Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 28 listopada 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na listopad 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Kobieta na skraju dojrzałości / YOUNG ADULT (2011) | film, dramat, komedia obyczajowa | 90m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Mavis Gary (Charlize Theron) jest trzydziestosiedmioletnią rozwódką i pisarką powieści dla młodzieży, która ciągle rozpamiętuje czasy, gdy była królową balu maturalnego. Pewnego dnia postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka w Minnesocie i odzyskać swoją szkolnego chłopaka (Patrick Wilson). Nie przeszkadza jej w tym wcale fakt, że mężczyzna ma żonę i właśnie został ojcem…Zdobywczyni Nagrody Akademii Charlize Theron (Mad Max: Na drodze gniewu) jako kobieta na życiowym zakręcie, która musi stawić czoła bolesnej rzeczywistości i w końcu dorosnąć. Czarna komedia w reżyserii czterokrotnie nominowanego do Oscara twórcy Juno Jasona Reitmana portretuje bohaterkę, która uporczywie próbuje cofnąć czas i jeszcze raz przeżyć swoją młodość. Obok Theron w filmie występują Patton Oswalt (Sekretne życie Waltera Mitty), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Patrick Wilson (miniserial HBO Anioły w Ameryce), Elizabeth Reaser (Saga “Zmierzch”: Zaćmienie) oraz Collette Wolfe (Interstellar).

Reżyseria: Jason Reitman
Obsada: Patton Oswalt, Patrick Wilson, Charlize Theron, Elizabeth Reaser, Collette Wolfe
Kraj: USACały Ralph
/ VERY RALPH (2019) | film dokumentalny | 104m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

Obraz pokazuje życie i karierę jednego z najbardziej utytułowanych projektantów amerykańskiej mody. Portretuje mężczyznę, który urzeczywistnił amerykański sen i z niczego stworzył ikoniczną markę odzieżową. W obszernych i szczerych rozmowach Ralph Lauren mówi o swojej wizji czy trwającym blisko pół wieku małżeństwie. Opowiada też o swoich początkach. Tłumaczy też, jak nic niewiedzący o projektowaniu chłopak z Bronxu zbudował globalne imperium o wartości wielu miliardów dolarów. Film zawiera także kameralne wywiady m.in. z rodziną, kolegami i dziennikarzami. Reżyserką filmu jest wielokrotnie wyróżniona nagrodą Emmy Susan Lacy (Jane Fonda w pięciu odsłonach).

Reżyseria: Susan Lacy
Kraj: USA


Polecamy również

Grudzień 2019 w ofercie HBO GO – nowe filmy, seriale – lista tytułów i zwiastuny

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 27 listopada 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner