HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (06.05.2018)

Facebooktwitter

Bibliotekę serwisu HBO GO Polska wzbogacono dzisiaj o dwa filmy.

The Dark Tower / Mroczna wieża (2017) – science-fiction – 12+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 12.04.2019

Widowiskowe kino będące adaptacją sagi Stephena Kinga opowiadającej o rewolwerowcu, który pragnie odnaleźć mityczną budowlę i ocalić świat przed zagładą.

Postapokaliptyczna rzeczywistość. Ostatni żyjący rewolwerowiec, Roland Deschain (Idris Elba), przemierza pustkowia w poszukiwaniu tajemniczej Mrocznej Wieży. Jest to mityczne, spajające ze sobą światy, miejsce będące istotą całego istnienia. Mężczyzna prowadzi odwieczną walkę z Walterem O’Dimem, znanym również jako Człowiek w czerni (Matthew McConaughey), który chciałaby doprowadzić do zburzenia budowli. W końcu dochodzi do ostatecznego pojedynku dobra ze złem.

Kolejna ekranizacja popularnej sagi autorstwa Stephena Kinga. W rolach nieustannie toczących ze sobą walkę bohaterów odnajdują się dwaj znakomici aktorzy – znany z serialu Luther zdobywca Złotego Globu Idris Elba oraz laureat Oscara Matthew McConaughey (Witaj w klubie, serial HBO Detektyw). W filmie występują również Tom Taylor (Dzieciak, który został królem), Claudia Kim (Avengers: Czas Ultrona) oraz Fran Kranz (Dom w głębi lasu). Będący laureatem Srebrnego Niedźwiedzia reżyser Nikolaj Arcel (scenariusz: Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet) płynnie żongluje gatunkami. W produkcji nie brakuje elementów kina fantasy, science fiction czy westernu. Zdjęcia do filmu powstały w Kapsztadzie, Nowym Jorku oraz Los Angeles.

W rolach głównych: Idris Elba, Matthew McConaughey, Tom Taylor, Claudia Kim, Fran Kranz. 


Inxeba / Inxeba. Zakazana ścieżka (2017) – dramat – 18+ – polskie napisy i lektor – 85 min. Dostępne do: 30.04.2019

Losy trzech młodych mężczyzn krzyżują się podczas tradycyjnego rytuału przejścia. Fantastyczne recenzje i deszcz nagród.

Xolani (Nakhane Touré) jest wrażliwym samotnikiem, który pracuje w fabryce. Pewnego dnia zostaje wysłany w góry, aby tam zostać duchowym przewodnikiem chłopca z Johannesburga o imieniu Kwanda (Niza Jay Ncoyini) w tradycyjnym rytuale przejścia, który od pokoleń jest częścią życia mężczyzn z ludu Xhosa. Młody człowiek na początku nie do końca odnajduje się w bardzo zmaskulinizowanym otoczeniu. Z czasem jednak uświadamia sobie jak bliska relacja łączy Xolaniego z innym duchowym przewodnikiem, Viją (Bongile Mantsai).

Przejmujący i nieoczywisty południowoamerykański dramat mówiący o kształtowaniu się tożsamości płciowej w tradycyjnej społeczności. Reżyser John Trengove (Zawieszona młodość) bierze na warsztat temat dojrzewania oraz męskości. Udaje mu się uchwycić pogoń za marzeniami i namiętnością młodych ludzi. W rolach głównych bohaterów świetnie odnajdują się Nakhane Touré, Bongile Mantsai (Cold Harbour), Niza Jay Ncoyini (Hello Au Revoir), Gamelihle Bovana oraz Thobani Mseleni (serial Swartwater). Produkcja wzbudziła zachwyt krytyków, którzy wielokrotnie wyróżniali ją na festiwalach filmowych na całym świecie – m.in. w Durbanie, San Francisco, Londynie, Bombaju i Palm Springs.

W rolach głównych: Nakhane Touré, Bongile Mantsai, Niza Jay Ncoyini, Gamelihle Bovana, Thobani Mseleni.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (05.05.2018)

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska cd. (04.05.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner