HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (27.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.6]

Mizofobia

W dniu dzisiejszym w ofercie HBO GO Polska pojawił się film, dokument, a także nowy materiał z planu serialu „Gra o tron” (2011-2018).

De Helleveeg / Mizofobia (2016) – obyczajowy – 18+ – polskie napisy i lektor – 112 min. Dostępne do: 28.02.2019

Holandia, lata pięćdziesiąte XX wieku. Tiny (Hannah Hoekstra) jest pełną uroku, młodą dziewczyną, którą wszyscy kochają. Jej serdeczne usposobienie i nietuzinkowa uroda sprawiają, że zawsze kręci się wokół niej wielu mężczyzn. Tiny spędza też dużo czasu ze swoim małym krewnym Albertem (Benja Bruijning). Chłopak jest w nią zapatrzony. Mijają lata. Kiedy Albert dorasta, odkrywa, że jego katolicka rodzina skrywa mroczne tajemnice.

W rolach głównych: Hannah Hoekstra, Benja Bruijning, Hadewych Minis, Gijs Scholten van Aschat, Frank Lammers.


Suited / Szyci na miarę (2016) – dokumentalny – 12+ – polskie napisy i lektor – 74 min. Dostępne do: 31.08.2018

Firma Bindle & Keep powstała w Nowym Jorku i specjalizuje się w szyciu garniturów na miarę dla osób, które mają problemy ze zdefiniowaniem swojej płci. Dwójka krawców – Rae Tutera oraz Daniel Friedman – z ogromną pasją i zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Swoimi projektami chcą pomóc klientom poczuć się pewnie i komfortowo w swojej skórze. Bohaterami filmu są m.in. przygotowujący się do ślubu transgenderowy mężczyzna, nowojorski taksówkarz oraz młody student prawa.

Wyprodukowany przez laureatkę Złotego Globu Lenę Dunham i dwukrotnie nominowaną do Emmy Jenni Konner, pełen pozytywnych emocji dokument HBO opowiada o firmie krawieckiej Bindle & Keep, która szyje garnitury dla osób transgenderowych. Biznes jest ciekawą inicjatywą społeczną, przyczyniającą się do poprawy stanu ducha setek zagubionych w swojej seksualności osób. Reżyserem obrazu jest Jason Benjamin (Carnival Dreams). Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.


The Game Revealed / Gra o tron VII: Zasady gry (2017) – miniserial dokumentalny – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 16.07.2019

Z myślą o fanach serialu Gra o tron, ktorzy nieustannie dyskutują i analizują najważniejsze wydarzenia siódmego sezonu produkcji HBO przygotowało cykl Gra o tron: Zasady gry. Program przedstawia kulisy powstawania siódmego sezonu serialu oraz ekscytujące wywiady z aktorami i twórcami. Nie zabraknie również niepublikowanych ujęc z planu zdjęciowego. Gra o tron to bijący rekordy popularności serial produkcji HBO, który jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku serial zdobył nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

O5 – 13 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...