HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (05.01.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.2]

Od zmierzchu do świtu

Do oferty serwisu HBO GO Polska dodano dzisiaj jeden film.

From Dusk Till Dawn / Od zmierzchu do świtu (1996) – horror – 18+ – polskie napisy i lektor – 103 min. Dostępne do: 02.01.2021

Bracia Seth (George Clooney) i Richard Gecko (Quentin Tarantino) są zepsutymi do szpiku kości przestępcami. Po jednej ze swoich krwawych eskapad postanawiają uciec do Meksyku. Po drodze udaje im się zgarnąć zakładników – byłego pastora (Harvey Keitel) i dwójkę jego dzieci (Juliette Lewis, Ernest Liu). Bez problemu przekraczają granicę. Bracia docierają do nocnego klubu o nazwie Titty Twister. Pech chce, że okazuje się on siedzibą wampirów.

Ekstrawagancki obraz Roberta Rodrigueza (Desperado, Maczeta) to prawdziwa jazda bez trzymanki. Za scenariusz odpowiedzialny był podwójny zdobywca Oscara Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Django), który wcielił się również w jedną z głównych ról. Twórcy czerpią garściami z popkultury ale i zaskakują widzów masą znakomitych pomysłów. W filmie nie brakuje odniesień do wielu klasycznych pozycji kina kategorii B. Całość okraszona jest czarnym humorem i dużą dawką przemocy. Film otrzymał dwie statuetki Saturna, w tym w kategorii „najlepszy horror”.

W rolach głównych: George Clooney, Quentin Tarantino, Harvey Keitel, Juliette Lewis, Ernest Liu.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...