HBO Polska: Genialna przyjaciółka – nowy serial w koprodukcji HBO, RAI FICTION I TIMVISION będzie miał premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Facebooktwitter

Genialna przyjaciolka HBO
HBO prezentuje nowy serial Genialna przyjaciółka, który jest adaptacją pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante. Serial jest wspólną produkcją HBO, RAI i TIMVISION, a jej reżyserem jest Saverico Constanzo. Na Festiwalu Filmowym w Wenecji pokazane zostaną pierwsze dwa odcinki produkcji.

Kiedy nagle z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka, kobieta zaczyna opisywać historię ich wieloletniej przyjaźni. Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej genialnej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Pierwsze dwa odcinki serialu Genialna przyjaciółka zostaną pokazane na 75. Festiwalu Filmowym w Wenecji, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 8 września br.

Genialna przyjaciolka HBO

Ośmiodocinkowy serial był realizowany we włoskim mieście Caserta. Jest to adaptacja pierwszej powieści o tym samym tytule z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Reżyserem serialu jest Saverico Costanzo (Private, Samotność pierwszych liczb, Złaknieni). Casting do serialu trwał osiem miesięcy, w tym czasie do udziału w produkcji zgłosiło się niemal 9 tysięcy dzieci i 500 dorosłych.

W obsadzie serialu pojawią się zawodowi aktorzy i naturszczycy, a także wybrani uczniowie z lokalnych szkół. W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. W kolejnych odcinkach młode aktorki zostaną zastąpione przez dwie nastolatki – Margheritę Mazzucco, która wcieli się kilkunastoletnią Elenę oraz Gaię Girace, odtwórczynię roli jej rówieśniczki Lili. Szacuje się, że w obsadzie serialu Genialna przyjaciółka zobaczymy ponad 150 aktorów i 5 tysięcy statystów.

Aby jak najlepiej odtworzyć przedstawioną w serialu pełną symboliki okolicę, 150 osób budowało przez ponad sto dni 215 tysięcy metrów kwadratowych dekoracji. Zbudowano fasady 14 domów mieszkalnych, pięć wnętrz apartamentów, makietę kościoła i tunel. Kostiumolodzy zgromadzili półtora tysiąca strojów – wiele z nich to ubrania zaprojektowane specjalnie z myślą o serialu.

Genialna przyjaciółka (My Brilliant Friend) to koprodukcja HBO, RAI FICTION oraz spółki TIMVISION we współpracy z Unmedia Production. Producentami ze strony Wildside są Lorenzo Mieli i Mario Gianani. Obowiązki producenta w imieniu spółki Fandango pełni Domenico Procacci. Wszystkie odcinki zostaną wyreżyserowane przez Saverio Costanzo. Pomysłodawcami serialu i jego scenarzystami są Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo. Producentem wykonawczym jest Jennifer Schuur. Sprzedażą praw do międzynarodowej dystrybucji serialu zajmuje się spółka Freemantle Media International.


Czytaj również:

Premiery serialowe w ofercie Netflix Polska (27.07.2018)

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (27.07.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner