HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (03.05.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.8]

Zwyczajny serial

W serwisie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj dwa nowe filmy oraz łącznie czterdzieści osiem odcinków dwóch seriali.

FILMOWE PREMIERY:

Storm: Letters van Vuur / Storm. Opowieść o odwadze (2017) – przygodowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 100 min. Dostępne do: 31.10.2019

Młody chłopak zrobi wszystko, żeby ocalić ojca, który został zatrzymany za drukowanie listu Marcina Lutra.

Szesnastowieczna Antwerpia. Europa żyje duchem reformacji. Ojciec dwunastoletniego Storma pracuje w drukarni i pewnego dnia decyduje się na ryzykowny krok. Postanawia powielić list Marcina Lutra za co zostaje pojmany przez przedstawicieli inkwizycji. Stormowi (Davy Gomez) udaje się uciec i zabrać ze sobą matrycę listu. Podczas ucieczki spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke (Juna de Leeuw), z którą wyrusza na ratunek aresztowanemu drukarzowi.

Wciągające kino młodzieżowe przedstawiające alternatywną opowieść o początkach reformacji, którego reżyserem jest holenderski artysta Dennis Bots (Sekrety wojny). Produkcja mówi o świecie pełnym religijnego fanatyzmu i zacietrzewienia. Pokazuje też jak duże znaczenie dla kultury europejskiej miało wynalezienie i upowszechnienie druku. W obsadzie obrazu znaleźli się: Davy Gomez, Juna de Leeuw, Angela Schijf (Czyste ręce), Yorick van Wageningen (Dziewczyna z tatuażem) oraz Maarten Heijmans (Hemel). Film został wyróżniony Marcinkiem – Nagrodą Jury Dziecięcego na festiwalu filmowym Ale Kino!.

W rolach głównych: Davy Gomez, Juna De Leeuw, Angela Schijf, Yorick Van Wageningen, Maarten Heijmans. 


I Am Evidence / Dowodem jestem ja (2017) – 15+ – polskie napisy i lektor – 82 min. Dostępne do: 16.04.2020

Wstrząsający dokument HBO opowiadający o pogłębiającej się nieudolności amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości w skutecznej identyfikacji sprawców gwałtów.

W ostatnim czasie wyszło na jaw, że amerykański system sprawiedliwości nie radzi sobie z badaniem próbek pobranych od ofiar gwałtów. W rezultacie sprawcy przestępstw nie są ścigani i mogą spać spokojnie. Problem nie dotyczy pojedynczych stanów, ale całego USA. Obraz bada temat z punktu widzenia pełnych bezradności ofiar, którym państwo odmawia walki o sprawiedliwość i ukarania więzieniem ich oprawców. Twórcy dokumentu starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak uzdrowić system i przywrócić ofiarom napaści seksualnych wiarę w jego skuteczność.

Reżyserki – nominowana do Oscara Trish Adlesic (GasLand) oraz trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy Geeta Gandbhir (Mordercze lato) – biorą na warsztat palący temat niewydolności amerykańskiego systemu ścigania sprawców gwałtów. Artystki przedstawiają szokujące dane zestawione ze zwierzeniami ofiar przemocy, pragnącymi sprawiedliwości za cierpienie, które im wyrządzono. Chcą w ten sposób wywołać dyskusję społeczną i znaleźć osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy. Pragną też pokazać kobietom, które przeżyły gwałt, że nie zostały zapomniane i upomnieć się o ich prawa. Producentką obrazu była zdobywczyni Złotego Globu, gwiazda serialu Prawo i porządek: sekcja specjalna – Mariska Hargitay.


NOWY ODCINEK:

Krypton (2018- ) – serial sci-fi, sezon 1 – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 28.03.2021

Kilka dekad przed narodzinami Supermana, jego dziadek, którego dom został wyklęty i zhańbiony, walczy o honor swojej rodziny i uratowanie ukochanego świata przed zagładą.

Krypton. Seg-El (Cameron Cuffe) jest legendarnym dziadkiem Supermana, który musi zmierzyć się z poważnym dylematem – ocalić swoją planetę czy pozwolić na jej upadek z nadzieją na lepszą przyszłość swojego wnuka. Krypton pogrąża się w chaosie, a dom El zostaje zhańbiony. Znajdujący się w patowej sytuacji Seg-El musi walczyć o honor swojej rodziny oraz dobro tych, których kocha. Wystawiony na próbę przez Brainiaca (Blake Ritson) oraz podróżującego w czasie Adama Strange’a (Shaun Sipos), bohater musi spróbować chronić najbliższych i swoją planetę.

Nowy serial, który śledzi losy przodka Supermana, jednego z najbardziej znanych w historii bohaterów komiksów. Akcja produkcji toczy się kilka dekad przed narodzinami Człowieka ze Stali, a jej pomysłodawcami byli laureat nagrody Saturna David S. Goyer (Batman – Początek) oraz Damian Kindler (serial Gwiezdne wrota). W rolę głównego bohatera wciela się Cameron Cuffe (Boska Florence). Obok niego w obsadzie znaleźli się Georgina Campbell (Król Artur: Legenda miecza), Shaun Sipos (Oszukać przeznaczenie 2), Elliot Cowan (Aleksander) oraz Ann Ogbomo (Wonder Woman).

W rolach głównych: Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Shaun Sipos, Elliot Cowan, Ann Ogbomo.

S1:O7 – Transformation – 40 min.


KIDS:

Regular Show / Zwyczajny serial (2010- ) – serial animowany, sezon 1 (47 odcinków) – b.o. – polski dubbing – 11 min.

Wyróżniony nagrodą Emmy serial animowany przedstawiający codzienne życie dwóch pracujących w parku kumpli.

Wysoka sójka Mordechaj i hiperaktywny szop Rigby są najlepszymi przyjaciółmi. Obydwaj zarabiają na życie jako ogrodnicy w lokalnym parku. Ich praca jest jednak tak nudna, że leniwi Mordechaj i Rigby często szukają sposobu, żeby napsocić lub uciec od obowiązków. Ich zachowanie nierzadko wzbudza złość ich szefa Bensona, który ma dość niesubordynowanych pracowników.

Amerykański serial animowany stworzony przez J. G. Quintela (serial Niezwykłe przygody Flapjacka). Zachwycająca niepoprawnym humorem oraz oryginalną kreską produkcja została wyróżniona statuetką Emmy oraz pięcioma nominacjami do tej prestiżowej nagrody.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza aktualizacja i powrót do oferty (02.05.2018)

Netflix Polska prezentuje oficjalny zwiastun [HD] filmu „Ibiza” (2018) z Gillian Jacobs w roli głównej

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...