HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (04.05.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.9]

W ofercie HBO GO Polska zadebiutowało dzisiaj sześć filmów i pełny drugi sezon serialu animowanego.

FILMOWE PREMIERY:

The Pixar Story / Historia studia Pixar (2007) – dokumentalny – b.o. – polskie napisy i lektor – 85 min. Dostępne do: 03.11.2018

Dokument opowiadający historię Studia Pixar, które pod koniec XX wieku zrewolucjonizowało podejście do animacji.

Początki Studia Pixar sięgają 1979 roku. Założona przez entuzjastów komputerowej animacji wytwórnia szybko zaczęła wypuszczać na rynek pionierskie obrazy i w krótkim czasie stała się znana z eksperymentów i brawury. Dzięki Edowi Catmullowi, Johnowi Lasseterowi oraz Steve’owi Jobsowi firmie udało się przerwać lata problemów finansowych i stworzyć nowy przemysł animowany. W 1995 roku Pixar razem z Disneyem wyprodukowały film Toy Story, który okazał się być wielkim sukcesem i zdobył trzy nominacje do Oscara oraz dwie do Złotego Globu. Obraz zrewolucjonizował podejście do filmu animowanego i zapoczątkował wielką karierę studia.

Film dokumentalny prezentuje wcześniej niepublikowane, archiwalne zdjęcia i nagrania. Nie brakuje w nim też rozmów z osobami, które przyczyniły się powstania niezwykłej spółki. Produkcja w reżyserii nominowanej do Oscara Leslie Iwerks (Recycled Life) w ciekawy sposób opowiada, w jaki sposób Pixar przywrócił zainteresowanie świata kinem animowanym i przeniósł je na zupełnie inny poziom. Historia Studia Pixar została wyróżniona nominacją do nagrody Emmy. 


Mission: Impossible (1996) – sensacyjny – 15+ – polskie napisy i lektor – 106 min.

Tom Cruise w roli tajnego agenta, który musi oczyścić się z zarzutów o zdradę i znaleźć prawdziwego zdrajcę zagrażającego bezpieczeństwu USA.

CIA dociera do informacji o podwójnym agencie, który zamierza sprzedać listę z nazwiskami wszystkich szpiegów amerykańskiego wywiadu. Władze agencji zrobią wszystko, żeby go powstrzymać. Do Pragi wysłana zostaje grupa operacyjna dowodzona przez Jima Phelpsa (Jon Voight), której zadaniem jest zdemaskowanie zdrajcy. Niestety akcja kończy się ogromnym niepowodzeniem. O zdradę zostaje oskarżony tajny agent Ethan Hunt (Tom Cruise). Niewinny mężczyzna musi teraz zrobić wszystko, żeby oczyścić się z zarzutów i powstrzymać wroga zanim będzie za późno.

Mission: Impossible to widowiskowy film szpiegowski, który zdobył miliony fanów na całym świecie i wylansował trzykrotnie nominowanego do Oscara Toma Cruise’a (Jerry Maguire) na gwiazdę kina akcji. Wysokobudżetowa produkcja porywa doskonałymi efektami specjalnymi oraz zapierającymi dech w piersiach scenami pościgów. Odpowiedzialny za reżyserię, wyróżniony Srebrnymi Lwami w Wenecji Brian De Palma (Na gorąco) zadbał o najmniejsze szczegóły, co przyczyniło się do ogromnego sukcesu obrazu. W obsadzie, poza Cruise’em, znaleźli m.in. laureat Nagrody Akademii Jon Voight (Powrót do domu), wyróżniona Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale Emmanuelle Béart (Serce jak lód), Henry Czerny (Egzorcyzmy Emily Rose) oraz zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej Jean Reno (Leon zawodowiec).

W rolach głównych: Tom Cruise, Jon Voight, Emmanuelle Béart, Henry Czerny, Jean Reno.


Mission: Impossible 2 (2000) – sensacyjny – 15+ – polskie napisy i lektor – 118 min.

Druga część megahitu. Ethan Hunt zostaje wysłany z misją powstrzymania szaleńca przed rozsianiem na całym świecie groźnego wirusa.

Agent specjalny Ethan Hunt (Tom Cruise) musi przerwać swój urlop i ruszyć do Sydney z misją powstrzymania groźnego wroga. Mężczyzna zbiera zespół, aby stawić czoła Seanowi Ambrose’owi (Dougray Scott), który wykradł groźnego wirusa i teraz zamierza wzbogacić się kosztem milionów niewinnych ludzi, wywołując epidemię na całym świecie. Czy Huntowi uda się uratować ludzkość przed zagładą?

Ethan Hunt powraca z przytupem na duży ekran. Trzykrotnie wyróżniony nominacją do Oscara Tom Cruise (Jerry Maguire) po raz drugi wciela się w postać nieustraszonego bohatera, który musi dokonać niemożliwego. Doskonałe efekty specjalne oraz bezbłędnie uknuta intryga zapewniają widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Twórcą filmu jest wyróżniony nagrodą Saturna John Woo (Bez twarzy), a w obsadzie znaleźli się Dougray Scott (Długo i szczęśliwie), Thandie Newton (serial HBO Westworld), laureat Złotego Globu Ving Rhames (Pulp Fiction) oraz Richard Roxburgh (Moulin Rouge!). Produkcja zarobiła 550 mln dolarów na całym świecie.

W rolach głównych: Tom Cruise, Dougray Scott, Thandie Newton, Ving Rhames, Richard Roxburgh.


Mission: Impossible 3 (2006) – sensacyjny – 15+ – polskie napisy i lektor – 120 min.

Agent Ethan Hunt po raz kolejny powraca, aby tym razem pokrzyżować plany bezwzględnego handlarza bronią.

Ethan Hunt (Tom Cruise) stara się wieść spokojne, ustatkowane życie u boku swej ukochanej. Mężczyzna przestał brać aktywny udział w operacjach specjalnych i zajmuje się szkoleniem przyszłych agentów. Pewnego dnia dowiaduje się jednak, że jedna z jego byłych uczennic zaginęła w trakcie jednej z akcji. Hunt rusza z zespołem odbić ją z rąk niebezpiecznego handlarza bronią – Owena Daviana (Philip Seymour Hoffman).

Trzecia część opowieści o przygodach błyskotliwego agenta IMF Ethana Hunta, który musi zmierzyć się z bardzo niebezpiecznym i nieuchwytnym przestępcą. W jego rolę po raz kolejny wciela się niezrównany, trzykrotnie nominowany do Oscara Tom Cruise (Magnolia). Reżyserii obrazu podjął się tym razem wizjoner współczesnego kina akcji, zdobywca nagrody Emmy – J.J. Abrams (serial Zagubieni). W obsadzie, obok Cruise’a, znalazły się, takie gwiazdy jak: laureat Oscara Philip Seymour Hoffman (Capote), wyróżniony Złotym Globem Ving Rhames (Pulp Fiction), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy) oraz Michelle Monaghan (Kod nieśmiertelności). Wyróżniona pięcioma nominacjami do nagrody Saturna produkcja wciska widza w fotel od pierwszej do ostatniej minuty.

W rolach głównych: Tom Cruise, Philip Seymour Hoffman, Ving Rhames, Billy Crudup, Michelle Monaghan.


Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) – sensacyjny – 15+ – polskie napisy i lektor – 127 min.

Ethan Hunt zostaje oskarżony o zorganizowanie ataku na Kreml. Zrobi wszystko, żeby oczyścić siebie i swoich ludzi z zarzutów.

Agent IMF Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego elitarny zespół zostają oskarżeni o zorganizowanie ataku bombowego na Kremlu. W konsekwencji wszyscy agenci zostają zwolnieni ze służby. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób, żeby oczyścić dobre imię agencji i uniemożliwić przeprowadzenie kolejnego ataku. Pokój na świecie po raz kolejny wisi na włosku.

Kontynuacja kasowego przeboju z trzykrotnie nominowanym do Nagrody Akademii Tomem Cruise’em (Jerry Maguire) w roli piekielnie inteligentnego i sprytnego agenta specjalnego, który po raz kolejny musi znaleźć sposób, aby wyjść cało z opresji. W pozostałych rolach występują Paula Patton (Deja Vu), Simon Pegg (To już jest koniec), dwukrotnie wyróżniony nominacją do Oscara Jeremy Renner (The Hurt Locker. W pułapce wojny) oraz Michael Nyqvist (Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet). Reżyserem obrazu, który zarobił blisko 700 mln dolarów był zdobywca dwóch Oscarów Brad Bird (Ratatuj). Produkcja została wyróżniona dwiema nagrodami Saturna w kategoriach „najlepszy film akcji” oraz „najlepszy montaż”.

W rolach głównych: Tom Cruise, Paula Patton, Simon Pegg, Jeremy Renner, Michael Nyqvist.


The Ring (2002) – horror – 18+ – polskie napisy i lektor – 111 min. Dostępne do: 30.04.2019

Naomi Watts jako dziennikarka próbująca rozwikłać zagadkę tajemniczej kasety wideo. Amerykański remake azjatyckiego hitu.

Coraz głośniej robi się o miejskiej legendzie mówiącej o krążącej między ludźmi kasecie wideo, która zawiera makabryczne obrazy. Po jej obejrzeniu każda z osób otrzymuje telefon z informacją, że umrze w ciągu 7 dni. Co gorsza, czwórka nastolatków, która podobno ją widziała, straciła już życie w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziennikarka Rachell Keller (Naomi Watts) jest sceptycznie nastawiona do tej opowieści. Rozpoczyna własne śledztwo, które pomaga jej dotrzeć do kasety. Kiedy decyduje się ją obejrzeć, odkrywa jak mało czasu zostało jej na rozwiązanie mrocznej zagadki.

Jeden z głośniejszych horrorów ostatnich lat i zarazem remake japońskiego filmu, którego reżyserem był Hideo Nakata. W postać głównej bohaterki świetnie wciela się dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts (21 gramów). W obsadzie znaleźli się również Martin Henderson (Duma i uprzedzenie), David Dorfman (Teksańska masakra piłą mechaniczną), Brian Cox (Krucjata Bourne’a) oraz Jane Alexander (Terminator: Ocalenie). Produkcja autorstwa wyróżnionego Nagrodą Akademii Gore’a Verbinskiego (Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły) zarobiła ponad 250 mln dolarów na całym świecie.

W rolach głównych: Naomi Watts, Martin Henderson, David Dorfman, Brian Cox, Jane Alexander.


NOWY SEZON:

Avatar: The Last Airbender / Awatar: Legenda Aanga (2005-2008) – serial animowany, sezon 2 (wszystkich 20 odcinków) – b.o. – polski dubbing – 23 min.

Drugi sezon serialu przygodowego o młodym chłopaku, który dowiaduje się, że jest kolejnym wcieleniem Awatara.

Świat jest podzielony na cztery plemiona: Ziemi, Powietrza, Wody i Ognia. Tylko Awatar jest w stanie utrzymać pokój i równowagę między stronami. Kiedy pewnego dnia znika, żądne władzy plemię Ognia postanawia wykorzystać okazję i rozpocząć walkę o dominację. Jedyną osobą, która jest w stanie uratować świat przed zagładą zdaje się być uchodzący za kolejne wcielenie Awatara – dwunastoletni Aang. Przygodowy serial dla dzieci, który łączy w sobie elementy anime oraz amerykańskiej kreskówki.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (03.05.2018)

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska – Anon, Manhunt i Koniec Gry (04.05.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...