HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (10.05.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.8]

W serwisie HBO GO Polska zadebiutował dzisiaj nowy film, dwa seriale dla młodszych widzów oraz kolejny odcinek historii rodu Supermana.

FILMOWA PREMIERA:

King in the Wilderness / Martin Luther King: Prorok na pustyni (2018) – dokumentalny – 12+ – polskie napisy i lektor – 107 min. Dostępne do: 02.04.2020

Dokument HBO opowiada o ostatnich trzech latach życia Martina Luthera Kinga, jednego z największych działaczy społecznych XX wieku.

Dr Martin Luther King był liderem ruchu praw obywatelskich, działaczem na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów i zniesienia dyskryminacji rasowej w USA. Aktywista otrzymał pokojową Nagrodę Nobla w 1964 roku. Niestety, cztery lata później, 4 kwietnia 1968 roku, zginął z rąk przeciwników politycznych.

Dokument pokazuje ostatnie lata życia Kinga. Przedstawia jego podejście do rzeczywistości, pokojową walkę oraz bezgraniczne zaangażowanie w sprawę. Dwukrotnie wyróżniony nagrodą Emmy reżyser Peter Kunhardt (producent wykonawczy: Nixon według Nixona, własnymi słowami) prezentuje sylwetkę niezwykłego człowieka w pięćdziesiątą rocznicę jego śmierci. Martin Luther King Jr. miał ogromny wpływ na nowożytną historię Stanów Zjednoczonych, a jego filozofia jest wciąż żywa w amerykańskim społeczeństwie. Do ostatnich chwil King przeciwstawiał się użyciu przemocy w walce o swoje ideały i starał się uspokoić pogrążających się w chaosie współobywateli. Za swoją determinację przyszło mu zapłacić jednak najwyższą cenę. 


NOWY ODCINEK:

Krypton (2018- ) – serial sci-fi, sezon 1 – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 28.03.2021

Kilka dekad przed narodzinami Supermana, jego dziadek, którego dom został wyklęty i zhańbiony, walczy o honor swojej rodziny i uratowanie ukochanego świata przed zagładą.

Krypton. Seg-El (Cameron Cuffe) jest legendarnym dziadkiem Supermana, który musi zmierzyć się z poważnym dylematem – ocalić swoją planetę czy pozwolić na jej upadek z nadzieją na lepszą przyszłość swojego wnuka. Krypton pogrąża się w chaosie, a dom El zostaje zhańbiony. Znajdujący się w patowej sytuacji Seg-El musi walczyć o honor swojej rodziny oraz dobro tych, których kocha. Wystawiony na próbę przez Brainiaca (Blake Ritson) oraz podróżującego w czasie Adama Strange’a (Shaun Sipos), bohater musi spróbować chronić najbliższych i swoją planetę.

Nowy serial, który śledzi losy przodka Supermana, jednego z najbardziej znanych w historii bohaterów komiksów. Akcja produkcji toczy się kilka dekad przed narodzinami Człowieka ze Stali, a jej pomysłodawcami byli laureat nagrody Saturna David S. Goyer (Batman – Początek) oraz Damian Kindler (serial Gwiezdne wrota). W rolę głównego bohatera wciela się Cameron Cuffe (Boska Florence). Obok niego w obsadzie znaleźli się Georgina Campbell (Król Artur: Legenda miecza), Shaun Sipos (Oszukać przeznaczenie 2), Elliot Cowan (Aleksander) oraz Ann Ogbomo (Wonder Woman).

W rolach głównych: Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Shaun Sipos, Elliot Cowan, Ann Ogbomo.

S1:O8 – Savage Night – 41 min.


KIDS:

Dexter’s Laboratory / Laboratorium Dextera (1996-2003) – serial animowany, sezon 2 (20 odcinków) – polski dubbing – 21 min.

Kapitalny serial animowany pokazujący przygody niezwykłego dzieciaka, który cały czas eksperymentuje w swoim domowym laboratorium.

Dexter jest małym geniuszem, który w swoim pokoju zbudował ogromne, nowoczesne laboratorium. Jego rodzice nie zdają sobie w ogóle sprawy z jego niecodziennych umiejętności i zainteresowań. Nie mają pojęcia, że chłopak na co dzień pochłonięty jest robieniem niezwykłych doświadczeń. Jedynie siostra Dextera, Dee Dee, wie o jego hobby i robi wszystko, żeby mu za każdym razem przeszkodzić.

Niezwykle popularny serial animowany dla najmłodszych, który produkowany jest od 1996 roku. Wychowały się na nim setki tysięcy dzieci na całym świecie. Produkcja uczy ciekawości świata i podejmowania ryzyka. Jej bohater w każdym odcinku wymyśla coraz to ciekawsze wynalazki.


We Bare Bears / Między nami, misiami (2015- ) – serial animowany, sezon 1 (19 odcinków) – polski dubbing – 11 min.

Animacja przedstawiająca perypetie trzech niedźwiedzich braci, którzy próbują odnaleźć się w świecie ludzi.

Bracia Grizzly, Panda oraz Ice Bear nie mają sobie równych. Jak mało kto znają się na grach wideo, robieniu selfie, zdobywaniu sławy w internecie czy jedzeniu z foodtracków. Ich największym marzeniem jest zjednanie sobie przyjaciół wśród ludzi. Pełne energii niedźwiadki codzienne przeżywają nowe zwariowane przygody i odkrywają uroki współczesnego świata.

Pomysłodawcą pociesznego serialu jest Daniel Chong, a jego fabuła została oparta na komiksie pt. The Three Bare Bears. Produkcja została wyróżniona nagrodami BAFTA i Annie.


Czytaj również:

Czwartkowe premiery w ofercie Showmax Polska (10.05.2018)

Premiery w ofercie Netflix Polska (10.05.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...