Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Gdzie jesteś, Bernadette?” i „Bóg fortepianu”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Gdzie jesteś, Bernadette? / WHERE’D YOU GO, BERNADETTE (2019) | film, komedia, dramat | 105 min | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.5/10

Wydaje się, że była architektka Bernadette Fox (Cate Blanchett) ma wszystko – piękny dom w Seattle, odnoszącego sukcesy i kochającego męża (Billy Crudup) oraz bystrą nastoletnią córkę (Emma Nelson), która wkrótce ma wyjechać do szkoły z internatem. Kiedy jednak kobieta pewnego dnia znika bez śladu, jej zatroskana rodzina wyrusza w ekscytującą podróż, aby rozwiązać zagadkę miejsca, do którego Bernadette mogła się udać.

Oparta na bestsellerowej powieści Marii Semple, zabawna komedia w gwiazdorskiej obsadzie. W postać kochającej matki i żony, która po latach poświęcenia się dla rodziny stara się odkryć na nowo swoje twórcze pasje wciela się dwukrotna laureatka Oscara Cate Blanchett (Blue Jasmine). U jej boku występują Billy Crudup (Spotlight), Emma Nelson oraz wyróżnieni nominacją do Nagrody Akademii Kristen Wiig (Druhny) i Laurence Fishburne (Tina). Reżyserem obrazu był pięciokrotnie nominowany do Oscara Richard Linklater (Boyhood).

Reżyseria: Richard Linklater
Obsada: Cate Blanchett, Billy Crudup, Emma Nelson, Kristen Wiig, Patrick Sebes, Laurence Fishburne
Kraj: USA

Bernadette Fox (Cate Blanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette…

„Gdzie jesteś, Bernadette?”, film oparty na bestsellerowej książce autorstwa Marii Semple, to pełna humoru satyra na współczesną rodzinę i amerykańskie kręgi artystyczno-biznesowe. To także wzruszająca od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o niezachwianej miłości córki do matki. Reżyserii podjął się wybitny specjalista od zaglądania do ludzkiej duszy, Richard Linklater („Przed zachodem słońca”, „Boyhood”, „Przed północą”).


hbo go filmy

Bóg fortepianu / GOD OF THE PIANO (2019) | film, dramat | 77 min | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.4/10

Dla Anat (Naama Preis) muzyka jest wszystkim. Niestety, dziewczyna nigdy nie była w stanie sprostać wygórowanym oczekiwaniom jej ojca. Z tego powodu kobieta pokłada wielkie nadzieje w swoim nienarodzonym dziecku. Kiedy rodzi się ono głuche, stosuje wręcz ekstremalne środki, aby upewnić się, że jej syn zostanie kompozytorem, którego zawsze pragnął jej ojciec. Kiedy chłopak dorasta i staje twarzą w twarz ze swoim dziadkiem, Anat musi wreszcie wstawić się za swoim synem.

Debiutancki film Itay Tal, który ma niesamowicie oryginalną partyturę. W delikatny i przejmujący sposób mówi o trudnych do spełnienia oczekiwaniach przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz presji, jakiej poddawane są często dzieci. Odtwórcami głównych ról są wyróżniona za stworzoną przez siebie kreację na Festiwalu Filmowym w Jerozolimie Naama Preis (Azimuth), Ze’ev Shimshoni (Ha-Mosad), Andy Levi, Leora Rivlin (serial Ostatni uczciwy gliniarz) oraz Eli Gorenstein (Przebudzenie Mottiego Wolkenbrucha).

Reżyseria: Itay Tal
Obsada: Ron Bitterman, Naama Preis, Ze’ev Shimshoni, Shimon Mimran, Andy Levi, Alon Openheim, Leora Rivlin, Eli Gorenstein
Kraj: Izrael


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna” i „Mo”

Netflix na pół roku w prezencie z ofertą PLAY NOW TV BOX

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner