HBO GO Polska – tytuły przeznaczone do usunięcia w lutym 2017 r.

Facebooktwitter

hbogo Wracamy z cyklem informacji o tym, co zniknie w najbliższym czasie z oferty HBO GO Polska. Zachęcamy do zapoznania się z tytułami, które opuszczą serwis do końca bieżącego miesiąca.

The Gallows / Szubienica (2015) – horror – 18+ – polskie napisy i lektor – 77 min. Dostępne do: 19.02.2017

Dwadzieścia lat temu w pewnym amerykańskim miasteczku doszło do tragicznego wypadku. Podczas szkolnego przedstawienia zginął odtwórca głównej roli. Mieszkańcy miejscowości przez długi czas byli w szoku i żałobie. Po dwudziestu latach, z okazji rocznicy tragedii, uczniowie postanawiają po raz kolejny wystawić feralną sztukę. Szybko przyjdzie im się przekonać, że do pewnych rzeczy lepiej byłoby w ogóle nie wracać.

Terminator: Genisys (2015) – Science-Fiction – 12+ – polskie napisy i lektor – 120 min. Dostępne do: 20.02.2017

Rok 2029. John Connor (Jason Clarke) stoi na czele rebeliantów, którzy walczą z zagrażającymi ludzkości cyborgami. Nie jest mu jednak łatwo. Tym bardziej że musi się zmierzyć zarówno z wrogami z przeszłości, jak i z przyszłości. Mężczyzna wysyła zaufanego porucznika Kyle’a Reese’a (Jai Courtney) do roku 1984, aby ten uratował jego matkę, Sarah Connor (Emilia Clarke), przed śmiercią. Niespodziewany zwrot zdarzeń sprawia, że Kyle i Sarah jednoczą swoje siły z Terminatorem (Arnold Schwarzenegger).

Never a Dull Moment / Ani chwili nudy (1968) – komedia kryminalna – 12+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 25.02.2017

Podrzędny aktor Jack przygotowuje się rzetelnie do nowej roli w filmie sensacyjnym. Chce wypaść jak najbardziej realistycznie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jego działania sprawiają, że zostaje on przez przypadek wzięty za seryjnego mordercę. Pewnego dnia trafia do gangstera Leo Smootha (Edward G. Robinson), który chce aby Jack wykonał dla niego jedno zlecenie. Podstawiony pod ścianą aktor próbuje ze wszystkich sił jakoś wybrnąć z sytuacji bez wyjścia. Czy mu się to uda?

Elephant Song / Pieśń słonia (2014) – psychologiczny – 12+ – polskie napisy i lektor – 95 min. Dostępne do: 27.02.2017

Michael (Xavier Dolan) jest odpowiedzialny za śmierć swojej matki, słynnej śpiewaczki operowej. Sąd skazuje go na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Pewnego dnia jego lekarz prowadzący, doktor Lawrence (Colm Feore), znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Obawiający się skandalu dyrektor szpitala, doktor Toby Green (Bruce Greenwood), postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Pacjent wciąga Greena w niebezpieczną grę.

Backtrack / Poprzednie życie (2015) – thriller – 18+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 28.02.2017

Peter Bower (Adrien Brody) jest psychologiem, który nie może uporać się ze stratą córki. Dziewczynka zginęła rok wcześniej w tragicznym wypadku. Mężczyzna ucieka przed bolesnymi wspomnieniami w pracę. Pewnego dnia jednak odkrywa, że pacjenci, z którymi ostatnio się spotykał są… duchami. Każda z osób zginęła tego samego dnia dwadzieścia lat temu. Przerażony Peter nie wie, co robić. Zaczyna myśleć, że postradał zmysły. Ze wszystkich sił stara się rozwikłać mroczną zagadkę z przeszłości.

Wyrmwood: Road of the Dead / Wyrmwood: Droga do żywych trupów (2014) – horror – 18+ – polskie napisy i lektor – 94 min. Dostępne do: 28.02.2017

Po eksplozji komety na powierzchni Ziemi ludzkość jest zagrożona wyginięciem. Planetę zasiedlają hordy krwiożerczych zombie. Z pogromu ocalała zaledwie garstka ludzi, która próbuje znaleźć dla siebie bezpieczne schronienie. Wśród nich jest mechanik samochodowy Barry (Jay Gallagher). Mężczyzna stracił niemal całą rodzinę i szuka jedynej ocalałej bliskiej – swojej siostry Brooke (Bianca Bradey). Okazuje się, że kobieta została uwięziona w laboratorium szalonego naukowca (Berynn Schwerdt), który prowadzi eksperymenty na ludziach. Barry zrobi wszystko, by ją uwolnić.

Four Brothers / Czterej bracia (2005) – akcja – 15+ – polskie napisy i lektor – 104 min. Dostępne do: 28.02.2017

Czterej adopcyjni bracia (Mark Wahlberg, Tyrese Gibson, André Benjamin i Garrett Hedlund) powracają do rodzinnego domu, by pochować kobietę (Fionnula Flanagan), która ich wychowała i którą nazywają matką. Na miejscu dowiadują się, że Evelyn została zamordowana w czasie napadu na sklep. Mężczyźni postanawiają znaleźć i ukarać zabójcę. Im więcej szczegółów wychodzi na jaw, tym bardziej oczywiste staje się, że strzelanina, w której zginęła kobieta, nie była przypadkowa.

Stealth / Niewidzialny (2005) – Science-Fiction – 12+ – polskie napisy i lektor – 115 min. Dostępne do: 28.02.2017

Troje pilotów amerykańskiej marynarki wojennej, Ben (Josh Lucas), Kara (Jessica Biel) i Henry (Jamie Foxx), zostaje wybranych do udziału w tajnej misji rządowej. Oficer dowodzący, George Cummings (Sam Shepard), prezentuje im najnowszy model samolotu bojowego – sterowany komputerowo, bezzałogowy statek powietrzny „EDI”. Zadaniem pilotów jest przetestowanie maszyny. Pierwsza faza próbnego lotu przebiega spokojnie, jednak podczas powrotu do bazy w „EDIEGO” uderza piorun. To pociąga za sobą nieprzewidziane konsekwencje. Samolot przestaje reagować na polecenia i zaczyna realizować własną misję. Kieruje się na Rosję, gdzie zamierza zaatakować wybrany przez siebie cel. Jeśli piloci nie zdążą szybko przejąć kontroli nad maszyną, świat znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.

The Taking of Pelham 1 2 3 / Metro strachu (2009) – akcja – 15+ – polskie napisy i lektor – 101 min. Dostępne do: 28.02.2017

Ryder (John Travolta) dowodzi grupą przestępczą, której udaje się przejąć kontrolę nad składem nowojorskiego metra i przebywającymi w nim pasażerami. Porywacze żądają 10 mln dolarów okupu, Grożą, że w razie niespełnienia ich żądań w ciągu godziny – zabiją zakładników. Dowodzenie nad akcją odbicia pociągu przejmuje Walter Garber (Denzel Washington), zdegradowany za łapówkarstwo, były dyrektor metra, który zna sieć podziemnych korytarzy jak nikt inny. Zaczyna się wyścig z czasem…

Yasmine (2014) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 105 min. Dostępne do: 28.02.2017

Yasmine (Liyana Yus) jest niezależną nastolatką, którą fascynuje wywodząca się z Brunei odmiana kung-fu, zwana silat. Dziewczyna chce zbudować drużynę, która odniosłaby sukces na mistrzostwach kraju. Jednocześnie próbuje poukładać swoje życie prywatne – poradzić sobie z nadopiekuńczym i srogim ojcem (Reza Rahadian) oraz pogodzić się z ukochanym (Aryl Farak), który – podobnie jak ona – uprawia silat.

Monster House / Straszny dom (2006) – animowany – b.o. – polskie napisy i dubbing – 86 min. Dostępne do: 28.02.2017

12-letni DJ Walters i dwoje jego przyjaciół podejrzewają, że w domu sąsiadów dzieje się coś dziwnego. Wszystko, co tylko pojawi się w pobliżu budynku, znika bez śladu – włącznie z właścicielką posiadłości, panią Nebbercracker. Tuż przed świętem Halloween dzieciaki odkrywają, że dom w rzeczywistości jest żyjącym potworem, który pożera wszystko i wszystkich. Dorośli traktują te rewelacje z przymrużeniem oka, uznając je za wytwór dziecięcej wyobraźni. Odkrywcom nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wziąć sprawy w swoje ręce i unieszkodliwić potwora.

American Beauty (1999) – obyczajowy – 15+ – polskie napisy i lektor – 116 min. Dostępne do: 28.02.2017

Lester Burnham (Kevin Spacey) jest typowym Amerykaninem w średnim wieku – prowadzi zwyczajne życie, mieszka na przedmieściu z żoną (Annette Bening) i nastoletnią córką (Thora Birch). Z każdym dniem jest coraz bardziej sfrustrowany pracą, nudną i niedającą mu satysfakcji, relacją z żoną, dla której liczy się tylko kariera, i brakiem kontaktu z dorastającą córką (Thora Birch). Nieoczekiwanie zakochuje się w nastoletniej Angeli (Mena Suvari), seksownej koleżance swojej córki.

SuperBob (2015) – komedia – 12+ – polskie napisy i lektor – 78 min. Dostępne do: 28.02.2017

Zaledwie sześć lat wcześniej Robert Kenner (Brett Goldstein) był zwyczajnym londyńskim listonoszem. Nieoczekiwane uderzenie meteorytu zmieniło nagle jego życie – Robert zyskał ponadnaturalne moce i stał się SuperBobem. Wspiera rząd, pomagając zachować ład na świecie, i ratuje zwykłych ludzi. Do szczęścia brakuje mu jednak miłości. Czy SuperBobowi uda się spotkać kobietę swojego życia?

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy / Legenda telewizji (2004) – komedia – 15+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 28.02.2017

Lata siedemdziesiąte XX wieku. Ron Burgundy (Will Ferrell) jest popularnym spikerem telewizyjnym. Mężczyzna znany jest z seksistowskich poglądów. Uważa, co prawda, że kobiety mogą zajmować się dziennikarstwem, ale tylko pod warunkiem, że będą to programy o modzie lub kuchni. Kiedy więc pewnego dnia okazuje się, że Burgundy ma pracować z niezwykle bystrą młodą dziennikarką (Christina Applegate), mężczyzna wpada w złość. Para dość szybko wkracza na wojenną ścieżkę. Co z tego wyniknie?

Boomerang / Bumerang (1992) – komedia romantyczna – 15+ – polskie napisy i lektor – 111 min. Dostępne do: 28.02.2017

Nowy Jork. Marcus Graham (Eddie Murphy) to pewny siebie szef agencji reklamowej. Jego ulubionym zajęciem jest uwodzenie kobiet. Często z ich powodu zaniedbuje obowiązki służbowe. Za brak zaangażowania w pracę przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę. Jego firma zostaje wykupiona przez konkurencję i Marcus musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nie będzie to łatwe. Tym bardziej że mężczyzna spotyka na swojej drodze atrakcyjną Jacqueline (Robin Givens), w której się zakochuje. Pech chce, że kobieta ma instrumentalny stosunek do przedstawicieli płci przeciwnej.

Tandem (1987) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 28.02.2017

Michel Mortez (Jean Rochefort) to znany prezenter radiowy, który od 25 lat prowadzi popularny quiz. Jego osobistym asystentem i szoferem, a także producentem audycji, jest Rivetot (Gerard Jugnot), który lepiej niż inni wie, że Michel jest wrażliwym i samotnym mężczyzną. Gdy dochodzą go słuchy, że jego program ma być zlikwidowany, postanawia jak najdłużej ukrywać tę wiadomość przed szefem.

Io, io, io… e gli altri / Ja, ja, ja i ci wszyscy inni (1966) – komedia – polskie napisy i lektor – 102 min. Dostępne do: 28.02.2017

Sandro (Walter Chiari) jest odnoszącym sukcesy dziennikarzem, który właśnie rozpoczął pracę nad nowym tematem. Postanowił przeprowadzić badanie na temat egoizmu. Każda osoba, którą spotyka na swojej drodze, staje się ciekawym obiektem obserwacji. Nawet jego żona Titta (Gina Lollobrigida). Z biegiem czasu dziennikarz zaczyna utożsamiać się z ludźmi, których wcześniej oceniał, a jego oskarżenia w stosunku do rodzaju ludzkiego, zmuszają go do refleksji nad sobą i swoim zachowaniem.

Last Holiday / Ostatnie wakacje (2006) – komedia roamntyczna – 12+ – polskie napisy i lektor – 106 min. Dostępne do: 28.02.2017

Georgia Byrd (Queen Latifah) jest nieśmiałą sprzedawczynią z Nowego Orleanu, która dowiaduje się, że został jej najwyżej miesiąc życia. Nie zastanawiając się zbyt długo, kobieta wyrusza na wymarzone wakacje. Żyje, jakby nigdy nie miało być jutra. Zmienia swój styl ubierania. Często się śmieje. Jeździ na snowboardzie i zajada wyszukane przysmaki. Staje się prawdziwą gwiazdą luksusowego czeskiego kurortu. W domu czeka na nią jednak przystojny mężczyzna (LL Cool J), który zrobi wszystko, żeby ją przy sobie zatrzymać.

Appropriate Behavior / Odpowiednie zachowanie (2014) – komedia – 15+ – polskie napisy i lektor – 82 min. Dostępne do: 28.02.2017

Dwudziestokilkuletnia Shirin (Desiree Akhavan) mieszka w Nowym Jorku i nie ma łatwego życia. Dziewczyna pochodzi z tradycyjnej irańskiej rodziny. Mimo że żyje na zachodzie, cały czas czuje na sobie presję rodziców (Anh Duong, Hooman Majd). Shirin jest biseksualna. Kiedy zakochuje się w dziewczynie o imieniu Maxine (Rebecca Henderson), ze wszystkich sił stara się ukryć prawdę przed najbliższymi. Szybko okazuje się, że związek nie wytrzymuje próby. Shirin po rozstaniu stara się zrozumieć, dlaczego do niego doszło i skąd bierze się w niej lęk przed ujawnieniem przed rodzicami swojej prawdziwej natury.

Plan Bart / Plan z Bartem (2014) – komedia romantyczna – 15+ – polskie napisy i lektor – 83 min. Dostępne do: 28.02.2017

Sarah (Wine Dierickx) ma trzydzieści cztery lata i czuje, że jest gotowa, by zostać matką. Niestety, jej obecny partner (Wouter Hendrickx) ma inne plany. Kobieta postanawia się z nim rozstać. Zamiast szukać nieznanego kandydata na ojca swojego dziecka, postanawia zwrócić się o pomoc do byłego chłopaka. Tym bardziej że Bart (Jeroen Perceval) bardzo potrzebuje pieniędzy…

Chicago (2002) – musical – 12+ – polskie napisy i lektor – 108 min. Dostępne do: 28.02.2017

Znany broadwayowski reżyser teatralny w filmowej adaptacji nagrodzonego Tony musicalu o seksie, morderstwie, zazdrości i jazzie. Historia seksownej, wodewilowej piosenkarki Roxie Hart, która zamknięta w więzieniu za zabójstwo swojego kochanka staje się obiektem podziwu, dzięki pomocy swojego niezbyt uczciwego prawnika.

Goodbye to All That / Było, minęło (2014) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 82 min. Dostępne do: 28.02.2017

Otto Wall (Paul Schneider) jest zwyczajnym trzydziestoparolatkiem, który niespodziewanie dowiaduje się, że żona (Melanie Lynskey) nie chce z nim dłużej być. Na początku mężczyzna jest zrozpaczony i zdezorientowany. Powoli jednak zaczyna odkrywać atuty kawalerskiego życia. Dzięki internetowej stronie randkowej udaje mu się poznać wiele pięknych kobiet, co znakomicie wpływa na jego ego. Pytanie tylko, jak w tej nowej sytuacji ułożą się jego relacje z córką (Audrey P. Scott)?

No Kids / Żadnych dzieci (2015) – komedia – 12+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 28.02.2017

Gabriel (Diego Peretti) jest rozwodnikiem, który pracuje w sklepie z instrumentami muzycznymi. Jego całym życiem jest dziewięcioletnia córka Sofia (Guadalupe Manent). Skupiony na dziecku mężczyzna unika angażowania się w romantyczne relacje z kobietami. Wszystko zmienia się, gdy spotyka piękną i niezależną Vicky (Maribel Verdú), w której przed laty był zakochany. Jest tylko jeden problem – dziewczyna chorobliwie nie lubi dzieci.

Comet / Kometa (2014) – komedia romantyczna – 12+ – polskie napisy i lektor – 87 min. Dostępne do: 28.02.2017

Pesymista Dell (Justin Long) i romantyczka Kimberly (Emmy Rossum) poznają się przypadkowo na cmentarzu w Los Angeles. Oboje chcą zobaczyć deszcz meteorytów, który ma być widoczny nad miastem. Od tej chwili nie mogą o sobie zapomnieć i wkrótce stają się parą. Jednak czy dwoje tak różnych od siebie ludzi potrafi być razem? Sześć lat związku Della i Kim to pełna magii, nielinearna opowieść o ich pełnej wzlotów i upadków relacji.

Starry Eyes / Gwiazdy w oczach (2014) – horror – 18+ – polskie napisy i lektor – 91 min. Dostępne do: 28.02.2017

Sarah Walker (Alex Essoe) od dzieciństwa marzy, by zostać gwiazdą Hollywood. Dziewczyna na co dzień pracuje w podrzędnym barze jako kelnerka. Bierze też udział, bez powodzenia, w niezliczonej liczbie castingów. Kiedy więc pojawia się szansa na wzięcie udziału w przesłuchaniu organizowanym przez tajemniczą wytwórnię Astraeus Pictures, postanawia z niej skorzystać. Szybko odkrywa, że cena sukcesu będzie bardzo wysoka…

Firstborn / Pierworodny (1984) – thriller – 15+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 28.02.2017

Po rozwodzie rodziców nastoletni Jake (Christopher Collet) przejmuje rolę pana domu. Chłopak dzielnie opiekuje się młodszym bratem (Corey Haim) i matką (Teri Garr). Niestety, sytuacja zmienia się, kiedy kobieta zaczyna spotykać się z nowym mężczyzną. Sam (Peter Weller) jest nieznoszącym sprzeciwu samcem alfa. Jake szczerze go nienawidzi. Wkrótce chłopak odkrywa nielegalną działalność, którą zajmuje się partner matki.

Raven Tales: The Movie / Opowieść kruka (2014) – animowany – b.o. – polskie napisy i dubbing – 81 min. Dostępne do: 28.02.2017

W wyniku szalejącego zimowego sztormu, w czasie którego omal nie utonęli, Kruk i Orzeł znajdują się w potrzasku – muszą sobie poradzić z czyhającym na nich tajemniczym Bukwasem. Tymczasem inni mieszkańcy wyspy próbują naprawić zniszczenia dokonane przez sztorm. Zadanie utrudniają im buntujące się zwierzęta.

So Long, Stooge / Cześć, pajacu (1983) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 28.02.2017

Lambert (Coluche), były policjant, pracuje nocą na obskurnej stacji benzynowej w Paryżu. Jest małomównym samotnikiem, który mieszka w norze, a swoje smutki topi w alkoholu. Dręczy go poczucie winy i ból po stracie jedynego syna. W życiu mężczyzny pojawia się jednak młody Arab Bensoussan (Richard Anconina). Chłopak jest drobnym handlarzem narkotyków i czasami tankuje na stacji. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Bensoussan zostaje zamordowany przez nieuczciwych klientów. Lambert budzi się niespodziewanie z alkoholowego snu i postanawia zrobić wszystko, żeby pomścić chłopaka.

Hustle & Flow / Pod prąd (2005) – muzyczny – 15+ – polskie napisy i lektor – 111 min. Dostępne do: 28.02.2017

USA, Memphis. DJay (Terrence Howard) jest zbliżającym się do czterdziestki podrzędnym alfonsem, który zarabia na tyle dużo, aby utrzymać siebie i trzy mieszkające z nim dziewczyny, w tym przepiękną Noli (Taryn Manning). Mężczyzna spędza całe dni na filozofowaniu i marzeniu o muzycznej sławie. Pragnie wydać płytę i odnieść sukces jako raper. Kiedy więc dowiaduje się, że niezwykle popularny artysta Skinny Black (Ludacris) odwiedzi jego miasto, postanawia zrobić wszystko, aby zrobić na nim wrażenie.

Chocolate City / Czekoladowe miasto (2015) – obyczajowy – 15+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 28.02.2017

Michael McCoy (Robert Ri’chard) jest studentem, który ledwo wiąże koniec z końcem. Chłopak chciałby pomóc finansowo matce (Vivica A. Fox), ale jego dorywcza praca nie daje mu zbyt dużych profitów. Zdesperowany, decyduje się na odważny krok. Michael zatrudnia się w nocnym klubie jako tancerz erotyczny i szybko zyskuje na popularności. Kobiety szaleją podczas jego występów. Chłopak zaczyna zarabiać naprawdę duże pieniądze. Za sukces przyjdzie mu jednak zapłacić wysoką cenę.

Un illustre inconnu / Nikt znikąd (2014) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 112 min. Dostępne do: 28.02.2017

Sébastien Nicolas (Mathieu Kassovitz) prowadzi nudne życie agenta nieruchomości. Nikt nie wie, że ten cichy i zwyczajny z pozoru człowiek skrywa niepokojącą tajemnicę. Jego największą namiętnością jest upodabnianie się do ludzi, których spotyka na swojej drodze. Mężczyzna studiuje ich osobowość. Uczy się ich gestów, sposobu chodzenia i mimiki. Do perfekcji opanowuje sztukę charakteryzacji. Kiedy któraś z osób wyjeżdża, włamuje się do jej domu i odgrywa jej rolę. Pewnego dnia wpada na sławnego muzyka, Henriego de Montalte’a, który go jednocześnie fascynuje i odpycha. Sébastien postanawia przejąć jego tożsamość…

Manon of the Spring / Manon u źródeł (1986) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 108 min. Dostępne do: 28.02.2017

Manon Cadoret (Emmanuelle Béart) wychowała się na spokojnej prowincji. Z czasem jednak jej wieś stała się miejscem rozgrywek lokalnych bogaczy. Jej ojciec nie wytrzymał tego napięcia, a dziewczyna nie może poradzić sobie z jego śmiercią. Kiedy Manon dowiaduje się, że do tragedii bezpośrednio przyczyniła się chciwość sąsiadów – członków rodziny Soubeyran (Yves Montand, Daniel Auteuil) – postanawia się na nich zemścić.

Neruda (2014) – biograficzny – 12+ – polskie napisy i lektor – 91 min. Dostępne do: 28.02.2017

Pablo Neruda (José Secall) urodził się na początku XX wieku w Chile. Był nie tylko wybitnym poetą, ale też utalentowanym mówcą, działaczem społecznym i dyplomatą. Głęboko wierzył w ideę socjalizmu i komunizmu. Zaangażowany w politykę, w roku 1948 na skutek zatargu z prezydentem Gabrielem Gonzálezem Videlą (Max Corvalán) został pozbawiony miejsca w senacie. W obawie przed uwięzieniem przez dwa lata ukrywał się w piwnicy w domu przyjaciela. Później uciekł przez Andy do Argentyny i do 1952 roku przebywał na wygnaniu. W 1971 Neruda otrzymał Nagrodę Nobla.

I Walk the Line / Na krawędzi (1970) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 92 min. Dostępne do: 28.02.2017

Henry Tawes (Gregory Peck) jest szeryfem małego miasteczka w stanie Tennessee. Wyznający surowe zasady moralne mężczyzna nie jest szczęśliwy w małżeństwie z Ellen (Estelle Parsons), dlatego całą swoją energię inwestuje w pracę. Pewnego dnia poznaje nastoletnią Almę McCain (Tuesday Weld). Jej ojciec Carl (Ralph Meeker) prowadzi szemrane interesy. Między Henrym a dziewczyną rodzi się gorące uczucie. Jest to na rękę Carlowi, który liczy, że zakochany stróż prawa będzie przymykał oko na jego działalność.

Jean de Florette (1986) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 116 min. Dostępne do: 28.02.2017

Prowansja, początek lat dwudziestych ubiegłego wieku. Jean Cadoret (Gérard Depardieu), uczciwy i prostolinijny mieszczanin, postanawia przeprowadzić się na wieś, by wieść życie zwykłego farmera. Planuje zająć się hodowlą zwierząt i uprawą roli, jednak jego plany stają pod znakiem zapytania, gdy dwaj sąsiedzi – miejscowy bogacz Soubeyran (w tej roli Yves Montand) i jego bratanek Ugolin (Daniel Auteuil) – postanawiają odciąć mu dostęp do wody. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do konfrontacji.

Que Horas Ela Volta? / Prawie jak matka (2015) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 107 min. Dostępne do: 28.02.2017

Val (Regina Casé) pracuje jako gosposia w domu bogatej rodziny w São Paulo. Do jej zadań należą m.in. pranie, sprzątanie i gotowanie. Kobieta jest też powierniczką sekretów siedemnastoletniego syna swoich chlebodawców, Fabinho (Michel Joelsas). Val ma córkę Jessikę (Camila Márdila), jednak ich relacje nie są zbyt bliskie. Przed laty zostawiła ją pod opieką krewnych w rodzinnym miasteczku i od tamtej pory ani razu się nie spotkały. Pewnego dnia dziewczyna niespodziewanie postanawia odwiedzić matkę. Pewna siebie nastolatka ma zamiar studiować architekturę i odrzuca wszelkie tradycyjne wartości. Między matką a córką szybko narasta napięcie.

Paper Planes / Samoloty z papieru (2014) – familijny – 12+ – polskie napisy i lektor – 92 min. Dostępne do: 28.02.2017

Jedenastoletni Dylan (Ed Oxenbould) mieszka wraz z ojcem (Sam Worthington) w małym australijskim miasteczku. Obaj przeżywają żałobę po niedawnej śmierci matki chłopca. Nastolatek znajduje ukojenie w budowaniu samolotów z papieru – wygrywa lokalny konkurs i otrzymuje zaproszenie na światowe mistrzostwa, które odbędą się w Tokio. Najbliżsi postanawiają umożliwić Dylanowi podróż do Japonii.

Masaan (2015) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 100 min. Dostępne do: 28.02.2017

Deepak (Vicky Kaushal), wywodzący się z niższej kasty młody palacz zwłok, jest zakochany do szaleństwa w zamożniejszej od siebie dziewczynie (Shveta Tripathi). Chłopak marzy o tym, by pójść na studia i zostać inżynierem. Studentka Devi (Richa Chadda) nie może poradzić sobie z wyrzutami sumienia po samobójstwie ukochanego. Ta tragedia odbija się też na życiu jej ojca Pathaka (Sanjay Mishra) i komplikuje jego relacje z córką. W tym samym czasie osierocony chłopiec Jhonta (Nikhil Sahni) szuka rodziny, która dałaby mu dom. Ścieżki czworga walczących z przeznaczeniem ludzi przecinają się w położonym nad Gangesem świętym mieście – Waranasi.

Spis tytułów przeznaczonych do usunięcia w marcu opublikujemy pod koniec przyszłego tygodnia.

KOMENTARZE:

2 komentarze do “HBO GO Polska – tytuły przeznaczone do usunięcia w lutym 2017 r.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner