Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – “Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna” i “Mo”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna / BULLY. COWARD. VICTIM. THE STORY OF ROY COHN (2019) | film, dokumentalny | 15+ | 94 min | polskie napisy i lektor

Wyreżyserowany przez Ivy Meeropol (Indian Point) dokument pokazuje sylwetkę Roya Cohna, niesławnego adwokata, który oskarżył jej dziadków, Juliusa i Ethel Rosenbergów, o szpiegostwo, a później doprowadził do skazania pary na śmierć. Film analizuje życie Cohna począwszy od końcówki lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy był doradcą senatora Josepha McCarthy’ego, a skończywszy na latach osiemdziesiątych, kiedy stał się ulubieńcem Białego Domu Reagana, zaciekłym wrogiem homoseksualizmu i mentorem politycznym młodego Donalda J. Trumpa. Cohn zmarł na AIDS w 1986 roku. Dokument czerpie garściami z obszernych, niedawno odkrytych materiałów archiwalnych pochodzących z czasów szczytu kariery Cohna, kiedy to on rozdawał karty w biznesowym i politycznym światku Nowego Jorku.

Reżyseria: Matt Tyrnauer, Ivy Meeropol
Obsada: Roy M. Cohn
Kraj: USA


hbo go filmy

Mo (2019) | film, dramat | 18+ | 74 min | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.1/10

Studiujące razem Mo (Dana Rogoz) i Vera (Madalina Craiu) przyjaźnią się od dziecka. Ojciec Mo umarł, kiedy dziewczyna była nastolatką i ta w dalszym ciągu nie pogodziła się ze stratą. Pewnego dnia studentka przyłapana zostaje na ściąganiu przez najsurowszego z profesorów – Ursu (Razvan Vasilescu). Mo przeciwstawia się mu, ale nauczyciel zabiera jej telefon komórkowy i wyrzuca obydwie dziewczyny z sali. Jeszcze tego samego dnia Ursu kontaktuje się z dziewczynami i zaprasza je na spotkanie w restauracji, aby oddać komórkę. Po obiedzie mężczyzna zaprasza je także do swojego apartamentu, gdzie zmienia się w niezwykle miłą i wyrozumiałą osobę, zdobywając serce Mo dobrą muzyką i wiedzą o filmach. Przyjaciółki nie zdają sobie jednak sprawy, że będą musiały zdać nieoczekiwany egzamin…

Hipnotyzujący rumuński dramat w reżyserii stawiającego swoje pierwsze kroki w długim metrażu Radu Dragomira (serial Gasca). Twórca umiejętnie dozuje emocje i kreśli niespodziewaną intrygę. Odtwórcami głównych ról są Dana Rogoz (Teoria wszystkiego), Madalina Craiu (serial HBO W cieniu), Razvan Vasilescu (W krainie ognia i lodu), Stefan Mihai (Buntownicy z seminarium) oraz Liliana Pana (Dragoste si apa calda). Produkcja była pokazywana na wielu imprezach filmowych – w tym na MFF w Kairze.

Reżyseria: Radu Dragomir
Obsada: Dana Rogoz, Madalina Craiu, Madalina Craiu, Razvan Vasilescu, Stefan Mihai, Stefan Mihai, Liliana Pana
Kraj: Rumunia


Polecamy również

Netflix na pół roku w prezencie z ofertą PLAY NOW TV BOX

Premiery filmowe i serialowe w ofercie Netflix Polska – „Współczesna rodzina”, „Narodziny gwiazdy”, „A Whisker Away”, „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”, „Mia i biały lew” oraz „The 100”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner