HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (05.05.2018)

Facebooktwitter

W ofercie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj trzy filmy.

Muškarci ne plaču / Mężczyźni nie płaczą (2017) – dramat psychologiczny – 15+ – polskie napisy i lektor – 95 min. Dostępne do: 30.04.2019

Grupa weteranów wojny domowej w Jugosławii zostaje zaproszona przez przedstawicieli organizacji międzynarodowej do wzięcia udziału w warsztacie, którego celem jest pozbycie się wojennej traumy.

Rozpad Jugosławii i poprzedzająca go bratobójcza wojna wywarły ogromne piętno na ludziach. Po niespełna dwudziestu latach od zakończenia krwawego konfliktu grupa weteranów wojennych zbiera się w małym hotelu w górach. Mają wziąć udział w terapii zorganizowanej przez międzynarodową organizację pozarządową. Uczestnicy warsztatów od początku są niezwykle podejrzliwi i wrogo do siebie nastawieni. Uparcie nie chcą zmierzyć się z traumą i dramatem wydarzeń, które rozegrały się przed dwoma dekadami.

Kameralny dramat psychologiczny w reżyserii utalentowanego, nominowanego do Europejskiej Nagrody Filmowej Alena Drljevica (Grbavica) mówi o niezabliźnionych ranach oraz trudnych do przezwyciężenia podziałach wśród mieszkańców Byłej Jugosławii. Pokazuje społeczności międzynarodowej, że konflikt, który rozegrał się w latach dziewięćdziesiątych w dalszym ciągu odciska ogromne piętno na Bałkanach. Ogromnymi atutami obrazu są scenariusz oraz aktorstwo. Ciekawe role tworzą Boris Isakovic (Biały, biały świat), Leon Lucev (Kraina miodu i krwi), Emir Hadžihafizbegovic (Posterunek graniczny), Sebastian Cavazza (Winnetou. Ostatnia bitwa) oraz Ermin Bravo (Cyrk Columbia). Produkcja została wyróżniona na festiwalach filmowych w Bratysławie, Karlowych Warach, Lublanie i Zagrzebiu.

W rolach głównych: Boris Isaković, Leon Lučev, Emir Hadžihafizbegović, Sebastian Cavazza, Ermin Bravo. 


Wall Street (1987) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 121 min. Dostępne do: 30.04.2019

Michael Douglas w roli cynicznego finansisty, który staje się mentorem ambitnego chłopaka marzącego o karierze na giełdzie.

Bud Fox (Charlie Sheen) jest młodym, zmotywowanym maklerem giełdowym, który pragnie odnieść wielki sukces. Chłopak trafia pod skrzydła wyrachowanego rekina finansjery – Gordona Gekko (Michael Douglas). Dojrzały biznesmen bezlitośnie manipuluje rynkiem i robi wszystko, żeby osiągać swoje cele. Fox chłonie wiedzę od nowego mentora. Jak długo będzie jednak w stanie dokonywać wyborów niezgodnych ze swoim sumieniem?

Porywające dzieło filmowe w reżyserii trzykrotnego zdobywcy Nagrody Akademii Olivera Stone’a (Urodzony 4 lipca) ukazujące wstrząsające kulisy wielkiego biznesu w Ameryce w latach osiemdziesiątych. Obraz wszedł do klasyki kina i uważany jest za jedno z największych osiągnięć gatunku. Niezapomnianą rolę w filmie stworzył Michael Douglas (Nagi instynkt), który otrzymał za nią Oscara i Złoty Glob. W filmie występują również laureat Złotego Globu Charlie Sheen (serial Dwóch i pół), Daryl Hannah (Kill Bill 2), dwukrotnie nominowany do BAFTY Martin Sheen (Czas Apokalipsy) oraz laureat Złotej Palmy w Cannes Terence Stamp (Kolekcjoner).

W rolach głównych: Michael Douglas, Charlie Sheen, Daryl Hannah, Martin Sheen, Terence Stamp.


Wall Street: Money Never Sleeps / Wall Street: Pieniądz nie śpi (2010) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 127 min. Dostępne do: 30.04.2019

Skompromitowany Gordon Gekko wychodzi z więzienia i próbuje wrócić do świata wielkich finansów.

Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu 8-letniego wyroku za przestępstwa finansowe. Na nowo musi odnaleźć się w rzeczywistości. Mężczyzna chciałby naprawić swoją relacje z córką Winnie (Carey Mulligan), która od wielu lat nie utrzymuje z nim kontaktu. Gekko podejmuje współpracę z jej narzeczonym, obiecującym młodym maklerem Jake’em (Shia LaBeouf). Firma chłopaka boryka się z ogromnymi problemami, a on sam wierzy, że marzący o powrocie na szczyt stary wyga pomoże mu znaleźć sposób na wyjście z patowej sytuacji.

Kontynuacja hitu z lat osiemdziesiątych z dwukrotnym laureatem Oscara Michaelem Douglasem (film HBO Wielki Liberace) w roli wyrachowanego finansisty. Jako reżyser po raz kolejny sprawdza się wielki amerykański twórca kina – Oliver Stone (Urodzony 4 lipca). Artysta opowiada o drapieżnym świecie finansów w przededniu wybuchu międzynarodowego kryzysu. Ciekawe kreacje w filmie tworzą Shia LaBeouf (Transformers), nominowany do Oscara Josh Brolin (Obywatel Milk), laureatka BAFTY Carey Mulligan (Była sobie dziewczyna) oraz dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Frank Langella (Pamiętnik szalonej gospodyni).

W rolach głównych: Michael Douglas, Shia LaBeouf, Josh Brolin, Carey Mulligan, Frank Langella.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (04.05.2018)

Netflix Polska: Trzynaście powodów – pierwsze zdjęcia z drugiego sezonu

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner