem tygodni podróż dookoła Saturna i wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik. Kiedy jednak na pokładzie niespodziewanie dochodzi do awarii, Ryan i jego załoga muszą uspokajać niezadowolonych pasażerów i znaleźć sposób, żeby poradzić sobie z nieoczekiwanym rozwojem wydarzeń na statku, do czego powinni być, ale nie są, przygotowani.

Obok Hugh Lauriego (zdobywcy Złotego Globu za główną rolę w serialu Dr House) w serialu występują: Josh Gad (Morderstwo w Orient Expressie) jako miliarder Herman Judd, czyli człowiek, który firmuje swoją twarzą i nazwiskiem spółkę Avenue 5, Zach Woods (serial HBO Dolina Krzemowa) jako Matt Spencer – szef działu obsługi klienta, Rebecca Front (Poldark, zdobywczyni nagrody BAFTA za rolę w serialu The Thick of It) jako obdarzona silną wolą pasażerka Karen Kelly, Suzy Nakamura (Dr. Ken) jako Iris Kimura, prawa ręka Judda, Lenora Crichlow (Być człowiekiem) jako inżynierka Billie McEvoy, Nikki Amuka-Bird (serial CINEMAX Zamęt) jako Rav Mulcair – szefowa centrum kontroli misji oraz Ethan Phillips (Co jest grane, Davis?) jako Spike Martin, entuzjasta aeronautyki i były astronauta.

Pomysłodawcą serialu jest Armando Iannucci, który wraz Simonem Blackwellem i Tony’m Rochem jest autorem scenariusza. Wszyscy trzej pełnili także obowiązki producentów wykonawczych. Pozostałymi producentami wykonawczymi serialu Avenue 5 są Kevin Loader oraz Will Smith, obowiązki producenta współwykonawczego pełnił Peter Fellows. Producentem jest także Steve Clark-Hall.

Armando Iannucci jest autorem scenariusza, reżyserem i producentem wielu głośnych telewizyjnych i radiowych produkcji komediowych. Stworzony przez niego serial komediowy HBO Figurantka zdobył liczne nagrody, w tym trzy statuetki Emmy dla najlepszej produkcji komediowej. W 2017 roku Armando Iannucci wydał książkę o muzyce klasycznej Hear Me Out oraz napisał scenariusz i wyreżyserował czarną komedię Śmierć Stalina, która była nominowana w dwóch kategoriach do nagrody BAFTA i zdobyła Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej komedii.

Premiera serialu HBO Avenue 5 odbędzie się w HBO i HBO GO 20 stycznia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO emisja zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 21.10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze.

 

Opisy odcinków:

Avenue 5, odcinek 1 – I Was Flying

Premiera: 20 stycznia – w HBO GO od rana; w HBO g. 21.10   

Kiedy na pokładzie luksusowego kosmicznego wycieczkowca Avenue 5 zostaje wykryta usterka, inżynier Billie McEvoy (Lenora Crichlow) musi poinformować kapitana Ryana Clarka (Hugh Laurie), właściciela spółki Avenue 5 Hermana Judda (Josh Gad) oraz jego asystentkę Iris Kimurę (Suzy Nakamura), że incydent może mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje. Na Ziemi w centrum kontroli lotów Rav Mulcair (Nikki Amuka-Bird) stara się opanować sytuację, a Matt Spencer (Zach Woods), szef działu obsługi klienta, robi, co może, żeby ostudzić emocje. W tym samym czasie dociekliwa pasażerka Karen Kelly (Rebecca Front) dowiaduje się, że załoga wie dużo więcej na temat awarii, ale pewne informacje zachowuje tylko dla siebie.

 

Avenue 5, odcinek 2 – And Then He’s Gonna Shoot Off…

Rav (Nikki Amuka-Bird) i członek jej zespołu spotkają się z przedstawicielem NASA, aby omówić szczegóły ewentualnej misji ratunkowej. Ryan (Hugh Laurie) dowiaduje się, że Cyrus (Neil Casey) -inżynier, który pracuje w niedostępnej dla pasażerów części statku kosmicznego – ma zaskakująco optymistyczną teorię na temat jego przyszłości. Judd (Josh Gad) przekazuje cenny przedmiot, żeby upamiętnić zmarłego członka załogi. Karen (Rebecca Front) zostaje nieformalną rzeczniczką pasażerów. Matt (Zach Woods) udziela porady małżeńskiej Mii (Jessica St. Clair) i Dougowi (Kyle Bornheimer).

 

Avenue 5, odcinek 3 – I’m a Hand Model

Kiedy personel pokładowy Avenue 5 zaczyna zaniedbywać pasażerów, Ryan (Hugh Laurie) proponuje Karen (Rebecca Front), żeby wykorzystała umiejętność mówienia językiem klienta. Judd (Josh Gad) omawia plan misji ratunkowej i prosi Iris (Suzy Nakamura) o zorganizowanie na Ziemi zbiórki na jej sfinansowanie. Rav (Nikki Amuka-Bird) odpowiada na dziesiątki maili z wycieczkowca i organizuje konferencję prasową, podczas której sprawy wymykają się spod kontroli.

 

Avenue 5, odcinek 4 – Wait A Minute, Then Who Was That On The Ladder?

Judd (Josh Gad) martwi się o swoją reputację, a Iris umawia kilku kosmicznych turystów na spotkanie z prezesem w jego luksusowym apartamencie. Ryan (Hugh Laurie) i Billie (Lenora Crichlow) bezskutecznie czekają, aż technicy pokładowi dostarczą im gotowe rozwiązania i w międzyczasie postanawiają skonsultować się z ekipą z maszynowni. Matt (Zach Woods) zachęca Franka (Andy Buckley), żeby w końcu przejął inicjatywę.


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner